Kosmetika: Mirra Lux aneb jak poznat přírodu

02.03.09 | autor Ada

Když jsem nedávno napsala recenzi na tělové máslo od L'Occitane a mléko od Lavery, některé čtenářky vyjádřily přání přečíst si občas nějakou další recenzi nebo článek o kosmetice. Mám tu sice kosmetickou databázi i s blogem, ovšem ten nějak zemřel na úbytě. Ale proč sem tam nezpestřit parfémy nějakou menší zmínkou o kosmetice? Snad nebudete proti.

Když jsem nedávno napsala recenzi na tělové máslo od L'Occitane a mléko od Lavery, některé čtenářky vyjádřily přání přečíst si občas nějakou další recenzi nebo článek o kosmetice. Mám tu sice kosmetickou databázi i s blogem, ovšem ten nějak zemřel na úbytě. Ale proč sem tam nezpestřit parfémy nějakou menší zmínkou o kosmetice? Snad nebudete proti.

Dnes si dáme takovou malou osvětu na téma přírodní kosmetika. Narazila jsem na jednom fóru o kosmetice na zřejmě nenápadnou reklamu dealerky kosmetiky Mirra Lux; píše, že se ‚jedná o přírodní kosmetiku‘ a snad i ‚léčebnou‘. Prý na první pohled vypadá dražší, ale protože se může používat s mírou, vyjde nakonec levněji než třeba Avon.
Když někdo kdekoli mluví o přírodní kosmetice, vždycky zbystřím. Termín ‚přírodní kosmetika‘ není nijak legislativně zakotven a můžete si s ním proto pohazovat, jak se vám zlíbí. (Zájemce o podrobnější vysvětlení odkazuji na článek v blogu .) Zmiňovaná značka mi nebyla povědomá a proto jsem se šla podívat na její web . A díky tomu si můžeme pěkně prakticky ukázat, jak postupovat, chcete-li odhalit, jestli se vás výrobce zaručeně přírodní kosmetiky nesnaží maličko oblafnout.

Hned titulní strana slibuje: ‚100% ekologicky čistá přírodní kosmetika - bez parfemace, hormonů a konzervantů‘ a k tomu ‚síla přírodních produktů – výtažky z vysoce kvalitních bylin, cenné rostlinné oleje, éterické oleje‘ atd. Člověk s vyvinutým čuchem na reklamní povídačky už zpozorní, protože to nese známky jistého mlžení - je-li kosmetika opravdu přírodní, většinou to hned na titulní straně otevřeně řekne, to znamená uvede certifikát BDIH nebo podobný.
Takže: 1) nenechte se ukolébat a hledejte certifikát nebo přesný seznam dodržovaných zásad. Pokud výrobce uvádí, že kosmetika je bez parfemace, hormonů a konzervantů, znamená to, že všechno ostatní, např. ropné produkty, v kosmetice být může. Co není doslova řečeno, nemusí platit.

Nejspolehlivější je ovšem posoudit složení konkrétních výrobků. Tady má Mirra Luxe plus - u všech přípravků uvádí složení, a přestože není doslova uvedeno, že jde o INCI, zdá se, že je skutečně kompletní. Pozor na výrobce, kteří uvádějí jen částečné složení! Mohou zmínit třeba rostlinné oleje, byliny či bambucké máslo, ale zapomenou se zmínit, že jde jen o pár procent obsahu a hlavním mazadlem je třeba levná bílá vazelína.
Složení vypadá na první pohled celkem dobře. Např. u výživného krému Luxor je uvedeno:

(Emulsion base No1 (Aqua, Cocos nucifera, Vitis vinifera, Glycerin, Stearic acid, Cera alba), Aqua, Vitis vinifera – oil, Tanacetum vulgare-extract, Prunus armeniaca – oil, Buxus chinensis – oil, Calendula officinalis-extract, Glycyrrhiza glabra-extract, Verbascum thapsus-extract, Rubus idaeus-extract, Tussilago farfara-extract, Melissa officinalis-extract, Chamomilla recutita-extract, Tilia cordata-extract, Thymus serpyllum-extract, Ricinus communis – oil, Chamomilla recutita – CO2-extract, Cananga odorata – essential oil, Commiphora myrrha – essential oil, PISCES, Jasminum officinale – essential oil, Geranium – essential oil, Beta–carotene)

Tedy voda, kokosový olej, olej z hroznových jadérek, včelí vosk, olej z meruňkových jader, jojobový olej, extrakty z mnoha bylin (měsíček, lékořice, podběl, lípa, heřmánek a další). Žádné parabeny - pokud je někdo nezapomněl uvést, protože zmíněné složení neobsahuje vůbec žádné konzervanty, a to ani tokoferol, který se používá jako konzervant v přírodní kosmetice - to by znamenalo, že krém bude náchylnější ke zkáze. (Mirra Luxe ovšem uvádí, že krémy balí do speciálních vakuových obalů, aby se kazení zabránilo.) Problém může ovšem být v případě látek, které se vyskytují v přírodě a zároveň se mohou vyrábět i synteticky; třeba stearylalkohol je možné získat z rostlinných tuků, živočišných tuků nebo petrochemických meziproduktů. Trváte-li na čistě přírodní kosmetice nebo dokonce kosmetice vhodné pro vegany, není to detail. Tedy: 2) u necertifikované kosmetiky nikdy neznáte původ jejích složek.
Když si poctivě projdete co nejvíc výrobků, najdete drobné prohřešky v podobě silikonů nebo chemických UV filtrů u opalovacích krémů - silikon sice není satan a má mnoho dobrých kosmetických vlastností (bezpečný pro alergiky, nekazí se, zlepšuje konzistenci a kluznost krémů), ale v přírodní kosmetice nemá co dělat. Některé přípravky obsahují parabeny. 3) Hledejte látky, které do přírodní kosmetiky nepatří - když je najdete, je to další důvod nevěřit zaklínadlům o ‚čisté přírodní kosmetice‘.

Potud je jasné, že Mirra Luxe tu a tam maličko kecá, aby se svezla na módní přírodní vlně, ale (uvádí-li plné složení výrobků, o čemž se můžete před případnou koupí snadno přesvědčit kouknutím na obal, kde musí být INCI ze zákona uvedené) jinak jde o příjemně jednoduché přípravky obsahující osvědčené rostlinné oleje. Pomineme-li (ne)přírodnost a absenci konzervantů, která v případě špatného skladování a používání promění krém v semeniště bakterií, je tu ještě jedna věc, na kterou je potřeba si dát pozor: výtažky z bylin. V kosmetice Mirra Luxe je jich opravdu hodně, výše zmíněný krém Luxor se výtažky a éterickými oleji přímo hemží a není sám. Čím víc bylin a éteráků, tím víc potenciálních alergenů… a tím větší nebezpečí pro citlivou pleť. Na někoho může heřmánek působit dobře, u jiného způsobí vyrážku. Balzám Bifiron obsahuje esenciální olej z bergamotu, který je známý tím, že nanesete-li ho na kůži a vyjdete na slunce, nadělá vám tmavé skvrny. Přípravky na problematickou pleť obsahují výtažky a esence z máty, rozmarýny nebo bazalky - pokud máte akné plus citlivou pleť, což je většina případů, spíš jí uškodíte než prospějete. Varování č. 4: příroda a bylinky mohou být dvousečná zbraň. Pozor na to.

Líbil se vám článek?
 Váš příspěvek
 
ywette  30.07.09 09:10

Ahoj všem…používám kosmetiku Mirra Lux,(zatím mám jen vzorky) jako jediná mi pomáhá s akné, hlavně tím, že když se udělá pupínek, tak se nezanítí a velmi rychle hojí a mizí…docela mě zarazilo, to konstatování o balzámu bifiron na problematickou plet, který obsahuje olej z bergamotu; rozhodně mi skvrny nedělá, když vyjdu na sluníčku, samozřejmě při delším pobytu na slunci používám přípravek na opalování…přijde mi, že je to prostě v tom, že každý člověk je taková individualita, každá ple´t potřebuje prostě jen to své „správné“..nedá se podle zkušenosti jednoho hned tu, či onu kosmetiku zatracovat…je třeba zajímavé, že tolik vychvalované krémy z konopí mi způsobily na obličeji rudé, zapálené fleky, mám taky bohužel citlivou pleť, i když je mastná a k tomu už jaksi zralejší:))…každý si prostě musí najít to svoje, od toho jsou vzorky , aby jsme zbytečně nerozhazovaly penízky za kosmetiku…jinak já třeba nedám dopustit na bylinkové obklady, ráno kontryhelový čaj, vypiju a na dně si nechám vždycky na obličej..ple´t se zklidní a je to za pár kaček..:))

 
Arome Suzanne
Nováček 2 příspěvky 16.03.09 23:33

ahoj všem,
přidávám něco ze svých poznatků a zkušeností. jak už je výše psáno, označení přírodní kosmetika může bez zákonného omezení používat jakýkoliv výrobce a distributor. to je často pro mnohé matoucí, co se týká zn. yves rocher, má normálně vazelínový základ, a to dost, a sem tam nějakou bylinnou složku. ale často je jí ve výrobku jako když plivnete do rybníka. tak to je u řady výrobců, i třeba u Oriflame, kde už jsou někdy hesla jako síla přírody trochu směšná. distributorek jsem se ale dotknout nechtěla. je fakt, že už je v obchodech yves rocher bio certifikovaná řada, a ta už by měla být přírodní v pravé slova smyslu, žádná vazelína.
osobně mám dobrou zkušenost se šampóny a tělovkou Alverde, krémy na obličej jsou mastnější, ale jojobový je na zimu výborný. jojobový olej je celkově na pokožku dobrý, vstřebává se do hloubky, má podobné složení jako kožní lipidy.
co se týká dekorativní kos alverde, používám řasenky, stíny a lesky na rty a spokojenost. řasenka je na zvýraznění, nenatáčí a samozřejmě nemá výrazněji prodlužující složky, to už totiž bývá syntetika.
je to pár dní, co jsem v dm viděla inovovanou rozšířenou dekorativku alverde, lesky a tak zase krásné, ale už si nevyberu odstín. ale myslím, že řada z vás ano, pokud byste měly zájem.
make-upy se mi při ozkoušení žmolkují na ruce.
co se dalších značek týká, můžu doporučit make-upy od Hauschky i od Lavery. Krémy na obličej od lavery, sante, tělová másla od Logony,jsou hutnější, vhodná na vysušenou pleť a mají krásné syté vůně. a pak také tělové oleje tělové oleje od tatropfenu a primavery. je fakt, že když použijete místo tělového mléka olej, a to na ješzě vlhkou pokožku, je to zase jiný zážitek.
jinak zlaté pravidlo je, že na kůži máme dávat jen to, co můžeme sníst, a to ropné složky určitě nejsou.
a taky, že „to svoje“ si musíme každý najít sám.
ale třeba jsem někomu trochu pomohla s výběrem
 dobrou

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1587 příspěvků 06.03.09 16:49

Přidávám se ke Gentianě,jako těžky kombinovaný alergik vím,že tzv.přírodní není zárukou ničeho,teda ne u mne,že se neosypu,neopuchnu,ne­olezu atd…u mne je to tom,že nejdříve musím všecko vyzkoušet,opa­trně,sháním vzorky, atakuju kamarádky,aby mi daly máznout svého mlíka nebo krému a pak můžu kupovat.Moje kůže taky nerozlišuje chemii nebo přírodu,ale mohu říci,že poslední dobou si pochvaluju Alverde,ta mi sedí!

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů
 
Vanda  05.03.09 11:37

Dakujem za vyčerpavajucu odpoved.
U telovych mliek Alverde mi vadi ich vona, šampon a kondicioner použivam, su take obycajne. Najradšej mam ružovu vodu a rakytnikovy protivraskovy krem.

 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 05.03.09 10:20

Alverde:

  • používá levnější suroviny - o chlup méně kvalitní než dražší značky, ale naštěstí pořád dost kvalitní na to, aby výrobky dostaly certifikát
  • dražší suroviny, které by moc zvedly cenu, prostě nepoužívá (proto je třeba parfemace výrobků Alverde někde úplně jinde v porovnání s takovou Laverou nebo Farfallou)
  • vyráběné množství umožňuje nakupovat suroviny ve velkém a proto levněji
  • prostě mají nasazenou nižší cenu (víc prodají = mohou dát nižší marži) a nedávají žádnou exkluzivní přirážku - on ten krém od Hauschky taky nemá cenu, za kterou se prodává, cena je součástí image
  • zpracování - většina krémů od Alverde si je podobná, tělová mléka jsou víceméně stejné, totéž sprcháče. Výroba není tak náročná. Krém od Hauschky se dělá déle a složitěji, je to znát mimo jiné na textuře - je vidět, že si na ní dali prostě víc záležet.


Pokud ti vyhovuje, používej ho bez obav dál. Já mám šampon a kondicionér a jsem spokojená, tělová mléka ani krémy mi nevyhovovaly, ale to je věc osobní preference, kdyby mi vyhovovaly, klidně zůstanu u Alverde.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Vanda  04.03.09 23:38

Toto je velmi zaujimava a prinosna diskusia.
Mam jednu otazku, najskor na Adu.
V kupelni mam skoro vylucne znacku Alverde.
V podstati som s nou spokojna, ale trochu ma trapi jedna zvlastna pochybnost'.
Preco je tak levna?
Ved' prirodne suroviny su vseobecne drahsie ako ropne produkty. Je tato kozmetika nejako inak prirodna ako napr.
Dr.Hauschka?

 
Arome klaarka
Nováček 2 příspěvky 04.03.09 20:52

Ke kosmetice Korres: rozhodně se jedná o celkem neškodnou kosmetiku (pokud zde byla řeč o prokazatelně škodlivých chemikáliích), která opírá své řecké kořeny o letitý homeopatický výzkum, nesnaží se přidrzle mlžit a má celkem sympaticky sestavené řady přípravků balené v recyklovatelných obalech. Potud samá pozitiva. Nicméně, kvalitou, čistotou a původem použitých ingrediencí ani zdaleka nedosahuje na zmíněné evropské bio certifikáty (BDIH, Ecocert,aj.). Pricipielně se sice Korres vyhýbá všem těm ropným derivátům, silikonům,para­benům,syntetic­kým barvivům, ale parfemace i konzervace jejich výrobků je dosti sporná, stejně jako původ oněch bylinných ingrediencí uvedených na krabičkách. Ty v případě certifikované biokosmetiky musejí pocházet z ekologicky čistého prostředí bez použití pesticidů, chem.hnojiv, apod. Vzhledem k tomu že nejde o čistou biokosmetiku, ale pouze „zdravou“ drogerii, je podle mého názoru u většiny Korresových výrobků dosti nadsazená cena. Ačkoli si čas od času ráda zaexperimentuji a vlastním doma několik opravdu příjemných výrobků na tělo od Korres (např. mléko po opalování, barvu na vlasy, krém na ruce, sprchový gel), pokud jde o obličej, v zásadě raději investuji do kosmetiky na úrovni Hauschky nebo Tautropfen.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 04.03.09 16:55

Haha, uškrcená miminka, kvůli tobě jsem si poprskal klávesnici gentiano… :)
Pro Páju poopravím Jean: snadnější než se proklikávat přes svobodazvirat.cz je jít rovnou na pokusynazvira­tech.cz - najdou se tam seznamy čistých značek dokonce podle háfa certifikací, co jich je; HCS, HHPS, BDIH, EcoCert, SAOS, atd., atd.
Mimochodem letos máme první českou značku s HCS - Manufakturu! :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 04.03.09 11:43

pro všechny alergiky a chudáky přecitlivělé: jak píše Ada, to, že je něco přírodní, neznamená, že je to mana nebeská a zázrak nad zázrak - když má někdo vyrážku z levandule, tak mu nepomůže, ani kdyby to byla levandule zalévaná svěcenou vodou.
Já jsem na kosmetiku strašně opatrná - ještě jsem nepřišla na to, co mi přesně vadí, ale asi toho bude víc a občas to působí synergicky. Dvě věci zvášť - nic, najednou - vyrážka nebo něco.
No, a mám alergii na UV záření a akné. Takže si hodně dávám pozor na levanduli, heřmánek a cokoli ostatní, co zvyšuje citlivost pokožky na světlo a na opalovacím krému sleduju, jestli po něm nejsem mastná a lepkavá, jesli je udělaný z ropy a uškrcených miminek, je až další měřítko (ano, jsem odporná egoistka).
No, a přitom poctivý Kerasal, složení vazelína, močovina, kyselina salicylová (tedy aspirin), jedna odporné chemikálie vedle druhé, se mnou ani nehne. Zatímco třeba ten zmiňovaný Yves Rocher, jejich krémům proti vráskám jsem začala důvěrně říkat Vyrážka tří barev. A takový Strivectin, který je dost síla - je to samej esenciální olej ale zahodila jsem krabici. No, a prokrví, prohřeje… a neosype.
Jo, a na vlasy je nejlepší kondicionér olivový olej. Ten samý, co do salátu:D

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 
Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 03.03.09 18:56

Dávala jsem do Přírodní kosmetiky na fóru nové téma - kosmetika Korres. Téměř na všechny otázky, které Ada v článku uvádí jsem našla odpověď. Zmínku o certifikátu nikoliv. Úplná složení jsou na výrobcích, vč. informací o testování na zvířatech a vhodnosti pro vegany ap. Mlžit se rozhodně nesnaží. Vyzkoušenou ji nemám, příliš jsem spěchala.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.09 18:50

Potřeby pleti se běžně mění v průběhu života, roku, někdy pomalu i dne… stačí změny počasí nebo třeba stravy. Takže nemusí jít o to, že bys občas potřebovala „silnější chemii“, ale prostě potřebuješ něco jiného.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 03.03.09 18:31

Pro mě slovo přírodní=netes­tovaná na zvířatech,ačkoliv v tomhle musíme věřit výrobcům, dále aby tam bylo aspoň něco přírody /tedy bylinek apd./ a složení nebylo příliš složité, to z důvodu mé lenosti. Doma jsme vyráběli měsíkový krém, takový všelék, ale dlouho nevydržel, takže si myslím, že i nějaké konzervanty jsou v pořádku,ať to v krému nevypadá jako v ZOO.Na druhou stranu, pokud je někdo alergický na silice z jehličnanu, např., tak mu přírodní kosmetika zrovna s touhle složkou nadělá větší škodu než chemie.Někdy mi také připadá na mě, že když dlouhodobě používám přírodu, tak po čase potřebuji něco silnějšího, tedy chemii.Naprosto báječné olejíčky od Saloosu, hlavně obličejový s Ylangem. Také mi vyhovuje Rocher.Můj názor je, že spousta výrobců se chytá nového trendu, kdy všechno přírodní,čisté a zelené je in, podle toho také vedou reklamy, obaly a ceny.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Jean  03.03.09 18:10

Pájo:opravdu většina výrobků je netestována až jako hotový výrobek.S kos­metikou YR jsem spokojená,ale i oni netestují jen hotové výrobky.Nová řada Bio již je v prodeji, zatím jsem vyzkoušela denní krém, není špatný a zřejmě i opravdu přírodní.Jinak, kdo má ověřený certifikát, najdete na www.svobodazvířat.

 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.09 17:28

Něco o testování na zvířatech najdeš v kosmetickém blogu (klikni nahoře na Kosmetika a tam potom opět nahoře na Blog). Je to dost problematické, protože do toho málokdo pořádně vidí, navíc poslední dobou dochází k mnoha změnám, nové informace se mísí se starými dezinformacemi a přibarvenými články na webech grínpísáků a jim podobných.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Paja
Nováček 10 příspěvků 03.03.09 17:08

Aha, kdybych bývala uměla číst, zjistila bych, že už vlastně Ada odpověděla:)

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 3 parfémy
 
Paja
Nováček 10 příspěvků 03.03.09 17:06

Problematika testování mě taky celkem zajímá. Asi před rokem jsem viděla pořad, ve kterém mluvil ochránce a povídal, že když se kosmetika (mluvil o té běžné, ne přírodní) chlubí tím, že netestuje, tak kecá. Protože to znamená, že netestuje hotový výrobek, který si kupujeme, to sice ne, ale testuje všechny jeho složky během výroby. Víte, jestli je to pravda?

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 3 parfémy
 
Roza  03.03.09 16:21

Diky za recenzi kosmetiky. Laik nemá možnost prokousat se složením aa nutně k tomu potřebuje vysvětlení.
Prosím víc takových recenzí.

 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.09 14:21

1Miru: o Rocheru jsem nijak podrobně nepsala - jen na kosmetickém blogu byla zpráva, že se chystá uvést vlastní bio řadu. Prý už je v obchodech a má Ecocert, takže je skutečně přírodní. Jejich ostatní kosmetika má běžné složení s nějakými těmi přírodními výtažky.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.09 13:52

Kosmetika s přírodními certifikáty testovaná není (většina certifikátů to zakazuje). U chemické kosmetiky je spolehlivou zárukou logo s králíčkem.
Od 11. března začne v EU platit zákaz prodeje a výroby kosmetiky testované na zvířatech, povolené jsou jen tři testy, které zatím není možné nijak obejít.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 03.03.09 13:49

ADO, děkuju.
A jaký máš,prosím, názor na kosmetiku Yves Rocher? - pokud jsi o ní už někde psala..?. - „nakopni mě“..Děkuju.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
juana  03.03.09 12:53

Derad.. nechtěla bych Tě zklamat. Ale firmy, které hlásají, že netestují na zvířatech používají složky, které za ně otestoval někdo jiný. Netestují na zvířatech protože nevyvíjejí nová složení a používají osvědčené formule, které již dávno otestované jsou.

 
Melisa
Znalkyně 305 příspěvků 03.03.09 12:24

Je to opravdu svízelné s tou přírodní kosmetikou, Mirra lux není špatná, ale něco chemie tam jistě bude…něco mi tam vadí…Nemohu ani údajně" čistě čistou" kosmetiku K.Hadka, ikdyž éterické oleje má kvalitní. Weleda je dobrá, ovšem není nad Dr.Hauschku…Zcela uspokojí nejen mé tělo, ale také duši…Dám svůj letitý krk zato, že je to opravdu čistá příroda.....A taky krásně voní, což pro naše mlsné nosíky též hodně znamená, ne?… Ach.....Ale jinak zaručeně platí: co pro jednoho lékem, pro druhého může být jedem.....

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 03.03.09 12:17

Ado, moc moc díky za další recenzi na kosmetiku. Já často tápu, i když se třeba snažím podívat na složení.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 03.03.09 11:23

Osobně považuju u kosmetiky za kritické to, zda byla (nebo obsahuje takové surovny) testována na zvířatech. Kdo se o to trochu zajímá, ví, že pod tím neutrálním slovem testování se mnohdy skrývají nelidské praktiky. (Někdy se jim taky dost paradoxně říká „zvěrstva“).
Taky se ještě nestalo, že by mi cokoliv od výrobce, který se testování zříká, způsobilo alergickou reakci, nebo aspoň svědění. (Vím o čem mluvím, už na střední škole mě spolužačky používaly jako pokusného králíka; když chtěly krém nové značky, nejdřív mě s ním v obchodě mázly a když žádné fleky nenaskákaly, vesele koupily :)
Weleda je můj miláček a taky se zásobuju u Markse a v Body Shopu, ale samozřejmě je zvířenymilovných výrobců víc. Když přírodní, tak bez plačících králíčků a krvácejících opiček! :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.09 11:15

1Miru: která přírodní kosmetika je kvalitní, to není správná otázka… u přírodní kosmetiky to funguje stejně jako u běžné, některá ti sedne, některá ne. Musíš si prostě najít tu „svoji“. Pokud má kosmetika některý přírodní certifikát, znamená to, že používá kvalitní suroviny přírodního (obvykle rostlinného) původu. Vyzkoušej některou osvědčenou značku, většinou jsou k dispozici vzorky nebo malá balení za menší cenu. A jsou obchody, kde ti fundovaně poradí.
U chemické kosmetiky je to záležitost složení. Zázraky nemůže dělat žádná, ale na každou pleť se vybere něco, co jí bude sedět.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 03.03.09 09:04

Bezva. Taky jsem narazila na reklamy na toto a přemýšlela jsem, nakolik je to opravdu přírodní. Já za kvalitní přírodní kosmetiku považuju Weledu, -Lavera mi moc nesedla, u Alverde jen něco, dobré jsou čisté oleje od Saloosu a jejich bambucká másla. Sestře vyhovuje Hauschka. Někdy v budoucnu se plánuju zaměřit na Logonu, prý mají dobré tělové másla a šampony.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 03.03.09 01:40

…takže „zlatá chemie“?!…, Ado, prosím, která(podle Tvých zkušeností) přírodní kosmetika je kvalitní(respektive je taková, jaká by měla být?..)
A vlastně i: která „chemická“ kosmetika funguje tak, jak slibuje(samozřejmě v rámci možností a svého složení…)?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist