Helena Rubinstein: Wanted

26.10.09 | autor Ada

Wanted je po hodně dlouhé době první parfém kosmetické společnosti Helena Rubinstein a je to jeden z těch, jehož uvedení provází důkladná reklamní masáž. Tváří parfému se stala herečka Demi Mooreová a psalo se o něm všude, takže před svou premiérou už byl opravdu wanted; všichni se nemohli dočkat. Zkušenosti mi ukazují, že rozdíl mezi očekáváním a výsledkem bývá v takovém případě nepříjemně propastný.

Wanted je po hodně dlouhé době první parfém kosmetické společnosti Helena Rubinstein a je to jeden z těch, jehož uvedení provází důkladná reklamní masáž. Tváří parfému se stala herečka Demi Mooreová a psalo se o něm všude, takže před svou premiérou už byl opravdu wanted; všichni se nemohli dočkat. Zkušenosti mi ukazují, že rozdíl mezi očekáváním a výsledkem bývá v takovém případě nepříjemně propastný.

Helena Rubinsteinová se narodila před 140 lety v Polsku. Stala se studentkou medicíny ve Švýcarsku (bylo to ještě v dobách, kdy ženy na vysokých školách nebyly obvyklým zjevem), ale studia záhy zanechala a přestěhovala se do Austrálie, kde si otevřela obchod. Vysokoškolský titul sice nezískala, přesto jí škola očividně něco dala, protože Helena začala prodávat údajně medicinální masti a přípravky dovezené z dalekých Karpat. Ve skutečnosti šlo o její vlastní výrobky z nepříliš kvalitního lanolínu a vonných esencí (levandule, borovice), jež měly zamaskovat nepříjemný odér. Neodsuzujme ji, takhle to chodilo už ve starém Egyptě a chodí to tak dodnes… Ostatně Helena se v roce 1908 vrátila do Evropy, vdala se a v roce 1915 přesídlila s manželem do Ameriky, kde založila kosmetický salon a začala se kosmetice skutečně věnovat. Stala se velkou rivalkou Elizabeth Ardenové, která také pochopila, že luxusní obaly podpořené vysokými cenami, jakoby vědeckým pojetím péče o pleť a známými tvářemi v reklamě jí pomůžou na vrchol. Nakonec se na trhu udržely obě, přežily několik ekonomických krizí a vstoupily do nového tisíciletí, což znamená, že jejich taktika je velmi úspěšná.
Na parfémy mají obě společnosti trochu rozdílný názor; Elizabeth Arden představuje každou chvíli novou vůni, Helena Rubinstein si svůj parfémový vrchol odbyla ve 40. letech a od té doby se jen tu a tam objevilo něco nového, naposledy v roce 1985 dnes prakticky nesehnatelný parfém Barynia. Spíš se vám podaří zakoupit některou ze starších vůní, třeba Heaven Sent.

A teď tu máme Wanted. Předmětem chtění, naznačovaným názvem, je muž, žena nebo láska jako taková; ‚ty jsi to jediné, co jsem kdy chtěl, po čem jsem toužil,‘ šeptá muž své milé a přesně to chceme my ženy slyšet. Jistě, toužit můžeme i po parfému, to se rozumí samo sebou. Vyrobit parfém, který by se hodil pro silnou a emancipovanou ženu, která však umí propadnout lásce a touze, dostali za úkol zkušení matadoři Dominique Ropion a Carlos Benaïm. Rozhodli se použít kontrast dřevitých a květinových tónů: magnoliových květů a dřeva a k tomu kosatce, který oba tóny obsahuje v jednom balení. Nakonec přidali ještě opojný a energický ylang-ylang, jenž kompozici rozzářil.
Realita není tak bombastická, ale to vám jistě nemusím říkat, máte s reklamami a promo řečičkami své zkušenosti. Snažte se k Wanted při zkoušení přistupovat neutrálně a uvidíte, že vás možná příjemně překvapí. Ze začátku se mi moc nelíbila, zkoušela jsem ji spolu se dvěma dost odvážnými parfémy a Wanted vedle nich vypadala jako chudá příbuzná, plná už dávno viděných květinových tónů. Má však vlastnost, pro moderní vůně zcela netypickou: aby vyjevila to nejlepší, co v ní je, musí se nejprve rozvonět na teplé pokožce. Ženám, které chtějí během pěti minut v parfumerii popadnout něco příjemného, bude snad i ten začátek stačit, náročnější si prosím počkají (a nejnáročnější půjdou přece jen hledat jinam). V plném rozkvětu je Wanted trochu podobná J'adore (bez těch kyselých tónů) - plná, kulatá, mírně hřejivá, převážně květinová vůně s trochou krotkého, medově sladkého ovoce. Je určitě ženská a hodí se pro běžné i slavnostnější použití. Není fatální a nadpozemsky krásná jako Demi Mooreová po projití Photoshopem, ale je příjemná a něžně smyslná. K vyzkoušení doporučuji a soudím, že by se dala koupit i jako dárek naslepo.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 06.03.11 13:33

Ovoce? necítím ho, ani v parfému není uvedené. Wanted voní po magnolii, dřevu, ylangu a má v sobě medově sladký tón. Jde o parfém elegantní a příjemný, jako dárek bych ho bez zkoušení nedoporučila, přeci jen může i hlavu zatočit.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1589 příspěvků 10.12.10 10:02

Vůně typu"VŮNĚ" značka Avon,nemyslím to zas tak zle,jen mi připomíná avonovky bez toho typického ocasu,to jest vůně,ve které nejsem schopná vyčenichat žádnou složku,prostě taková anonymní květinovka univerzálního použití pro každou ženu nad 25 let.Pochválit musím výdrž a jsem přesvědčená,že své příznivce si určitě najde.

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
Luci  28.11.10 20:10

Ahoj, nemáte někdo zájem o wanted? Vůně mi nesedí. Samozdřejmě se jedná o origiál! E-mail - luciapavel@cen­trum.cz

 
kačík  26.11.10 19:56

Dostala jsem ji k svátku. Nádherná,přek­vapující a fakt držák..Navoním se ráno a ještě večer je cítit.Je těžší,hodí se na pozdní podzim,zimu..ale luxusní!krásně mi sedí a nemůžu si ji vynachválit.

 
cat  22.02.10 19:09

…tak jí mááám, fakt jsem se do ní zamilovala s jedním přivoněním…lu­xusní,smyslná,držák a omamná síla…

 
Evža  15.02.10 19:18

Docela zklamání,což mě dost mrzí,těšila
jsem se a nic.

 
chechtalka
Učednice 77 příspěvků 08.02.10 16:42

tak tu asi vyzkouším, něco podobného hledám, Fendi jsem také nosívala,jen si ji určo nekoupím v Sephoře, kde na parfémy svítí vydatně světla a vůně se mění do příšerných „smradů“, mám s tím bohužel nedobré zkušenosti…dám vědět, jak mi bude tato Wanted vonět:o))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  05.02.10 18:27

Dnes jsem zkoušela, začátek moc pěkný, ale konec? Něco hodně nepříjemného, naštěstí mi na ruce vůbec nevydržela.

 
malinka  27.12.09 18:28

Krásná luxusní vůně, chodím a voním se s ní zatím jen v Sephoře, ale koupím ji, nyní preferuji Sensous od E.Lauder.

 
bazalka  02.12.09 20:17

Jsem velmi náročná a luxusní vůně je mé hoby. Wanted je nádherná, komu se líbí Diorův Deen, Fendi, XS od Paca Rabana nebo Armani, najde příjemnou změnu.

 
jana  02.12.09 20:11

Je úžasná! Nesleduji reklamy, takže jsem nebyla nijak ovlivněná. I já mám zkušenost, že vůni cítím ještě druhý den.

 
Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 01.11.09 20:45

Zkoušela jsem spolu s novým růžovoučkým „Ange“ a málem se mi popletly papírky.Podobný styl, podobné ovocné vůňky stylu: neurazí, nenadchne…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
kometka
Nevyléčitelná závislačka 1131 příspěvků 31.10.09 22:10

Dnes jsem jí náhodně vyzkoušela v Sephoře. Musím říct, že mě vážně dostala. Má krásný flakón a je nádherně květinová (ovoce tam necítím). Působí jemně a přesto luxusně. Už vím, co chci od ježíška :0).

Na poličce 15 parfémů 5 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 18 parfémů
 
mety
Učednice 169 příspěvků 29.10.09 21:49

Mně se zdá tato vůně velmi příjemná, připadá mi jemná a přitom luxusní, na mně je výdrž víc než dobrá, ještě druhý den mám krásně provoněné oblečení, ohlasy okolí také velmi příznivé, určitě stojí alespoň za vyzkoušení, flakonek nemá chybu

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 28.10.09 16:42

Bohužel, než se rozvoněla, byla v podstatě pryč, těšila jsem se, složení se mi líbilo.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 27.10.09 13:09

Barynia není bůhvíco a má mizernou výdrž, ale geniální flakon:D
Wanted je další bonparovka, nemůžu si pomoct.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 27.10.09 07:16

nádherný flakón

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 26.10.09 22:04

Zkoušela jsem ji bez nějakého očekávání, spíš jsem čekala něco pitomého (důkladná reklamní kampaň opravdu zapůsobila), ale nakonec mne moc příjemně překvapila a putovala do tužebníku ;-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist