Guerlain: Champs-Elysées Too Much

25.11.07 | autor Ada

Too Much jsem vyzkoušela pouze na papírku, ale domnívám se, že to příliš nevadí - hlavním úkolem této stručné zprávy je srovnat ho s původním Champs-Elysées, protože na to se většina lidí ptá. Takže - Too Much je zelenější a ostřejší, jako byste vzali zelenožlutobílé květinové složky Champs-Elysées a vybičovali je na maximum. Pro můj nos to bylo až na hranici zápachu - Champs-Elysées se mi docela líbí, ale velice špatně ho snáším, Too Much už se mi ani příliš nelíbí. Do noty kápne milovníkům výrazných zelenobílých vůní, jako je kromě Champs-Elysées třeba Diorissimo. Koupi naslepo bych určitě nedoporučovala.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.11.07 15:40

Nepsala jsem, že je hrozná, psala jsem, že je výrazná, o něco ostřejší než Champs-Elysees a že se mně osobně nelíbila. Zkažená určitě nebyla.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
E.  25.11.07 14:42

Můj názor je, že tak hrozná vůně, jak se uvádí v recenzi, Champs-Elysées Too Much není :-) Člověk na ni musí mít možná nejen náladu, ale mít ji hlavně nezkaženou: na internetu se dají asi často sehnat především „postarší“ exempláře, je opravdu rozdíl čichat novou Too Much a starou, zkaženou. Zažila jsem obojí a kvůli tomu jsem si znechutila i původní klasickou Champs Elysees, vůně bych hodnotila jako dost podobné, typ Diorissimo bych neřekla - to vůbec není šálek mé kávy. Too Much je o něco výraznější než sestra Ch.Elyseés /ta se mi zdá možná komplikovanější - cítím v ní navíc i prvky připomínající vinnou révu/, Too Much má i o něco delší výdrž.

Too Much voní krásně hlavně v létě, tehdy mě očarovala, nádherná květinová vůně: jako náruč rozvitých květů, obyčejných lučních i ušlechtilých odrůd, úplně v závěru pampeliškový med / med cítím možná jen já:), o nikom dalším nevím/, opravdu moc krásná, harmonicky skombinovaná a okamžitě líbivá kytice. Zato pokud dostane zkaženou: neznám horší zkažený parfém - mám dojem, že Too Much se kazí rychle a na internetu, možná jen náhoda, jsou často „předválečné zásoby“. Kamarádka si Too Much objednala (z jahody) a byla pořádně zkažená, pokud snad to rovnou nebyla imitace - při srovnání v parfumerii jsme měly zase krásnou náruč květin, z online nákupu přišlo něco jako zkažená, shnilá voda z vázy, kde přes měsíc sídlily a tlely řezané květiny - nic moc :(

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist