Kosmetika: The Body Shop Moroccan Rose, White Musk & Ginger

28.12.12 | autor Ada

Máte-li rádi parfemovanou kosmetiku, The Body Shop je většinou trefa do černého. Kvalitní parfemace, dobrý základ a skoro od každé vůně celá řada výrobků.

K čemu se hodí mít celou řadu parfemovanou jednou vůní určitě víte: když se začnete impregnovat už při sprchování, budete vonět víc a déle. Pomáhá to především u jemnějších vůní. A už jste si někdy nad některou svojí oblíbenkyní řekli, že byste se v ní nejradši koupali? I to je případ pro parfemovanou kosmetiku. A The Body Shop nabízí opravdu ledacos.

Moroccan Rose je limitovaná edice z roku 2009, měla by být v prodeji pouze do vyprodání zásob. Zřejmě se jí vyrobilo dost, některé kosmetické přípravky už ale nejsou k dostání. Naštěstí mezi ně nepatří tělové máslo (a také toaletka). Krémy na tělo od The Body Shopu mají dobrou konzistenci a složení, nelepí, nejsou mastné, dobře hydratují, dají se používat v létě i v zimě (nicméně upozorňuji, že na opravdu vysušenou kůži, třeba na věčně suché zmrzlé ruce, je to málo). Tělové máslo Moroccan Rose krásně voní po svěží růži s jemně ovocným nádechem. Vůně je výrazná tak akorát a docela dlouho vydrží.

Moroccan Rose, Ginger, White MuskMoroccan Rose, Ginger, White Musk

Ginger Sparkle mám také v podobě tělového másla. Konzistence je podobná jako u Moroccan Rose (snad jen o něco hutnější - méně silikonu a víc mastných složek). Krém se netřpytí, to „sparkle“ je pouze součást názvu a má zřejmě naznačovat „třpytivost“ vůně. Mě však parfemace nenadchla, spíš než po perníku mi voní po ovoci, zázvoru a hřebíčku a je velmi silná. Krém jsem věnovala svému muži na ruce, jemu totiž voní náramně.

White Musk jsem už na Arôme recenzovala. Tato vůně je zřejmě neslavnější z celého bodyshopího sortimentu, a tak není divu, že se k ní nabízí spousta kosmetických přípravků: sprcháč, tělové mléko a krém, deodorant, tuhé mýdlo, pudr, tělová voda a parfemovaný olejíček, a to nepočítám variace jako White Musk Sun Glow nebo Libertine pro ty, kteří to rádi s kytičkami nebo ovocem. Tím vším se můžete mýt, natírat, pudrovat a sprejovat a vonět tak White Muskem od hlavy k patě. Nakonec to nasákne i do oblečení, do ručníků, do peřin, do manžela, do psů a dětí a vaše touha po slastné smrti bílým pižmem se konečně naplní.
Na sprchovém gelu není co recenzovat, funguje prostě jako sprchový gel (je kvalitní, obsahuje obvyklé složky zabraňující přílišnému vysušení pokožky); tělové mléko je dostatečně tekuté, abyste ho nemuseli z obalu horko těžko dolovat jako třeba některá „mléka“ od Yves Rocher, a obsahuje glycerín, jemné oleje a trochu silikonu, takže pokožka je po nanesení saténově hladká a lesklá, jak slibuje název. (Lesk vydrží, než se glycerín a dimethicon vypaří, lidově řečeno vsáknou, a kůže potom nezůstává lepkavá.) Vůně je přesně stejná jako u toaletní a parfémové vody, tedy úžasná, pokud jsou čisťoučké pižmové vůně vaše krevní skupina.

Líbil se vám článek?

Témata článku

 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist