Guerlain: Aqua Allegoria Angélique Lilas

23.09.07 | autor Ada

Letošní Aqua novinky se konečně dostaly do Douglasu a tak jsem je mohla, celá natěšená, vyzkoušet. Některé Allegorie jsou méně povedené, jiné více, tentokrát se dá říct, že jsou obě pěkné a najdou si jistě spoustu příznivkyň.

Angélique Lilas

Andělika a šeřík by měly být hlavními složkami této vůně. Povedlo se, šeřík spustí hned na začátku a nepřestane do konce, i když samozřejmě projde jistým vývojem. Jeho vůně je poměrně věrná, teprve ke konci zmírňuje a přechází do sladší květinové vůně, která se dá označit spíš jako inspirovaná šeříkem. Do té doby si však šeříku užijete habaděj.
Po chvíli se mi do šeříku začala mísit taková nepříjemná zeleň, jako když si necháte zarůst zahrádku bolehlavy a podobným sajrajtem, a pak vezmete kosu a jdete to posekat. Guerlain je na tyhle divné složky expert a tak mě to ani neudivilo. Čekala jsem a bolehlavy naštěstí dlouho nevydržely, během dvaceti minut bylo téměř po nich. Zřejmě to byl start anděliky (je bolehlavu trochu podobná, úplný laik by to nejspíš ani nepoznal). Postupně se Angélique Lilas ustálila na kombinaci mírného šeříku a krásně hebké, sametově zemité harmonie.

Mandarine Basilic

Od Mandarinky a bazalky by člověk čekal něco citrusově svěžího, s bylinnými tóny. Tady Mandarine Basilic očekávání bezvýhradně splňuje. Je výrazně citrusová (spíš citrony a pomeranče než nasládlá mandarinka) a citrusy vydrží velmi dlouho. V jednu chvíli při rozvíjení nabrala takový lepkavý bonparový směr, ale stejně jako bolehlavy v Angélique Lilas, i bonpary vydržely tak dvacet minut. Vystřídal je zelený, lehce pikantní, kořeněný tón čerstvé bazalky. Mandarine Basilic bych doporučila zkusit jako náhradu za Pamplelune , která se přestala vyrábět - místo nahořklého grapefruitu tu je aromatická bazalka, ale podoba citrusové složky je značná a v létě krásně osvěží. Možná Guerlain Pamplelune odklidil z trhu právě proto, aby nesoupeřila s touto novinkou…

Líbil se vám článek?

Témata článku

 Váš příspěvek
 
ga.pi
Učednice 173 příspěvků 15.12.09 20:18

Angélique Lilas: šeřík zbytečně zatížený pepřem. Napadá mě podoba s Lanvin Rumeur 2006, tou květinovo/pepřovou kombinací s dost výrazným pepřem.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Klokan  17.05.09 20:57

Obě jsou skvělé.

 
Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 29.05.08 11:31

Mandarine Basilic mi na začátku voněla hezky, ale nakonec to bylo jako šťáva z mandarinek v plechovce.
Angélique Lilas na začátku taky krása, ale na konci… vyžvýkaná žvýkačka, což mě mrzelo.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Ljuba  14.02.08 10:08

Před týdnem jsou tuto vůni dostala a přestože, můj první dojem nebyl nijak povznášející, Nyní jsem ráda, že tuto nádhernu vůni mám v kabelce. Příjemná změna. není to vůně úpro kterou ihned rozhodnete, ale počkat si až opravdu rozvoní a ukáže všechnu svou krásu se vyplatí.

 
anonymní  23.09.07 15:16

Myslím, že Mandarine Basilic náhrada za Pamplelune není: mně obě vůně voní rozdílně a zatímco Pamlelune mi dělá vyloženě zle, Manderine mám velice ráda. Na Lilas Angelique jsem se těšila víc: leč líbí se mi jen na zápěstí, při větším testování jsem zjistila, že mi rozhoupává žaludek všemi směry a nosit bych ji nemohla: právě kombinace bylinného tónu s něčím /nedovedu určit složku/ mi dělá dost špatně. Velice rychle by A.Lilas putovala z domu. Určitě bych ji nekupovala naslepo, myslím, je opět netypická, narozdíl od Mandarine, kde mandarinka opravdu převažuje a není na ní co vyspekulovat.
Mandarine je jednodušší a líbivější, a především letnička. Nosit se bude dát asi obojí celoročně, záleží na vkusu a na chuti.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist