Kenzo: Jungle Pour Homme

  • 11.12.2007
  • 7
  • Ada

Džungle, džungle, jak já jsem se těšila, až na tebe někde narazím! Je to už nějaký ten pátek, co jsem testovala dámskou sloní verzi, dodnes ji však mám v živé paměti - výrazná, sladká, sladká, sladká vůně sestavená tak originálně, že druhou podobnou na trhu nenajdete. Otázka samozřejmě zněla - je Jungle pour Homme taky taková rána mezi oči? Z bezpečnostních důvodů jsem otestovala na papírku, sladké vůně příliš nemusím - a dobře jsem udělala.
Jungle se prodává ve flakonku s naznačenými zebřími pruhy a kouskem zebří hřívy na víčku - není to z plastu, vážně je tam takový štěteček, pruhované číro, pro které by člověk jistě vymyslel spoustu praktických využití, např. ometání lupů z ramen saka, čištění mobilního telefonu, vymetání drobků z mezer mezi klávesami, dámám (Jungle voní pohlavně univerzálně, označila bych ji spíš za unisexovou než čistě pánskou) by se určitě hodil při malování.

Ale dost trapných žertů o štětečku, povězme si raději něco o obsahu flakonu. Podobně jako dámská Jungle L'Élephant je i Jungle pour Homme výrazně sladká a celkem silná, i když ne tolik jako třeba A*Men; není ani tak výrazná a ostrá, kdo má rád sladké vůně, mohla by na něj působit i uklidňujícím dojmem.

Přestože podle složení to moc nevypadá, nejvíc jsem cítila čokoládové tóny, přikořeněné lehce pikantním kořením (především muškátovým oříškem), takže celkový dojem nebyl jako z čisté čokolády, ale z čokoládového bonbonu s nějakou sladkou náplní, třeba pralinkovou nebo marcipánovou. Základ tvoří jemné cedrové dřevo. Celek je, jak už jsem řekla, dost sladký, pro nás ‚neslaďáky‘ až zvracecí, ale harmonický, hladký a relativně příjemný.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Milada 20.09.11 14:08

Sladký mi nějak zvlášť nepřijde. Možná až po dlouhé chvíli, ale bezpečně tam chvíli cítím lejno! Asi ta džungle.

Milada 15.09.11 12:36

Dámská verze byla pro mě příliš řvavá, sladká a silná a tak jsem sáhla po pánské a ejhle- příjemná, nezaměnitlná kořeněná a čokoládová vůně, mírně sladká a občas se mi tam vybaví JPG Le Male. Rozhodně bych ji řadila k unisex.

Borůfka 02.03.11 13:05

Tohleto Kenzo používám už léta. Ani mě nenapadlo, že jde o sladkou vůni - ty nemusím. Ale neznám podobnou, která by byla tak typická a příjemná. Zkrátka se povedla!

estelle 09.04.10 17:07

Úžasná vôňa! Áno, je atypicky svieža, nádherne korenená a sladká…a popritom všetkom veľmi, ale naozaj veľmi mužná.

aktivator 28.08.09 03:17

Pecka, stare ale dobre. Korenisto drevita ale aj sladka. JA neviem mam na nu slabost. A ked vydem zo zafajceneho baru, stale ju citim.

Veru 22.12.08 17:25

Je skvělá. Sice sladší než bych čekala, ale pořád dosti mužná, nádherně kořeněná, „jde z ní vítr“ (jak říkám, když je vůně svěží, ale netypicky:-D),… Už i podle složení se dá čekat něco spešl, a já to ráda uznám: druhou podobnou neznám. Chlap za doprovodu Jungle? K sežrání!!

Jirka 09.12.08 18:23

Používám Kenzo Jungle již osm let a jsem spokojený. Myslím, že si takovou ostrou kritiku nezaslouží. Ale je fakt, že je to také ta vůně, která buďto voní dobře, nebo ji ledé nesnáší.

Přidat komentář

Nejčtenější

TOPlist