Kenzo: Tokyo

01.11.07 | autor Ada

Moje parfémová mánie už dospěla do toho ‚namyšleného‘ stádia, kdy ke všem mainstreamovým vůním přistupuju s preventivním lehkým despektem. Má to jednu výhodu, můžu být jedině příjemně překvapena :) Tokyo se podle mého názoru řadí mezi to zajímavější, co lze v parfumeriích najít - zklamala mě pouze výdrž, ale to se u vůní, které nejsou syté a těžké, prostě musí předpokládat.

Tokyo má citrusový začátek, který chvíli vydrží a potom pustí do popředí čaj, dřevo a koření. Čajový tón je v Tokyu celkem výrazný, hned jsem si vzpomněla na Bvlgari Pour Homme Soir - pokud tuhle vůni znáte, určitě najdete podobnost. Pak tu máme náznak sladce kořeněné vůně (zázvor, muškátový oříšek, k tomu něco sladkého), ale ten se objeví a zase ztratí, nemusíte se bát, že by Tokyo zesládlo.

Chvíli jsem si také myslela, že je v Tokyu trochu kadidla - ve složení ovšem uvedené není a kouřovost se také jen tak objeví a záhy zmizí. Nakonec se vůně rozloží do kompozice sestávající z čaje, zázvoru, špetky citrusové svěžesti a dřevitých tónů; ta pak postupně slábne, až se úplně ztratí. Na ruce mi vydržela v čichatelné podobě asi tři hodiny, při štědřejším nánosu na tělo i oděv jistě vydrží o poznání déle.

Při vší zajímavosti si Tokyo zachovává dostatečnou líbivost a určitě leckomu kápne do noty, ba řekla bych, že ji nejeden český muž najde pod stromečkem. A možná i pár žen, Tokyo mi voní vcelku unisexově…

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Kenzo Tokyo (2007)
  • Složení:

    HLAVA: intenzivní temné tóny: guajakové dřevo, cedr, hřebíček, muškátový oříšek
    zářivě zelené tóny: shiso, maté, zelený čaj
    SRDCE: explozivně žluté tóny: zázvor, citron, grapefruit
    ZÁKLAD: jasně červené tóny: červený pepř, hořký pomeranč

 Váš příspěvek
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 12.12.10 21:26

Milé překvapení. Míjela jsem ji kvůli podivnému flakonu, ale je to příjemné překvapení! Zázvorový čaj s citrusy a příjemnou dřevitostí… voní mi jako oblíbený Chai masala - pochopitelně ještě před zalitím mlékem. Svěží a pikantně kořeněný.

Na poličce 0 parfémů 2354 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
bára  08.10.08 12:00

Během asi 14 dnů shánění vůně pro manžela (spousty ozkoušených) byla Tokyo by Kenzo jediná která mě opravdu nadchla, tak doufám, že se mu bude líbit stejně…

 
Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 07.10.08 18:43

Byla jsem s kamarádem jen tak očuchávat vůně a jelikož se v pánských neorientuji, tak jsme šli „jen tak“. Tokyo bylo jedno ze dvou (ještě Vetiver), které mě zaujalo (z mnoha zkoušených).

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Arome jv
Nováček 17 příspěvků 30.03.08 09:53

Dříve jsem měl Kenzo pour Homme, krása a proto jsem byl moc zvědav na tuto vůni, byl jsem však zklamán, asi jsem neměl svůj den, ale já jsem z něj cítil játrovou paštiku. Toto se ještě jednou opakovalo, takže bohužel nic.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1581 příspěvků 04.11.07 11:06

Ano,u nás bude Tokyo pod stromečkem a občas si ho od manžela půjčím,voní mi jako čaj vařený v kotlíku nad ohništěm,kdy se kolem vznáší ten kouř a nakonec se do něj přidá citrónová šťáva a výdrž je taky dobrá,přesně taková,aby neobtěžovala někde na jednání.

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
Zdenka  02.11.07 07:57

Voní opravdu hezky, na začátku cítím citrusy a celkem dost kadidla, opravdu není ve složení? To kadidlo se mi tam líbí, škoda že nevydrží déle. Měla jsem na papírku Tokyo a BVL Pour Homme Soir, líbí se mi obě, v přímém porovnání moc podobné nejsou, ale hlavně BVL vydržela na papírku asi 3 dny, kdežto Tokyo jen do druhého dne. Ale i tak o Tokyu pro partnera uvažuju.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist