Kenzo: Summer by Kenzo

22.06.07 | autor Ada

Když se podíváte na web Kenza, stránka o Summer by Kenzo je skoro celá žlutá. I flakon je žlutý, na krabičce je žlutý mimózový květ a tím pádem není divu - jsem sugestibilní jedinec - že i vůně mi voněla tak nějak žlutě. Aspoň zčásti, ty ostatní části voněly zeleně, šedě a bíle, ale protože málokdo vnímá spojení mezi barvami a vůněmi tak jako ostatní lidé (a někdo si barvy s vůněmi nespojuje vůbec), raději zkusím Summer by Kenzo popsat nějak srozumitelněji :)

Začátek se mi moc nelíbil. Vůně jako by se nemohla rozhodnout mezi sladkostí a svěžestí. Chvíli jsem hledala přirovnání a našla jsem, ale pochopíte ho jen v případě, že stejně jako já pijete zásadně neslazený čaj - Summer by Kenzo je jako udělat si šálek nějakého svěže chutnajícího černého čaje a pak si do něj vrznout lžičku cukru. Milovník neslazeného čaje udělá nad takovou představou jen znechucené „brrrr“ a představí si, jak polyká nevábnou tekutinu, která bývala příjemně osvěžujícím nápojem, dokud ji nezabil ten zatracený bílý jed. Jestliže pijete čaj slazený, zkuste si představit vůni mimózy nebo jí příbuzného akátu - je svěže zelená, ale zároveň sladká a záleží na kompozici parfému, která složka vynikne a jak dopadne celek.

Mimóza je zrádná a zatímco v některých parfémech ji zbožňuju (Lys, Incanto Shine), v jiných se mi z ní dělá přímo špatně (Eden). Ze Summer by Kenzo se mi špatně nedělalo, ale bylo to na hranici a netroufla bych si ji nosit.
Když sladký čaj trochu vyvoněl, vyplula na povrch další vrstva, která mi voněla víc bylinně. Pořád je cítit mimóza i nějaká ta svěžest z hlavy, ale vloží se do toho hebce dřevitý cedr a další složky ze základu a vznikne něco jako vůně sena, není ovšem suchá, je naopak spíš vlhká a šťavnatá.

Summer by Kenzo by se dalo popsat jako letní louka, ale nesmíte si představit typickou louku plnou květin, dusivých pylů a tetelícího se horkého vzduchu. Spíš louku u lesa, kde není takové vedro a vane na ni dřevitá vůně stromů a vlhké aroma podrostu.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Kenzo Summer by Kenzo (2005)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, citron
    SRDCE: mimóza, fialka, mandlové mléko
    ZÁKLAD: pižmo, ambra, cedr, styrax

 Váš příspěvek
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 30.12.09 12:28

Přišla mi miniatura a jetli je v ní opravdu to, co tam být má, tak mi Kenzo Summer voní hlavně jako mandlové mléko s malinkou špetičkou bílých květů. Bergamot a citron necítím vůbec, je to taková sladká něžná vůně, pro mě trochu poblijónek, v létě bych z ní padla. Komu ale vyhovovují nenápadné sladké vůňky, tomu se asi bude líbit.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
RobertaRight
Učednice 97 příspěvků 30.07.09 22:55

Ta luční květina na obrázku vypadá jako štírovník růžkatý (Lotus corniculatus).

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 19.07.09 16:28

… žlutě kvetoucí keře v jižní, sluncem spálené trávě … tento způsob léta chápu, vůně se mi celkem líbí

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů
 
anonymní  02.04.09 17:35

Kenzova predstava o lete je trochu prapodivná. Je to agresívna vnucujúca sa vôňa. V lete by som asi odpadla, keby ju niekto v blízkosti mal. Čo sa jej nedá uprieť, je super výdrž

 
oví
Nováček 27 příspěvků 12.01.09 13:36

Mě se vůně v celku líbila, asi bych ji nenosila, ale ta mimoza je tam opravdu krásná

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 24.07.08 20:04

Neřekla bych, že tato vůně je vysloveně letní a do teplého léta bych si ji určitě nevzala. Na to je docela málo svěží. Výdrž má průměrnou. Nelze jí však upřít originalitu, ostatně jako všem vůním od Kenza.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 16.05.08 20:24

Málem jsem si vůni koupila a ještě, že jsem to neudělala. Na mě od začátku do konce voní jak staré (míněno žluklé) mýdlo! Sicily voní také jako mýdlo, ale ZCELA jinak. Kenzo mi prostě nesedí, nedá se nic dělat, jen hledat další vůni na léto.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 09.02.08 18:27

Narozdíl od mojí maminky, která mimózu miluje snad ve všem a používala kdysi i Eden, mně tahle složka v pafémech vadí. „Summer“ je svěží, takže po navonění nemám vyloženě nepříjemný pocit, ale příjemný taky ne, na mně je agresívně květinové.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
anonymní  12.10.07 17:25

Tato vůně mimózu opravdu obsahuje,ale na obalu není květ mimózy,ale je to prý nějaká luční květina.

 
Katka
Učednice 175 příspěvků 22.06.07 00:25

Mne osobne sa paci. Ale uprednostnujem Kenzo D´ete, je sviezejsia.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist