Guerlain: Aqua Allegoria Lavande Velours

06.08.07 | autor Ada

Mám ráda vůni levandule. Ideálně samozřejmě opravdové levandule (třeba sušené v pytlíčku ve skříni nebo éterického oleje v aromalampě), protože některé levandulové toaletní vody a deodoranty za moc nestojí. Zajímalo mě proto, jak se s levandulí vypořádal slavný Guerlain.
První závan je úplně perfektně levandulový - tedy ne jemný a něžný, ale bylinně ostrý, je to celá levandule s květy, listy a možná i kouskem zahliněných kořenů.
Potom však začne vykukovat tón, který jsem cítila zatím ve všech Aqua Allegoriích. Lavande Velours je šestá, kterou testuji, a zatím jsem ten tón našla všude - popsala bych ho trochu jako rozmačkaný zelený stonek, nebo možná rozmačkané zrníčko anýzu, nebo že by snad kousek cedru v základu? Je mi bohužel protivný a docela mi pokazil i jinak pěknou Lavande Velours.
Ale vám možná vadit nebude. V tom případě se připravte, že ostrá levandule postupně zmírní, zjemní santalovým dřevem a slabou špetkou fialky (fialku jsem necítila výrazně, jen jako nenápadné podkreslení - kdybych nevěděla, že tam je, nejspíš by mě nenapadlo, že je to fialka, mohla by to být i jiná květina). Lavande Velours je jemná, přírodně působící (tj. taková trochu bylinná) květinová vůně, a nemáte-li levanduli zrovna asociovanou s babiččinou skříní, nepřijde vám ani staromódní.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist