Gucci: Gucci by Gucci

05.02.08 | autor Ada

Chtěla jsem, než začnu velebit, si zanadávat na systém, jakým Gucci pojmenovává své vůně. Vepř aby se v tom vyznal - začalo to v roce 1974 vůní Gucci No. 1, pak přišla Gucci pour Homme, Eau de Gucci a Gucci No. 3. V devadesátých letech to docela šlo (Accenti, Envy, Rush; ačkoli i tato jména firma zvládla chaoticky rozvětvit, viz Envy Me, Envy Me II a další odnože) a pak se zřejmě zase někdo začal bát, aby zákazníci nezapomněli, že vůně Gucci jsou od Gucciho.

Gucci Eau de Parfum a Eau de Parfum II se pro jistotu přezdívá ‚hnědá kostka‘ a ‚růžová kostka‘; stejně tak máme pánskou hnědou kostku (Gucci pour Homme - vůni stejného jména z roku 1976 už Gucci naštěstí nevyrábí) a modrou kostku (II). Ano, může se to zdát trochu zmatené, ale nějaký systém v tom je a hlavně ty flakonky jsou šikovně barevně rozlišitelné a poskytují tak skvělou mnemotechnickou pomůcku, se kterou se třeba limitované edice Classique s lahvičkami pomalovanými nezapamatovatelnými vzory nemůžou rovnat - takže jsem se rozhodla, že nadávat nebudu. Gucci si z Gucciho prostě udělal styl.

Když se však na seznam podíváte pozorněji, zjistíte jednu zajímavou věc - takový kopec Gucciho a žádná vůně, která by se jmenovala přímo Gucci! To je ovšem naprostý skandál a zaplaťpámbu, že konečně došlo k jeho řádné nápravě. Poněkud nešťastný se zdá být design flakonu, protože teď máme dvě hnědé kostky s velmi podobnými názvy; naštěstí můžeme říkat ‚ta novější‘ nebo ‚ta s tím zlatým kroužkem‘. Každopádně, její obsah se nadmíru vydařil a to je to jediné, co je důležité.
Gucci je orient s květinovými a gurmánskými tóny. Podoba s Gucci Eau de Parfum není jen vzhledová, vůně mají něco společného (hlavně pomerančový květ a originální zpracování) a komu se líbí jedna z těchto vůní, měl by určitě zkusit i tu druhou. Gucci je snad o něco líbivější, snesitelnější pro širší okruh žen než Gucci Eau de Parfum, ale píšu to s jistým váháním, protože pro někoho, kdo nerad pačuli, to může být právě naopak :)

Bílé květiny, z nichž vyniká pomerančový květ (s jeho typickou bíle-pomerančovou vůní) doplněný něčím sytějším (asi tiaré), jsou ústředním bodem Gucci. V základu máme znatelnou dávku pačuli a její spojení s medem lehce brnká na angelovou strunu.

Med a malina jsou těmi gurmánskými podtóny, které jsem vám slíbila, a potenciálním kamenem úrazu pro ty, kterým andělské gurmánské orienty opravdu nesedí. To vše dokresleno přiměřenou dávkou orientálních koření a dřev obecných.

Výsledkem je poměrně výrazná a sytá vůně, ovšem při rozumné aplikaci není křiklavá a obtěžující, drží se blízko kůže; typický Gucci, chtělo by se říct, elegance s nádechem nenapodobitelné italské schopnosti plácnout do ní něco na hranici nevkusu a tím bez velkého řevu upoutat pozornost.

Podle typu a oblékání upotřebíte na den i na večer (na den bych doporučila výraznějším typům).

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Gucci Gucci by Gucci (2007)
  • Složení:

    guava, malina, hruška, heřmánek, tiaré, pomerančový květ, lilie, pačuli, med, pižmo

    808 - 1580 Kč
 Váš příspěvek
 
74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1739 příspěvků 29.02.12 21:40
..

Měla jsem jí a stýská se mi po ní. Medový nádech je moc mňamkozní.

Na poličce 88 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
evajseknad  25.09.11 18:57

Nejdřív vzorek, pak lotion, teď i flakon…moje nová favoritka…EdP…ne­můžu se jí nabažit :oops:

 
Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 29.08.11 22:11

Ať dělám co dělám, pořád cítím konvalinky…

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Dominique
Parfémová maniačka 574 příspěvků 08.06.11 17:24

Na mňa je toto príliš veľa… Je nepochybne gurmánska, určite aj krásna ale tá ťažoba v nej ma niečím ubíja neviem to popísať… myslím že tento typ vône zatiaľ nie je pre mňa… možno o tých 20 rokov… :) je to ale fakt trefa do čierneho u žien, ktorým sekne… úžas

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 3 odstřiky 36 vzorků V tužebníku 17 parfémů
 
Lilian
Parfémová maniačka 774 příspěvků 07.02.11 14:17

Gucci By Gucci má podobné složky jako Gucci EdP, ale rozhodně jsou obě jiné… Jako první jsem měla EdP a moc jsem se nestrefila…Za to Gucci By Gucci, to je krása… Vnímám ji jako teplejší vůni a ten med, hrušky či heřmánek…No prostě lahoda… A na v zimě je krásná :)

Na poličce 94 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 28 vzorků V tužebníku 46 parfémů
 
Lena  03.09.10 08:55

s Angelem mají pro mě společné jen jedno a to je takový ten svůdný erotický nádech, erotické dusno bych to nazvala. Když projdu kolem chlapa ať mám Angela nebo Gucciho v jeho fantazii zapracujou stejně.

 
Šárka Š.
Nováček 13 příspěvků 18.08.10 14:40

Dostal se mi do rukou odstřik Angela a nepripadá mi, že by si byly podobné. Angel se mi nelíbí, připadá mi jako přeslazená a moc silná pecka, zatímco Gucci je pro mě akorát.

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 22 odstřiků 205 vzorků V tužebníku 32 parfémů
 
Šárka Š.
Nováček 13 příspěvků 03.08.10 13:39

Mezi několika vzorečky mě tahle vůně přímo uchvátila. Připadá mi velmi smyslná, sexy, sladká tak akorát, aby neobtěžovala. Objednala jsem si a nelituji, už měsíc mě stále uchvacuje. Budu střídat s jinými jen proto, že můj nos si vždycky na vůni zvykne a pak mi vadí, že já jí na sobě vůbec necítím. Chci si jí taky užívat, proto vždycky musím střídat pár svých oblíbených…:)

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 22 odstřiků 205 vzorků V tužebníku 32 parfémů
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 16.05.10 00:06

EdP je orientální vůně, cítím pačuli, vzácná voňavá dřeva a něco jako kadidlo nebo spíš kvalitní vonnou tyčinku, jen ne tak kouřové, ale spíš sladce vanilkové. Cítím vanilku, ne ulepenou, ale odlehčenou nějakým ovocem. Nádherně splyne s kůží, je velmi teplá, působí na mě tak nějak smyslně až eroticky, nebrala bych si ji do společnosti, pokud bych chtěla působit nenápadně, pro večer ve dvou by ale mohla být zajímavou inspirací. Typově je podobná Opium Homme, i když je každá jiná, jsou pro mě jak sestřičky, jedna s vanilkou (Opium) a druhá s ovocem (Gucci by Gucci).

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Lena  12.05.10 13:23

Zkoušela jsem EDP i EDT a EDT se mi zdá mírně lehčí, jako kdyby obě šly po zkypřené voňavé půdě a EDT mrška občas vyběhla z této smyslné cestičky někam kde to trochu ofoukne (nemyslím tím větrový ton, ale květinové mejdlíčko nebo více bílých květin), aby se zase poslušně vrátila k EDP a šla v jejích stopách za ní. Prostě EDP je žena, která už ví co chce, chce být sexy a EDT jako by to už věděla také jen je malinko rozvernější.
Nevím jestli se mi to jen nezdá, budu ráda za vaše názory jestli to také tak cítíte nebo vám přijdou stejné…?

 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 24.04.10 21:21

Gurmánska áno, Angelu podobná nie -aspoň čo do celkového výrazu…ale decentne zmyselná, lebo nezanecháva výraznú stopu, ale vie očariť. Zvláštne maznavá, zaujímavá, má prekrásne nakomponované tóny - pačuli, pomarančový kvet, med…Pre mňa by jej mohli v Gucci pridať ešte tak 40% na intenzite - a bola by v ÚPLNE DOKONALÁ.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Ila  20.03.10 19:29

Smyslná, sladká, výdrž dobrá, jen jí za sebou vůbec necítím, drží se příliš na kůži. Můj muž je z ní vedle, ale já mám raději Angel Innocent.

 
Andorra
Parfémová maniačka 781 příspěvků 02.12.09 09:26

Na kamarádce voní nádherně - takovej kořeněnej medík, na mně, ačkoli já právě pačuli můžu, tady ho cítím až větrově, prostě divně..:(

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 6 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Alex..  20.08.09 22:31

Neuvěřitelně krásná vůně, koupila jsem ji naslepo a rozhodně nelituji. Z flakonku moc nevoněla, ale na mě samotné nádherně. Luxusní a velice smyslná:) Musím říct, že i muži chválí:)

 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 30.04.09 14:19

Smyslná, zvláštní, sladká, dřevitá a k romu ta malina a med. Je sytá, ale ne moc do prostoru. I přes její sladkost si ji dokážu představit na pracovním jednání a přitom nebude obtěžovat. Voní trochu unisexově. Ano, líbila by se mi i na muži.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
Uživatel je onlineArome danka
Znalkyně 294 příspěvků 21.03.09 13:45

Počkajte, zvažujem ..... dobrá, fakt dobrá. Nečudujem sa Taliansku, že sa „zbláznilo“ Neobťažuje, ale nechá stopu, stopu nenápadnú, ale znateľnú. A to správna vôňa má, nie?

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 05.03.09 08:34

Gucci se mi přestal líbit už hodně dávno, tato vůně není vyjímkou. Mému tatínkovi voněla jako postarší bardáma. Já s ním musím souhlasit. Cítila jsem jen to vlezlé, táhlé pačuli, nic víc, ale já jsem proti pačuli zaujatá.

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
griotka
Učednice 41 příspěvků 28.02.09 12:09

Na mamce mi hrozně voní (mamka je taky elegance sama), ale na mě..brrr. To je ostatně vždycky náš problém: často se jí ptám čím tak hezky voní, ona mi řekne název vůně a já pak peláším do parfumerky celá žhavá s nadějí na nový přírůstek na poličku, stříknu to na ruku a pak trpím celou cestu domů, než mě spasí mýdlo :)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Ninuška7
Nováček 20 příspěvků 16.01.09 10:06

Elegantní vůně, která mi vykouzlila úsměv na tváři. Je trochu usedlá, ale přitom zvláštně smyslná. Mám jí stále na zápěstí a to jsem zrovna vypucovala celou koupelnu :-)

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 18 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Elena
Znalkyně 383 příspěvků 30.12.08 23:58

Taky mě v tomhle případě Gucci mile překvapil. Velmi zajímavá vůně.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Iveta  01.12.08 16:41

Tato vůně mě jako novinka přímo uchvátila, bohužel ji nevydržím nosit déle než den, a pak se musím vrátit k Angel TM, který mně osobně přijde po rozležení spíše kořeněný a méně sladký než Gucci by Gucci…každopádně flakón je přímo luxusní a výdrž veliká!!!

 
kamila  12.11.08 11:31

Klein má svou Euphorii, no a Gucci…:-)

 
Pichjit  19.10.08 21:49

Nejdříve se mi tato vůně líbila opravdu moc, ale později jsem cítila příliž mnoho medové sladkosti, pořídila jsem si ale mladší sestřičku EDT a ta je pro mne! Je celkově lehčí, ne svěží, taková jiskřivá, sladká, elegantní, moc krásná!

 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 17.10.08 12:54

…už jsem této krásy šťastná majitelka…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Katka
Učednice 175 příspěvků 16.10.08 14:42

Je moc hezká, ale nějak na mně nedrží :-( Po chvíli ji vůbec necítím..

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Hraška
Nevyléčitelná závislačka 1095 příspěvků 14.10.08 18:15

Vyskúšala som EDT na papieriku a veľmi sa páči! Musím, samozrejme, vyskúšať aj na papieriku, ale asi po 3 hodinách sa mi podobá na Lovely (bude to asi spojením pačuli s jemnými kvetinami, ktoré skrotli).

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 9 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
cat_deveraux  30.09.08 16:38

Gurmánská záležitost, luxusní obal i reklama. Prostě Gucci:) Nevim proč, ale cítím v ní švestky, nebo něco v ní mne nutí si vždy vzpomenout na švestky:D
Jedna z favoritek zimy

 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 25.09.08 11:42

..gurmánská, elegantní, sexy,drží se u těla,jemně agresivní nebo agresivně jemná??Cítím tam med,karamel,pa­čuli,které tu sladkost zjemňuje na přijatelno(a které mi v jiných vůních dělá ze žaludku houpačku..)Pros­tě:dost dobrý…holt Italové!!..

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 17.08.08 18:13

Láska na první „očuchání“, tak dlouho jsem na ní myslela, až nebylo zbytí a nutně jsem jí musela mít. A to jsem si tak před dvěma lety myslela, že tento typ vůní nikdy nebude pro mně, tak nevím, „dozrávám“ nebo stárnu?

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
leop  10.08.08 14:38

vyzkoušeno na papírku, kupodivu mne oslovil, jednou určitě projde bližším prozkoumáním,

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 08.06.08 16:48

Další z vůní, která není pro mne. Ani nezkouší mást světlým flakonem, prostě mi říká i na pohled „ani mě nezkoušej, marná snaha“.
Je doslova „k sežrání“, taková večerně mlsná… na mnoha ženách bude krásná, jenže já ucítím vanilku a končím.
Flakon se mi moc líbí.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 08.05.08 15:40

Pro mne to byla láska na první pohled,vyzkoušela v parfumérce a do večera s rukou u nosu jsem se nemohla dočkat až ho budu mít.Už mám doma a jsem opravdu nadšená :-)

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
Janeta  11.03.08 17:53

Vzhledem k flakonu jsem čekala těžkou, téměř pánskou vůni, ale jsem překvapená, jak je Gucci povedená, ženská, tajemná a rozhodně ne těžká! Není to samozřejmě typická líbivka, ale má své kouzlo. Dokonce mi zde nevadí ani pačuli, které jinak moc nemusím, ale tentokrát působí vyváženě a vůni příjemně dotváří. Osobně bych Gucci přirovnala spíše k Narciso Rodriguez For Her, koneckonců mají společné pomerančové květy a med…

 
Arome Anna
Učednice 59 příspěvků 03.03.08 19:29

Tak já ji mám teď na ruce i na papírku a jsem nadšená! Stříkla jsem ji jen tak a bude moje :) Něco takového jsem už dlouho hledala. Co se týká Angela, kterého mám na zimu a který potřebuje čas na rozvonění,je Gucci nádherný od počátku a podoba je opravdu jen lehounká. Dala jsem přivonět příteli i dětem a jednohlasně schváleno! :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 18.02.08 12:57

Mě osobně se nelíbí, nemám ráda medové vůně, ale myslím si, že pro své příznivce to bude příjemná vůně na běžné nošení.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 11.02.08 12:56

Po nastříkání to byla pro mne velice pěkná vůně, až jsem se divila, Gucci totiž zrovna nepatří mezi mé favority, takže zpočátku jsem si řekla ejhle! Za chvíli jsem se opravila…jak píšeš pro mne je tam po rozležení výrazný angelovský podtón

Na poličce 42 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
Zdenka  08.02.08 13:35

Už podle tmavé barvy flakónu jsem měla strach, že to nebude nic pro mě. Orientální, dřevitá, omamná vůně - tak to fakt nee. Ale určitě si své fanynky najde.

 
katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 07.02.08 08:30

Taky mě dost silně připoměl Angela.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist