Givenchy: Ysatis

03.07.07 | autor Ada

Ysatis voní klasicky a elegantně ve stylu 70. a 80. let. Hned ze začátku je cítit typická jiskřivá aldehydová mýdlovost, ve srovnání se silnějšími aldehydovými vůněmi spíš mírnější a ne tolik ostrá. Pod ní ucítíte pěknou směsici květin a zpočátku i citrusové svěžesti. Velmi výrazná je tuberóza (web Givenchy, který není příliš sdílný, uvádí jen tři základní složky a tuberóza je jedna z nich).

Jestli znáte Organzu, orientálně laděnou vůni s tuberózou, najdete v Ysatisu jistou podobnost. Pokud se vám líbí Organza, ale vadí vám její sladká síla a orientální tóny, zkuste Ysatis, možná vám padne do noty lépe. Jeho základ je chyprový s orientálními tó­ny.

Povahou je Ysatis teplejší, nápadný, výrazný, hodí se určitě pro večerní příležitost, ale i pro denní nošení. Každopádně bych ho doporučovala ženě, které nebude vadit jeho nápadnost. Představuji si ji jako trochu extravagantní, přesto svým způsobem elegantní a vyzrálou (což nemusí nutně souviset s věkem) bytost, kterou hned tak něco nepoloží. Taková žena se s Ysatisem nepopere, ale skamarádí a budou si rozumět. Můžete si k němu vzít prudce elegantní kostýmek i pruhované podkolenky a v obou případech se v Ysatisu najde část, která se k tomu bude hodit.

Podle mého subjektivního názoru je Ysatis velmi krásná vůně a přestože můj přecitlivělý žaludek by s ní měl asi problémy (chypre mu prostě nějak nesedne), umím si představit chvíle, kdy bych přesně takovou vůni využila.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Givenchy Ysatis (Eau de Toilette) (1984)
  • Složení:

    HLAVA: aldehydy, bergamot, palisandr (růžové dřevo), galbanum, kokos, mandarinka, neroli, ylang-ylang, citrusové tóny
    SRDCE: med, kosatec, jasmín, narcis, růže, tuberóza
    ZÁKLAD: ambra, větvičník, hřebíček, vavřín, pižmo, pačuli, santalové dřevo, vanilka, vetiver, cibet

    1233 - 1380 Kč
 Váš příspěvek
 
ena  01.12.10 17:32

Děvata, chtěla bych ji zkusit. Nelíbí se mi např. Opium, Cinema, Tumulte a přesto mám ráda těžší parfémy. Miluji Palomu Picaso a vůně od Sisley. Myslíte, že by se mi líbila ? Poraďte mi

 
Arome elen
Učednice 41 příspěvků 16.02.10 19:19

Opět Adin mistrovský popis,kromě aldehydů v hlavě bych přísahala,že cítím hyacint…srdce výrazně připomíná Organzu,pak trocha příjemných kytek s kořením,závěr jemně nasládle živočišný.Stále se mění a základ nezklame.Příjemná klasika.Líbivka obecná to ale asi není.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1586 příspěvků 14.07.08 17:44

Opravdu těžší vůně typu klasika,cítila jsem zpočátku pánské tóny,ale pak se rozležela do pikantní skořice,trošku štiplavé,ale příjemné.Není to typ vůně,který bych si sama koupila,ale líbila se mi.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Arome Helenka
Nováček 17 příspěvků 11.02.08 12:02

No musím říci, že jsem ISATIS objevila teprve nyní, přestože jsem Givenchyho sjela téměř celého, a jsem jím okouzlená!! Všechny ty současné řadovky, které voní jedna jako druhá, strčí hravě do kapsy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 22.11.07 14:54

Byl to první drahý parfém, který jsem si pořídila, takže také mohu říci - srdeční záležitost, tenkrát mi jej dokonce doporučila prodavačka, že si myslí, že by toto byl parfém pro mne…po vyzkoušení jsem uznala, že měla pravdu

Na poličce 42 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
Iva  03.07.07 20:16

Mám hodně parfémů, … YSATIS je moje srdeční záležitost.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist