Kenzo: Tokyo

01.11.07 | autor Ada

Moje parfémová mánie už dospěla do toho ‚namyšleného‘ stádia, kdy ke všem mainstreamovým vůním přistupuju s preventivním lehkým despektem. Má to jednu výhodu, můžu být jedině příjemně překvapena :) Tokyo se podle mého názoru řadí mezi to zajímavější, co lze v parfumeriích najít - zklamala mě pouze výdrž, ale to se u vůní, které nejsou syté a těžké, prostě musí předpokládat.

Tokyo má citrusový začátek, který chvíli vydrží a potom pustí do popředí čaj, dřevo a koření. Čajový tón je v Tokyu celkem výrazný, hned jsem si vzpomněla na Bvlgari Pour Homme Soir - pokud tuhle vůni znáte, určitě najdete podobnost. Pak tu máme náznak sladce kořeněné vůně (zázvor, muškátový oříšek, k tomu něco sladkého), ale ten se objeví a zase ztratí, nemusíte se bát, že by Tokyo zesládlo.

Chvíli jsem si také myslela, že je v Tokyu trochu kadidla - ve složení ovšem uvedené není a kouřovost se také jen tak objeví a záhy zmizí. Nakonec se vůně rozloží do kompozice sestávající z čaje, zázvoru, špetky citrusové svěžesti a dřevitých tónů; ta pak postupně slábne, až se úplně ztratí. Na ruce mi vydržela v čichatelné podobě asi tři hodiny, při štědřejším nánosu na tělo i oděv jistě vydrží o poznání déle.

Při vší zajímavosti si Tokyo zachovává dostatečnou líbivost a určitě leckomu kápne do noty, ba řekla bych, že ji nejeden český muž najde pod stromečkem. A možná i pár žen, Tokyo mi voní vcelku unisexově…

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Kenzo Tokyo (2007)
  • Složení:

    HLAVA: intenzivní temné tóny: guajakové dřevo, cedr, hřebíček, muškátový oříšek
    zářivě zelené tóny: shiso, maté, zelený čaj
    SRDCE: explozivně žluté tóny: zázvor, citron, grapefruit
    ZÁKLAD: jasně červené tóny: červený pepř, hořký pomeranč

 Váš příspěvek
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 12.12.10 21:26

Milé překvapení. Míjela jsem ji kvůli podivnému flakonu, ale je to příjemné překvapení! Zázvorový čaj s citrusy a příjemnou dřevitostí… voní mi jako oblíbený Chai masala - pochopitelně ještě před zalitím mlékem. Svěží a pikantně kořeněný.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
bára  08.10.08 12:00

Během asi 14 dnů shánění vůně pro manžela (spousty ozkoušených) byla Tokyo by Kenzo jediná která mě opravdu nadchla, tak doufám, že se mu bude líbit stejně…

 
Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 07.10.08 18:43

Byla jsem s kamarádem jen tak očuchávat vůně a jelikož se v pánských neorientuji, tak jsme šli „jen tak“. Tokyo bylo jedno ze dvou (ještě Vetiver), které mě zaujalo (z mnoha zkoušených).

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Arome jv
Nováček 17 příspěvků 30.03.08 09:53

Dříve jsem měl Kenzo pour Homme, krása a proto jsem byl moc zvědav na tuto vůni, byl jsem však zklamán, asi jsem neměl svůj den, ale já jsem z něj cítil játrovou paštiku. Toto se ještě jednou opakovalo, takže bohužel nic.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1587 příspěvků 04.11.07 11:06

Ano,u nás bude Tokyo pod stromečkem a občas si ho od manžela půjčím,voní mi jako čaj vařený v kotlíku nad ohništěm,kdy se kolem vznáší ten kouř a nakonec se do něj přidá citrónová šťáva a výdrž je taky dobrá,přesně taková,aby neobtěžovala někde na jednání.

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
Zdenka  02.11.07 07:57

Voní opravdu hezky, na začátku cítím citrusy a celkem dost kadidla, opravdu není ve složení? To kadidlo se mi tam líbí, škoda že nevydrží déle. Měla jsem na papírku Tokyo a BVL Pour Homme Soir, líbí se mi obě, v přímém porovnání moc podobné nejsou, ale hlavně BVL vydržela na papírku asi 3 dny, kdežto Tokyo jen do druhého dne. Ale i tak o Tokyu pro partnera uvažuju.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist