Kenzo Les Eaux de Fleur (a Dreaming Pearl)

25.02.09 | autor Ada

Na letošní jaro a léto nám Kenzo připravil nové svěží vůně, řadu tří Eau de Fleur - jednu magnóliovou, jednu čajovou a jednu hedvábnou. Stojí za vyzkoušení a za koupi? A co nový Hilfiger?

Všechny tři vůně jsem dnes zahlédla v Marionnaudu. Přišla jsem původně vyzkoušet něco jiného (co nakonec neměli), ale skončila jsem nakonec - jako častokrát předtím - u novinek.
Přestože má Kenzo v portfoliu pár pěkně poctivých slaďáků, nejlépe mu jdou svěží vůně a jistě nebudu přehánět, když řeknu, že je na ně přímo odborník. Chcete-li v parfumerii sehnat něco opravdu vodního, průsvitného, měli byste začít Kenzem. Kenzoair, Kenzoki, Parfum d'Été a zřejmě nesmrtelná L'Eau par Kenzo v dámské i pánské verzi; ale zvláštní východní vzdušnost najdete i v těch výraznějších jako je Flower. Čistý a elegantní je i design flakonů, využívající často sílu obyčejného čirého skla a světlých barev. I trojice Les Eaux de Fleur je balena v hranatých průhledných flakoncích s názvem uvedeným na tenké nálepce.
Vůně uvnitř jsou přirozeně svěží a reprezentují tři základní typy svěžesti: květinová, ovocná a čajová. Dalo by se to sice slepit do jedné univerzální vůně, ale výsledek by byl tak opatrně líbivý a bez osobnosti, že by snadno zapadl. Sladěná trojice vůní rozhodně lépe upoutá pozornost a znásobuje pravděpodobnost, že si každá zákaznice vybere tu svoji, z obchodního hlediska je to tedy jistě chytrý tah.
Všechny vůně jsem zkoušela na papírku, dvě z nich na ruce.

Eau de Fleur de Soie (hedvábný květ) vytvořil Jean Jacques, který mimo jiné dělal řadu svěžích vůní pro jiného japonského návrháře Masakiho Matsushimu. Je charakterizována jako ‚závan hedvábného květu s jemným dotykem chutného ovocného akordu‘. Ze všech tří mě zaujala nejméně; začíná sice na ruce i na papírku zajímavým květinovým tónem se suchým přídechem bavlněného chmýří či možná bambusu, ale ten se velmi rychle ztratí a dál už je to nevýrazná, zcela průměrná a bohužel i slaboučká ovocenka. Na ruce je jako ovocná šťáva a výdrž je tak půl hodiny, na papírku má šťáva svěží vodní a květinovější charakter a vydrží o něco déle, takže když už, aplikovat raději na oblečení.

Eau de Fleur de Magnolia (magnólie) vznikla v dílně renomovaného parfuméra Francise Kurkdjiana (seznam jeho vůní je dlouhý, z těch svěžích jmenujme Purplelight, Aquazur a zelené čaje pro Elizabeth Arden). Je to prý ‚zářivá kytice plná hesperidických tónů‘ - tedy citrusových, což je pravda, zvlášť při zkoušce na ruce je prvních 5-10 minut kyselá, až se z ní stahují koutky. Poté se rozvoní do zářivě svěží květinovo citrusové vůně, těch citrusů je však tak akorát, aby osvěžovaly, ale moc se nepředváděly. Kombinace opojné bílé květiny a citrusů je jedna z mých oblíbených, proto se mi i Magnolia z celé trojice líbila nejvíc. Není lepkavá, citrusy v ní příjemně jiskří a nechybí opět typický kenzovský podtón čisté vody. Výdrž má lepší než Eau de Fleur de Soie.

Eau de Fleur de Thé (čaj) vytvořil Aurelien Guichard, autor Love in Paris, L'Eau du Temps, třešňové Belle či AA Anisia Bella. Čajová vůně v trojici prostě nemohla chybět - svěžest, Japonsko, nedat tam zelený čaj, to by byl zločin! Zkoušela jsem ji pouze na papírku, nicméně domnívám se, že na oblečení jí stejně bude - jako ostatním - nejlépe.
Jde o velmi typickou čajovou vůni s citrusovými a lehce vodními podtóny. Tipla bych si, že bude mít největší úspěch, Soie je nudná a Magnolia přece jen nebude pro každého, ale líbezným zeleným čajíčkem se každý v létě rád osvěží, mladý i starý, muž i žena. Nejspíš bych i přemýšlela o koupi, nebýt jednoho malého detailu: Eau de Fleur de Thé je skoro navlas stejná jako Eau Parfumée au Thé Vert od Bulgariho! Pomineme-li dřevitý tón v základu Thé Vert, je to přímo prachsprostá kopie. Než si Kenzův čaj koupíte, vyzkoušejte nejdřív ten Bulgariho, dá se totiž pořídit výrazně levněji. Vejdete se do tisícovky a budete ho mít kbelík, kdežto 50 ml Kenza koštuje i v levném zahraničí kolem 1400 Kč. A naopak, máte-li italský zelený čaj doma a bažíte po něčem hodně podobném, ale ne úplně stejném, zajděte očichat japonský, třeba to bude další do sbírky.

Abychom ty nadýchané květinky měli komplet, zmíním se ještě o Dreaming Pearl od Tommyho Hilfigera. Je to také letošní novinka, vyzkoušela jsem ji na papírku a doporučila bych ji asi na jaro - snad i na léto, nebude-li se chovat příliš dusivě. Je to vůně bílých květů zapíchaných do kelímku s Niveou; složení uvádí tuberózu a frézii, ale je to spíš klasický neurčitý bílý květ, jak ho chápe současná mainstreamová parfumerie, slitina bělostného jasmínu, máslové gardénie a svěžího pomerančového květu bez jakýchkoli živých, indolických tónů. Hilfiger netroškařil, jeho opojné bílé květy jsou skutečně opojné, takže pokud to máte rády na bílo (a la London, Gardenia, In White nebo Donna), určitě Dreaming Pearl vyzkoušejte. Pro ozvláštnění je tu jemně šťavnatý broskvový podtón, špetinka zeleně a jak mívají syté bílé květy ve zvyku, chytají časem lehce do kokosova.

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Arome Nelka
Nováček 1 příspěvek 24.11.09 17:34

Já vlastním de Thé a jsem s ním velmi spokojená;) i co se výdrže týče, spíše naopak vydrží velice dlouho:) i po vyprání…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Trisk!
Učednice 124 příspěvků 20.08.09 12:38

Eau de Fleur de Soie mě dostala. Našla jsem, co jsem hledala a i když je výdž slabá, vůnička je na cestě. Budu se třeba polévat každou půl hodinu, ale musím ji mít!!!

Na poličce 20 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 09.07.09 21:57

Soié cítím asi dvě minuty a je fuč!!!!

Magnólie je z nich podle mého nejlepší

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
daniela
Nevyléčitelná závislačka 1798 příspěvků 12.05.09 22:04

Eau de Fleur de Soie se mi z trojice líbí nejvíc, je sladká, skoro až do medova. Sice ten medový tón nevydrží dlouho, ale vůně mi na zápěstí držela přes 5 hodin.

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 223 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
daniela
Nevyléčitelná závislačka 1798 příspěvků 12.05.09 09:42

Eau de Fleur de Thé po chvíli voní jako CK One, je to podle mě naprosto zbytečná novinka.

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 223 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 02.05.09 13:44

Vyzkoušela jsem Kenzo trojku a ani jedna mě neurazila. Jsou takové líbivé. Magnolie je příjemně omamná, Silk je taková „čistoprádelní“ a Tea je jako oslazený citrónový čaj.

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů
 
Arome Móňa
Učednice 31 příspěvků 15.04.09 10:17

Tak jsem po delší době vyzkoušela „Dreaming Pearl“ i na kůži. Začátek byl příjemná, ovšem po půlhodině se vše příjemné vytratilo a zůstal jen jemný odér připomínající něco mezi jarem na nádobí a osvěžovačem vzduchu :-((

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
anonymní  02.04.09 17:31

Skoro totožná so zeleným čajom od Bvlgari. Ale výdrž sa nedá porovnať, Bvlgari je za pol hodinu fuč. Kenzo vydrží neporovnateľne dlhšie. Takže napriek cene v podstate vyjde lacnejšie ako au Thé Vert.

 
Arome Móňa
Učednice 31 příspěvků 26.03.09 20:44

Dnes jsem vyzkoušela sice jen na papírek „Dreaming Pearl“ a nebyla špatná - taková jarní. Jen nevím, proč jsem z ní cítila meruňky, přitom ve složení nejsou :-/ (možná, že to byla ta bílá broskev). Ale nevím jak by se rozvinula na těle.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 12.03.09 22:49

magnolie mi voní na šále ještě dnes!

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Arome Bára
Učednice 50 příspěvků 10.03.09 22:19

Mě čajový kenzo vydrželo na ruce (teda spíš na svetru) kupodivu celý den, což mě mile překvapilo. Zelený čaj od Bulgariho připomíná opravdu hodně, ale zvláštní bylo, že na konci se přetvořil spíše v jejich čaj červený. Za tu cenu si ho nepořídím, ale kdyby časem zlevnili, tak by mi dělal určitě radost, cítila jsem se v něm moc příjemně (v obou fázích)

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 06.03.09 21:48

Asi tu růžovou zkusím, jsem zvědavá na bambus.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 06.03.09 20:36

Dnes jsem zkusila Magnolii, hezká, ale zase: malá výdrž. Nevím, zda mám pokoušet tu růžovou.Jako dárek neurazí, ale za ty prachy bych čekala aspoň výdrž. Navíc: na Kenzo postrádají trochu říz

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 03.03.09 20:13

Neohromila mě z těchto vůní ani jedna, Kenza mají mizernou výdrž a jsou to podle mého názoru hodně rozředěné vodičky, flakón přitom je stejného tvaru jako Kenzo I an 7.15 Bali ale kdo jí zná, tak ví, že tady o rozžeděné vodičce nemůže být řeč.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
mimi
Nevyléčitelná závislačka 1065 příspěvků 02.03.09 12:40

skusila som vsetky tri, magnolia mi vonala najprijemnejsie… o ruzovej som nevedela, co si mam mysliet, a zelena, asi mam divny-predivny nos.. lebo mi vonala ako… slabsia CK one…

Na poličce 4 parfémy 30 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 27.02.09 20:35

Zkusila jsem „čaj“, ale mám pocit mizerné výdrže.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist