Hermès: Rouge Hermès

27.02.08 | autor Ada

Těžká, nesladká vůně, jejímž středem je zvláštní vůně myrhy, kterou bych popsala jako směsici pryskyřice, vosku a špetky mýdla. Další složkou, která výrazněji vyniká a k myrze se rozhodně hodí, je cedrové dřevo. Aby výsledek nebyl jednotvárně dřevitý, doplňuje ho ještě melancholická růže. Vanilku jsem moc necítila, základ není prvoplánově sladký, ale spíš teple pudrový.

Výsledek je takový dekadentně kostelní - hořící svíce, kadidlo, myrha, povadlé růže ve vázách, teplé dřevo a studený kámen. Aby nedošlo k omylu, Rouge není babičkovská vůně pro zbožnou stařenku, ale pro smyslnou hříšnici, která se chodí vyzpovídat jen proto, že ji baví děsit pana faráře. Pokud vám Rouge nepadne do oka, nejspíš vám bude připadat těžký, pohřební a staromódní.
Rouge je vůně podobného charakteru jako Hypnotic Poison, který je sladší a má jemně vanilkový, nikoli dřevitý základ. Znáte-li jednu z těchto vůní a líbí se vám, zkuste i tu druhou.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Hermès Rouge Hermès (2000)
  • Složení:

    HLAVA: ylang-ylang, růže
    SRDCE: cedr, santal, vanilka
    ZÁKLAD: koření, pryskyřice, myrha, labdanum

 Váš příspěvek
 
Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 18.12.09 09:28

Já v ní cítím slupky z jablek :o). Moc se mi líbí. (To janas: Zase žrádlo…).

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
ewe  08.11.08 18:43

flakonek mě moc a moc lákal,těžké vůně miluju, ale je to prapodivná vůně, papírek sem hned dala pryč. Je tak divně voskově nasládlá, ještě cosi s mýdlem…

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 27.02.08 19:51

Tak těžká vůně, jak maximálně unesu, o kousek silnějším už říkám, že smrdí :-)
I když bych Rouge zatím nenosila (a ještě asi tak 20 let nezačnu), je mi příjemná, hlavně pro to „luxusní mýdlo“, díky němuž mi voní čistotou a není to vůbec vůně prášku na praní nebo aviváže ;-) Cítím pudr ve stříbrné pudřence, nezapálenou vonnou tyčinku (santal a koření)… a rudý flakon to vše ještě umocňuje na druhou.

Na poličce 0 parfémů 2353 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Coco Chanel: odraz osobnosti ve sklech flakonů

 

Původně jsem chtěla napsat do zkoušecího vlákna pár postřehů o exkluzivkách od Chanelu, které se mi díky Arome-andělovi dostaly pod nos. V poslední době o nich bylo více slyšet díky tomu, že značka nově uvedla vůně z řady Les Exclusifs de Chanel v koncentracích EdP a ukončila výrobu koncentrací EdT. Když jsem ale začala schraňovat podrobnosti k vůním a pročítat řádky z oficiálních stránek, zjistila jsem, že nestuduji pouze esence a složky. Najednou se mi tu s jednotlivými vůněmi rozehrává životní příběh, na svou dobu velmi nekonvenční dámy - Gabrielle Chanel, známé jako Coco.

Celý článek »
TOPlist