La Prairie: nová drahokamová řada

11.01.11 | autor Ada

Po třech vůních inspirovaných drahými kovy (Life Threads Silver, Gold a Platinum) si v La Prairie nechali namíchat další trojici, tentokrát pojmenovanou podle drahokamů. Jsou to vůně stejného charakteru jako první trojka: komplexní, elegantní až slavnostní a ne úplně tradiční.

Po třech vůních inspirovaných drahými kovy (Life Threads Silver, Gold a Platinum) si v La Prairie nechali namíchat další trojici, tentokrát pojmenovanou podle drahokamů. Jsou to vůně stejného charakteru jako první trojka: komplexní, elegantní až slavnostní a ne úplně tradiční.

Stejně jako v první trojce, i tentokrát je tu pro každého něco. Posledně to byly bílé květiny, orient a chypre, teď jsou to květiny, chypre a ovoce, opět v méně obvyklém podání.

Life Threads Ruby obsahuje bílé květiny v čele s pomerančovým květem. Pomerančový květ a bergamot vás přiletí přivítat jako první a pak se vůně postupně mění. Našla jsem v ní mýdlo i pudr (ten vynikne hlavně na papírku), nechybí také pačuli, podtrhující zemité tóny ylangu. Life Threads Ruby je poměrně krotká vůně.

Life Threads Emerald je něco jako klasická zelená chypre s obroušenými hranami. Je v ní cítit kůže, galbanum, suché listí, špetka máty, větvičník… připomíná třeba starou Miss Dior v umírněnější podobě, tím suchým listím mi zase připomněla Rive Gauche. Normálně mám problémy oldschool zelené chyprovky snést, ale Emerald mi vůbec nevadila. Určitě vyzkoušejte, je to zajímavá vůně!

Life Threads Sapphire se uvedla jako vcelku obyčejná ovocenka. Už jsem nad ní lámala hůl, ale naštěstí se nerozvoněla tak špatně. Ovoce je doplněno umírněnými květinami a značnou dávkou dřevitých tónů a pačuli. Je to taková variace na moderní ovocné chyprovky.

Už jste drahokamové Life Threads zkoušely/i? Co na ně říkáte?

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 • La Prairie Life Threads Sapphire (2010)
 • Složení:

  zelené listy, meruňka, frézie, mořský jasmín, planá narciska, gardénie, dřeva, ambra

 • La Prairie Life Threads Ruby (2010)
 • Složení:

  bergamot, pomerančový květ, konvalinka, šafrán, ylang-ylang, růže, jasmín, santal, vetiver, pižmo, vanilka

  455 Kč
 • La Prairie Life Threads Emerald (2010)
 • Složení:

  galbanum, pomerančový květ, andělika, růže, jasmín, narciska, kosatec, santal, větvičník, ambra

 Váš příspěvek
 
PetraPet  14.01.11 12:41

Já jsem zkoušela, všechny jsou moc příjemné, každá z nich zaujme něčím jiným. Zklamání pro mně byla výdrž. Na kůži vydžely vonět jen chvíli. Za to na oblečejí ještě pár dní potom.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist