Kenzo: Ça Sent Beau

06.06.07 | autor Ada

Před nějakou dobou jsem testovala Le Monde Est Beau , dnes došlo na její sestru Ça Sent Beau. Le Monde je nejprve hořká svěženka, potom přechází do takové originální, nahořkle i nasládle dřevité květinové vůně. Ça Sent Beau je jiná, ale co se originality a zvláštnosti týče, je na tom stejně jako Le Monde a stejně jako většina vůní od Kenza vůbec - tedy hodně originální. Testovala jsem jen na papírku, ale jsem si tím stoprocentně jistá :) Ze začátku byla převážně mýdlová, ne úplně ostře jako klasické aldehydovky, ale ani krotké mýdélko, a mělo pro mě trochu starodávný nádech jako z babiččiny skříně. Vyniká takovou pronikavější, nostalgickou svěžestí, tipla bych si kombinaci pomerančového květu, karafiátu a kosatce, zároveň z ní voní vlhce dřevitá svěžest-nesvěžest vetiveru a mechu. A středobodem, kolem kterého se to všechno točí, je tuberóza. Není to silná, výrazná tuberóza á la Fracas, která demoluje všechny ostatní tóny kolem sebe, ani nenápadná, lipově vonící tuberóza z Be Delicious. Je někde uprostřed, zhruba na úrovni Fragile, ale méně divná. Zatímco tuberóza ve Fragile je trochu „gumová“, v Ça Sent Beau je opravdu květinová. Poslední tón, který musím zmínit, je jakási mírná podoba s Jungle L'Élephant . V tom jsem cítila silnou, lékořicovo-vanilkovo-bůhvíjakou orientální sladkost toho typu, se kterým leze do autobusu jen totálně bezohledný člověk. V Ça Sent Beau je to taky, naštěstí o dost slabší. Ça Sent Beau je květinově orientální vůně, opojná a výrazná a potenciálně bolehlavová ve stylu Poeme nebo Trésoru . Hodí se spíš do chladnějšího počasí, budete-li ji nosit v létě, nenoste ji nikam, kde před vámi ostatní nemůžou utéct.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Kenzo Ça Sent Beau (2006)
  • Složení:

    magnólie, gardénie, tuberóza, ylang-ylang, růže, jasmín, švestka, broskev, citrusy, kardamom, koriandr, cedr, santal, mech, vanilka

 Váš příspěvek
 
Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 20.06.10 10:25

Mně se líbí velmi.Má říz. Je osvěžující a výrazná(tedy žádná univerzální generická ovocenka!!!), ale ne ordinérní a pro mně ani bolehlavová.Na začátku cítím ostrou zeleň jako v Cabotine (Gress), kde je to pro mně ale nesnesitelný vlezlý žabincový puch.Zde je tento tón ale oslaben, rozmělněn, ale jen do té míry, že dodává právě tu ostrost, říz.A stejně jako ADA, cítím něco s Jungle Elefant, jak ostrá svěžest ustupuje, Elefant nastupuje :-)ale pro ty, co byly ze slona v šoku, tak zde se vyskytuje v mírné únosné intenzitě.Vůně je dost osobitá a neobvyklá, takže bude mít mnoho plamenných odpůrců, stejně tak mnoho obdivovatelů.Na mladé romantické dívce to bude svěží vůně čistoty, na nevkusné přeplácané mohutné matróně bude zvýrazňovat všechny negativní aspekty její osobnosti.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
Arome danka
Znalkyně 294 příspěvků 16.09.09 19:23

Nedá mi nepridať sa. Lebo negatívnych názorov na túto vôňu je tu veľa. Ca Sent Beau je originálna vôňa, ktorá určite stojí za povšimnutie. Určité prvky spoločné s Edenom zledávam aj ja. Vynikajúca trvácnosť, originálna tuberóza , ku koncu tiež cítim Adou spomínané sladko korenené zložky. Vzhľadom na dátum vzniku by mohla dnešným niektorým nudným orientálkam vysvetľovať, čo je to zaujímavá vôňa. A ako sa má vôňa postupne vyvíjať. A v každej polohe má čosi do seba. Fakt pekná a hlavne zaujímavá vôňa.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 06.06.09 08:52

Po roce musím změnit názor, vůně je krásná, květinová, čerstvá až „křupavá“, sladká, originální, už ji mám a je mi s ní dobře!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 23.04.09 17:20

Určitá podoba s Edenem by se našla, zvlášť ke konci než se vůně, která má mimochodem také dokonalou výdrž, úplně vytratí.

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Dada  26.03.09 13:38

Nepřipadá vám v něčem podobný Edenu?

 
Nyny  25.11.08 22:05

Flakonek je opravdu origální a poutavý. Obsah však přímo odpuzující vyvolávající pocit na zvracení. Ne toto není vůně, to je puch.

 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 22.05.08 09:25

N mé ruce se nerozložila vůbec, seděla na ní v plné koncentraci asi tři hodiny, vydávala intenzivní „vůni“ koncentrovaného čistícího prostředku, až jsem ji musela nepoznanou smýt. Přitom ten flakonek byl takový krásně letní, lákavý, přesně pro mne.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
anonymní  06.06.07 22:46

Na mojí ruce se rozložila do vůně igelitové krycí plachty… nechutné!

Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist