Gucci: Accenti

03.04.09 | autor Ada

Accenti, vůně z roku 1995, se již nějakou dobu nevyrábí, v e-shopech není k dostání a obvyklá cena za 100 ml balení na eBay už přeskočila stodolarovou hranici. Teď se však Accenti nečekaně vyskytla v e-shopu Elnino, rozhodla jsem se tedy operativně odsunout připravované recenze a napsat něco o ní.

Accenti, vůně z roku 1995, se již nějakou dobu nevyrábí, v e-shopech není k dostání a obvyklá cena za 100 ml balení na eBay už přeskočila stodolarovou hranici. Teď se však Accenti nečekaně vyskytla v e-shopu Elnino, rozhodla jsem se tedy operativně odsunout připravované recenze a napsat něco o ní.
Na Accenti najdete na internetu veskrze pozitivní názory a poté, co jsem vyzkoušela, se nedivím. Je to velmi pěkná, příjemná vůně; proč se asi přestala vyrábět, byla snad skupina příznivců přece jen malá? Nebo měla Accenti vyklidit pole novým vůním? V době, kdy přestala její výroba, se právě rozbíhala Gucci Eau de Parfum - a přestože si vůně nejsou podobné, obě patří do orientální kategorie.
Accenti bych charakterizovala jako ovocnou a květinovou orientální vůni. Je ženská, sladká, přitažlivá… ale nebude se v žádném případě líbit každému, není to žádná univerzálka. Naopak, hodí se pro ženy, které kolem sebe snesou sladký, opojný oblak - váš šálek kávy by měl být Trésor, Coco, Lady Caron, Alchimie nebo Yvresse, s větším přimhouřením očí by se dala připodobnit i k Burberry for Women (pokud v ní cítíte broskve). Pokud si pod pojmem ‚ovocná‘ vůně představíte spíš bonbonky nebo květinově ovocné svěží vůně, Accenti určitě nekupujte naslepo, byly byste hodně zklamané, vůně by vám připadala těžká a jako na starší ročníky. Nechci Accenti věkově omezovat, ale nutno říct, že spíš sedne ženám se zralejším voňavým vkusem. Mé mamince se velice líbila, a to je právě žena, která má na poličce Coco, 24 Faubourg, Yvresse, Rumbu, Organzu či Eden.

Složení, které jsem našla, nemám potvrzené ze stránek výrobce ani z promo materiálu, ale jsem si jistá, že odpovídá. Základ obstarává orientální charakter, cítit je santal i sladké vanilkové tóny, lehce zastřené těmi dřevitými. Černý rybíz se na začátku postará o hořký sametový zážitek (prvních pět minut Accenti je skutečně úchvatných) a i nadále se nenápadně prolíná celou vůní. Mezi těmito dvěma plochami leží srdce, sestavené z květin a ovoce. Růže, jasmín a konvalinky se slévají do abstraktního květinového obrazu, zarovnaného ovocem; nejsem schopná určit, která květina je cítit asi tak nejvíc, nechám to na vás - můj nos cítil hlavně ovoce. To má stejnou barvu jako tekutina ve flakonu, tlumeně sytou oranžovo-červenou; je to orientální broskev, velká, kulatá, šťavnatá a vyhřátá na sluníčku. Ovocný charakter podtrhuje drobná špetička hřebíčku, koření, které do ovocných orientů většinou velmi dobře sedne. Stejně jako jiné ovocné orienty, i Accenti po nějaké době dělá dojem drahého ovocného likéru. Vůně je taková hutná, jednotlivé složky drží dobře pohromadě; pokud se řádně zlijete, budete moc opar kolem sebe krájet.
Opojná, výrazná, sladká, sametová, zrale něžná, hřejivá - podobná adjektiva bych volila, kdybych měla Accenti popsat.
Kdybych ji měla porovnat s výše uvedenými vůněmi, řekla bych, že Trésor je romantičtější, světlejší, Coco zase komplexnější, s výraznějšími květinami, doplněná o mýdlové a chyprové tóny. Yvresse je jiskřivější a opět do chyprova. Alchimie je mnohem sladší, vanilkovější a také pudrovější.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Gucci Accenti (1995)
  • Složení:

    HLAVA: černý rybíz, tangerinka
    SRDCE: růže, konvalinka, jasmín, hřebíček, malina, broskev
    ZÁKLAD: santal, vanilka, tonka, vetiver, pačuli

 Váš příspěvek
 
JanaB
Učednice 39 příspěvků 07.08.10 00:38

Ja ji mam, dokonce dve „stovky“ :) jsem ten blazen, co ji koupil i za tu vyssi cenu. Jinak podobna je ji Life Threads Gold - La Prairie, jen je min kysela a vic takova hrejiva. Ale to mozna jen pro muj nos. Ale nutno dodat, ze La Prairie ma o dost slabsi vydrz.

Na poličce 27 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 267 vzorků V tužebníku 26 parfémů
 
Lucka
Učednice 82 příspěvků 12.10.09 15:56

Jedna z mých oblíbených, mám doma poseldní balení, které sjem dostala.. a můžu říct, že je tak výrazná, že si jí každý chlap všimne :)

Na poličce 7 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 31.08.09 20:36

Accenti je sýta a bohatá vôňa na ovocie a kvetiny (kombinácia, ktorú by som si dobrovoľne nikdy nekúpila), tu však tak krásne a zaujímavo ELEGANTNÁ a optimistická, že som ju v lete s radosťou používala.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
kladanka  12.06.09 13:59

Moc bych si přála sehnat tuto vůni. Škoda,že už se nevyrábí…

 
ja  24.04.09 08:10

Stredne silná orientálna kvetinovka. Dosť sladká. Výrazná broskyňa v kombinácii s bielymi kvetmi. Použiteľná na jar a jeseň. V lete by Vás okolie udupalo.

 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 20.04.09 12:24

Šťavnaté prohřáté ovoce, ale s přeslazenými ovocenkami nemá nic společného. Asi bych ji ale aplikovala s mírou, aby se z ní nestal bolehlav, podobně jako u Tresoru…

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist