Gucci Flora a Hypnôse Cologne

14.04.09 | autor Ada

Dnes jsem vyzkoušela tuto dvojici novinek. Za Florou jsem šla najisto, Hypnôse Homme Cologne jsem zvolila až na místě, když jsem přemítala, na co využít druhou ruku. Nakonec z toho byla dvě překvapení, jedno příjemné, jedno nepříjemné, ale úplně opačně, než jsem původně předpokládala!

Dnes jsem vyzkoušela tuto dvojici novinek. Za Florou jsem šla najisto, Hypnôse Homme Cologne jsem zvolila až na místě, když jsem přemítala, na co využít druhou ruku. Nakonec z toho byla dvě překvapení, jedno příjemné, jedno nepříjemné, ale úplně opačně, než jsem původně předpokládala!

Do vůně Flora jsem vkládala hodně nadějí - název naznačoval, že půjde o květinovou vůni, a vzhledem k předchozím kreacím značky Gucci existovala velká naděje, že to bude stát za to. Čistě květinových vůní moc není, a přestože právě tuto kategorii nemám vůbec ráda, potěšila by mě a s radostí bych ji vychválila a doporučila. Pokud jste četli oficiální promo k vůni, asi už se škodolibě smějete… Měla jsem si ho přečíst taky, teď bych se tak blbě nedivila! Flora totiž prý ‚otevírá dveře novým parfémům, které značka Gucci plánuje pro mladší zákaznice‘; ‚Gucci by Gucci je skvělá pro silnou ženu Gucci, Flora je určena pro smyslnou mladou dívku‘. Jinými slovy, na elegantní květiny zapomeňte a připravte se na květinově ovocnou vodu.
Z Flory je dokonale cítit oblíbený způsob testování parfémů: vůně se před vydáním předhodí skupině potenciálních zákaznic, které mají uvést, jak se jim líbí nebo nelíbí a proč. Na první pohled to vypadá dobře, ale vezměte si, že dostanete výhrady od stovky žen a začnete podle nich parfém upravovat. Téhle se zdá moc ovocný, tak ubereme ovoce, téhle se nelíbí výrazný květinový tón vonokvětky, tak přitlumíme, jiná slečna kritizuje poměr mezi srdcem a základem, lépe ho tedy vyvážíme… Kdyby si malíř pozval deset lidí, kteří by milovali různé barvy a začal malovat obraz podle jejich pokynů, vznikne smísením všech barev monotónní šedá špína. Flora se chce také líbit všem a výsledkem je opatrná, nevýrazná, jemná vůňka. Je příjemná, nositelná, je to pro svou univerzálnost a hezký design výborný dárek, ale doufám, že Gucci nebude zapomínat na náročnější zákaznice a občas vyrobí něco i pro ty ‚silné ženy‘.
Flora voní zpočátku citrusově, pak se začne uklidňovat a rozkládat do takové ani teplé, ani chladné směsi jemné růže, špetky bílé květinky s lehounce ovocným podtónem a sametově průsvitného základu. Je nositelná v létě (není silná) i v zimě (lehce zahřeje) a skvělá pro všechny příležitosti, kdy potřebujete vonět spíš nenápadně.

Do Hypnôse Homme Cologne jsem nevkládala žádné naděje, ale zkusila jsem ji, neboť Hypnôse Homme se mi líbí. Předpokládala jsem, že půjde o generickou citrusovku - letní polévací kolínskou, ale mýlila jsem se. Můžete se mnou nesouhlasit, mně se však Hypnôse Cologne velice líbila, protože ve mně vzbuzovala zajímavé představy: přijde mi totiž, že voní jako tělo muže, který se ráno natřel vodou po holení typické mužné vůně, pak si zaplaval v moři a lehl si na sluníčko. Vydrželo to skoro hodinu, pak vůně zeslábla a kouzlo z valné části zmizelo, ale ten úvod stál za to. Hypnôse Cologne není svěženka (nedejte se zmýlit mdlou modrou barvou obsahu) a není ani hřejivá, spíš tak nějak splyne s přirozenou teplotou těla. Za cenu kolínské dostanete nejen kolínskou, ale i toho pána, který se s ní navoněl!
Pokud Hypnôse Cologne vyzkoušíte, napište do komentářů, jak čichová zkouška dopadla, zda ve vás vůně vzbudila nějaké zajímavé asociace, nebo ji řadíte mezi nezajímavé běžné kousky.

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 • Gucci Flora (2009)
 • Složení:

  citrusy, pivoňka, růže, vonokvětka, santal, pačuli

 • Lancôme Hypnôse Homme Cologne (2009)
 • Složení:

  HLAVA: bergamot, citron, pomeranč, petitgrain
  SRDCE: levandule, koriandr
  ZÁKLAD: santal, cedr

 Váš příspěvek
 
Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 21.01.11 20:56

FLORA-taková univerzální pěkná, na již na první počich líbivá vůně, zaměnitelná, nezapamatovatelná, pro ne příliš náročné v pohodě nositelná, nic mi tam nevadilo, lehká, pěkně namíchaná, nekonfliktní, kdyby jí nosila kolegyně v práci, vůbec mi by to nevadilo.Pro okolí dokonale snesitelná, vhodná tedy pro profese, kde by příliš osobitá vůně vadila.Prostě neškodná.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
liessa
Nováček 15 příspěvků 01.01.10 09:22

Naprosto rozumím negativním názorům na Floru, nicméně já ji doma mám a jsem s ní spokojená. Právě že jsem potřebovala něco jemnějšího, nevýrazného. Flakon se mi moc líbí. Jen si troufnu říct, že cena trochu neodpovídá tomu, co si domů odnesete. V této kategorii se dá vybrat určitě lépe. Já ji dostala, a tak si nestěžuji :-)

Na poličce 24 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 27 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 10.11.09 19:51

Na papírku se mi líbila, ale na zápěstí se rozložila do výrazné a celkem nechutné nahnile ovocné sladkosti. Pro můj nos to byl takový driák, že jsem se úplně styděla před někým mávnout rukou, aby si vůni se mnou nespojil. Má podobný bolehlavový ocásek jako Gucci Rush, asi to pačuli. Výdrž ovšem výborná, od rána do večera neúnavně voní a voní. I když tady škatulkování podle věku moc nefrčí, neumím si moc představit, že by slušela někomu jinému než lolitce okolo patnácti let, na té by mohla být docela roztomilá.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 06.05.09 20:25

Floru jsem nějak nemohla rozklíčovat. Cítila jsem směs květin a ovoce a nakonec z toho vykouklo pačuli. Flakonek zajímavý, jemný a vcelku nenápadný. Líbil by se mi jako těžítko. Myslíte, že moderní a dynamická mláďátka ustojí dávku pačuli, které je podle mne v základu dost?

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
Heduš  03.05.09 21:05

Tak já vám nevím. Floru jsem si dnes koupila, nádherně ovocně se na mne rozvoněla, je to taková ta elegantně decentní květina, kterou potřebuji do práce. Zatím mi přijde, že nebude moc držák, ale to nevadí. Pořád si čichám k zápěstí a jsem veeeelmi spokojená. Takže negativní názory ano, ale mně se prostě líbí :))

 
chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5282 příspěvků 24.04.09 19:53

dala jsem jí jště jednu šanci na ruce.Pro mne nenositelná, úplně se mi z ní zvedá žaludek.Bohužel, snad jindy…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5769 příspěvků 19.04.09 18:55

Flora je řídká, nudná, nasládlá vodička. Ani kočka ani pes. Něco v ní chybí. Jako když si osladíte černý čaj a nedáte do něj citrón..

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 9 parfémů
 
chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5282 příspěvků 19.04.09 07:21

pro mne totální propadák a zklamání. Pach zatuchliny a plísně.Přesně stejný dojem měla dcera - Šmoulajz.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 17.04.09 23:42

Jedno se Hypnose Cologne nedá upřít a to je dobrá výdrž! Na papírku je i po skoro 5 hodinách velmi výrazná, určitě bude dost držet na oblečení. Takže komu se líbí, ten bude spokojený s dobrou investicí. A ještě mám dojem, že se vůbec nezměnila, takže by neměla být zklamáním pro ty, komu se zalíbí na první přivonění a hned ji koupí. Díky tomu, že toho „prchavého“ je v ní pramálo, rozleží se rychle a pak je konstantní. Na těle a v teple to ale mžná bude jiné než na papírku v mírné teplotě.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 17.04.09 23:27

Hypnose Cologne jsem dneska zvědavě vyzkoušela. Je to „směs“ několika parfémů, které znám - původní Hypnose počínaje a Eau de Lalique konče (má společnou zvláštní směs podobného koření), určitě patří k těm povedenějším novinkám, co jsem v poslední době zkoušela, ale zároveň k ne moc originálním. Asi jako nazelenalá Miss Dior…

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 17.04.09 21:20

Nevnímám ji jako univerzální, přirovnala bych ji tak k Gucci Envy Me 2, ale je silnější, myslím, že může i vadit, je sladší, pudrová, zvláštní tón má v sobě, lehce dusivý… Ale kdyby byla nálada, příležitostně…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
Violette
Parfémová maniačka 745 příspěvků 17.04.09 13:27

Flora - vůbec se mi nelíbí flakón, ten největší by se dal použít při sebeobraně.. Vůně je květinově-dřevitá s troškou citrusů, ale pro mě nenositelná, protože v ní cítím (i když jen málo) pro mě nesnesitelnou složku - pačuli.

Na poličce 24 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 16.04.09 13:20

Tak jsem si zaskáknul prsknout na sebe Hypnose Cologne. První dojem byl příznivý; ve stylu „pškné, ale to už tu bylo“. Po rozležení původní dominantní svěžest ustoupila a na ruce mi voněla příjemná variace na pánský Hypnose. Oproti svému vzoru HC mírně potlačila takovou tu tíhu typickou pro orientální kořeněné vůně. Výsledek je mužný, nevtíravě nasládle kořeněný odér, který podle mě půjde vzhledem ke své utlumenosti nosit celkem univerzálně. Koho omrzelo nosit na léto citrusoidy, ten HC jistě uvítá.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
cat_deveraux  15.04.09 21:48

Flora bohužel nezaujala. Zkoušela jsem ji na papírek i na kůži. Slabá, nenápadná, taková…Průhledná, nic pro mne.

 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5769 příspěvků 15.04.09 13:31

Ta pánská verze je vskutku příjemná. Představuju si nějakého pěkného, vysokého, hnědovlasého chlapa…mmmmm.

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 9 parfémů
 
Arome Móňa
Učednice 31 příspěvků 15.04.09 10:14

„Floru“ jsem včera vyzkoušela jen na papírek a nijak zvlášť mne neuchvátila, kdybych jí dostala jako dárek určitě bych ji použila, ale že by to bylo moje přání, to ne. Ale třeba po vyzkoušení na kuži …

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist