Grès: Folie Douce

autor Ada

Od Gres znám v době testování Folie Douce jenom Cabaret, který mě příliš nenadchl (ač je rozhodně zajímavý). Proto jsem na Folie Douce byla celkem zvědavá. Nicméně nedopadlo to moc dobře.

Na začátku na vás Folie Douce vyplivne silnou dávku lihu, přičichávejte proto opatrně. Když se konečně začne ukazovat vůně, není podle mého názoru nic moc. Je to taková květinová směs, která jako by se snažila o zelenou svěžest, ale moc jí to nešlo.

Je v ní dost cítit růže a k tomu takové kořeněné závany, matně podobné Very Irresistible. To vše poměrně rychle mizelo a ustupovalo (nezcela, ale dost) základu, který byl protivně sladký - složení jsem nedokázala identifikovat, ale přirovnala bych ho k hustému cukrovému sirupu s malinovou příchutí a velmi nepatrnou špetkou vanilky.

K vyzkoušení proto doporučuji jen milovnicím sladších malinovek.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Grès Folie Douce (1997)
  • Složení:

    HLAVA: mimóza, černý rybíz, citrusy
    SRDCE: otočník, kosatec, list vavřínu, ylang ylang, citrón
    ZÁKLAD: pižmo, santalové dřevo, vanilka, cedr

 Váš příspěvek

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist