Guerlain: Aqua Allegoria Ylang & Vanille

autor Ada

Existuje mnoho druhů vanilky. Dnes velmi často narazíte na vanilku gurmánskou, která připomíná vůni vanilkového krému, pudinku nebo zmrzliny, ozvláštněné ovocem nebo třeba kávou. Jiná je vanilka jemná á la Burberry for Women. Také existuje vanilka intezivní, dusivá, a v neposlední řadě sladká, těžká vanilka orientální. Jaká je vanilka v Aqua Allegoria Ylang & Vanille, která by měla podle názvu být alespoň z poloviny poctivě vanilková?
Předně vanilka v Ylang & Vanille není sama - je tam s ní ještě ylang-ylang a něco málo květin. Jestliže máte za sebou ještě nějaké jiné z mých minirecenzí, asi víte, že vanilku zrovna nemiluji a ani ylang-ylang nepatří k mým oblíbencům, takže Ylang & Vanille by pro mě měla být přímo smrtícím jedem. Je to pravda :) Nenadchla mě už podezřele tmavá barva láku a vůně už vůbec ne - je to v podstatě 40:40 směs ylang-ylangu a vanilky (zbylých 20 % tvoří jasmín). Vůni ylang-ylangu je potřeba znát, abyste si ji dokázali představit (naštěstí to není příliš velký problém - prodává se jako esence do aromalampy a můžete si ji očichat třeba v květinářstvích nebo dárkových obchodech, kde vedou např. hojně rozšířené esence od Salusu) - je taková těžší, sladce pryskyřičná, s mírně citrusovým nádechem. Vanilka v Ylang & Vanille je taková… prostá, od každého zmíněného druhu má trochu. Kdybych ji měla něco vytknout, byl by to nepatrně plastelínový nádech, který se mi tu a tam ve vůni zazdál.
Po rozvonění je Ylang & Vanille kupodivu docela příjemná, opravdu jsem se bála, že to bude intenzivní, dusivě nebo aspoň těžce vanilková vůně, ale kombinace s ylang-ylangem a jasmínem ji drží při zemi. Květinový tón je nebývale osvěžující a v základu je zase cosi maličko pudrového. Výsledná směs je harmonická, zůstává v blízkosti kůže a nevyráží nikam do okolí, aby zadusila všechny nepřátele. Doporučuji k vyzkoušení milovnicím vanilky ve všech podobách.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
daniela
Nevyléčitelná závislačka 1782 příspěvků 02.02.09 14:14

Voňavá, lahodná a opojná jako bílé Cinzano. Manželovi a mamce ale připadá jako medové bonbóny.

Na poličce 193 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 231 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 09.01.09 20:24

Méně intenzivní než Songes, lehčí, svěžejší, méně ylangová než Mahora,
podle mne moc příjemná nepřeslazená vanilková vůně pro ty, jež sladkou intenzivní vanilku nedokáží nosit a přesto se jim vůně vanilky líbí tak, že by nějakou lehčí verzi rády…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist