Guerlain: Aqua Allegoria Grosellina

08.06.07 | autor Ada

Aquy Allegorie nepatří k „velkým“ vůním značky Guerlain. Jsou to zkrátka takové normální toaletky, určené poslední dobou převážně na léto (Pamplelune, Tutti Kiwi, Mandarine Basilic atd.). Tím pádem jsou vlastně srovnatelné třeba s letními limitkami od Escady, jejichž určení je stejné. Strašná myšlenka, viďte :)
Allegorie jsou, na rozdíl od Escady, skvělou možností, jak si pořídit originální ovocenku. Zatímco letní vůně jiných značek se často motají dokolečka kolem provařeného tématu, Guerlain nás oblažuje originálnějšími nápady. Otestovala jsem i další ovocné Allegorie a tam, kde jiní výrobci polekaně berou zpátečku, Guerlain přidává ještě jednu dávku. Výsledkem je sice poměrně vysoká úmrtnost Allegorií (málokterá vydrží na trhu déle než několik málo let), protože některé se prostě netrefí, ale zároveň mezi nimi najdeme poklady á la Pamplelune nebo (pro mě tedy trochu zvláštní) Anisia Bella.
Loňským (2006) příspěvkem do řady byla také Aqua Allegoria Grosellina. Jejím hlavním tématem má být rybíz a to se daří - typická kyselá vůně červeného rybízu vůni dominuje. Na začátku z ní zavane velmi hořký tón bergamotu, ale ten se takřka okamžitě ztrácí. Rybíz je doplněn tónem, který mi připadal jako vodně květinový, zřejmě to má být ten „bílý čaj“. Nic moc jiného tam nebylo, nebo jsem si možná nevšimla, protože Grosellina bohužel nemá moc dobrou výdrž. Na oblečení bude zřejmě držet lépe než na kůži a bude to chtít důkladný nástřik.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Guerlain Aqua Allegoria Grosellina (2006)
  • Složení:

    HLAVA: kalábrijský bergamot, sicilský citron a mandarinka
    SRDCE: červený rybíz, bílý čaj, malinové listí
    ZÁKLAD: květ akátu, moderní pudrové tóny

 Váš příspěvek
 
juno
Učednice 167 příspěvků 17.12.10 13:21

ako ked vytiahnete z rury vanilkove rohlicky s ribezlami. mnam

Na poličce 11 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 57 vzorků V tužebníku 20 parfémů
 
gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 12.01.09 21:17

Dnes jsem byla na čichané, tož jsem si čichla. Přeslazená rybízová marmeláda, zbytek na dně sklenice. Zavařovačku si můžu vypláchnout a získámtak chutnou rybízovou šťávu, polechtám chuťové buňky, ale nepřekyselím žaludek a nepřežeru se.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 
Arome Zděnka
Nováček 7 příspěvků 05.03.08 13:52

Grosellinu musím určitě znovu vyzkoušet, na papírku mě nečekaně zaujala. Kromě rybízu tam cítím něco, co nedokážu přesně identifikovat (snad ten bílý čaj?) a moc se mi to líbí. Škoda že nedělají tuto řadu v menším provedení. Nemám ráda velké flakóny, většinou se mi omrzí a taky jsou těžké do kabelky.

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 02.12.07 23:39

Konečně jsem dostala příležitost očichat Allegorie a musím říct, že Grosellina je po dlouhé době první dámská vůně, kterou strašně chci.Je perfektní, jen škoda, že výdrž není lepší :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Jana
Učednice 141 příspěvků 19.06.07 14:48

Tak Grosellinu jsem dloouhooo zbožňovala, ale teď putovala pryč, už jsem ji nemohla. Je hezká, ale spíš na podzim-na mně byla výrazná až moc a moc neměnila, fakt rybíz, sice nabudila atd.ale někdy držáky začnou jít na nervy:-) Všeho moc škodí:)))

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 14 parfémů
 
Allyah  16.06.07 22:45

tak já jsem jedna z těch, co šílí! :-) Voní na mně jakoby rybíz s kouřovým oparem..stejnou složku vnímám i v Hot Couture Givenchy..takže prostě moje gusto..uměle ne, já spíš vnímám přírodní krásu této vůně

 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.06.07 20:04

V databázi mám angrešt ve složení pouhých tří vůní z těch několika stovek: Bolero od Sabatini, Pacific Paradise a L'Eau Cheap and Chic. Ani u jedné však nejde o oficiální složení z webu výrobce a může to být chyba nebo informační šum.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Arome Jarka
Nováček 10 příspěvků 08.06.07 16:52

hmm, tak nevím, co se mnou je. V okolí každá baba šílí, jaká že to krása a mně voní nějak uměle, rybíz v ní vůbec necítím :( Víc se mi líbí letošní allegorie.
A mezi řečí, neznáte někdo nějaký parfém s angreštem, aby tak voněl? Miluju angrešt. ale nevím, kde sehnat ve vůni

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist