Jak dlouho vydrží vůně?

01.01.06 | autor Ada

Už vás někdy napadlo, jak dlouho vydrží 50 ml vůně, nebo kolik ve flakonu chybí po pěti stříknutích? Spočítala jsem to.

Jak dlouho vydrží jedno balení vůně?

Otázka výdrže balení parfému se na parfémových diskuzích objevuje pravidelně a tak jsem se to rozhodla trochu spočítat. Je to kupodivu docela jednoduché.
Jedno stříknutí z průměrného rozprašovače má objem cca 0,1 ml. To znamená, že 10 stříknutí je 1 ml; rozpětí je cca 8-15 stříknutí na 1 ml podle rozprašovače. Počítala jsem „plná“ stříknutí, tj. při úplném domáčknutí rozprašovače. Některé vám to ani jinak nedovolí, některé lze zmáčknout jen napůl a stříknout menší dávku, nicméně 10/1 ml můžeme brát jako ověřený průměr.
Dál už jsou počty jednoduché. Má-li flakón objem 50 ml, stříknete z něj 500×. Výdrž závisí na tom, jak s vůní zacházíte - kolikrát při nanášení stříknete, kolikrát denně případně vůni obnovíte a jestli ji používáte denně. Padesátimililitrová citrusová letnička, kterou vzhledem k její lehkosti nanášíte třemi stříknutími a přes den ji ještě 2-3× obnovíte, vám vydrží 30-50 dní. Třicítka Samsary, kterou použijete 3× týdně na večer a nanášíte vzhledem k síle jedním dobře mířeným stříknutím, vám vydrží rok a půl.

Líbil se vám článek?

Témata článku

 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist