Lacoste: Lacoste for Women

17.08.07 | autor Ada

Lacoste for Women není Lacoste pour Femme, přestože v překladu to znamená totéž. Je to o něco starší vůně a zatímco Lacoste pour Femme je pronikavě svěží, Lacoste for Women je nenápadná a suchá.

Zvlášť ze začátku je tak nenápadná, až jsem z toho měla pocit, že vůbec nevoní a nic nevydrží. Naštěstí se trochu rozvoněla. Je to teplá, velmi suchá - takhle to vonělo, když jsme si jako malí hráli ve stohu teplé slámy. Pod výraznou bylinnou suchostí je Lacoste jemně a sladce květinová, voní po lípě, růži (sušené) a krabičce čaje.

Asi bych Lacoste for Women nenosila v horkém létě někde tam, kde můžu všechny tyhle vůně cítit okolo sebe; ale vzala bych si ji na sebe kdykoli bych toužila navodit si atmosféru teplého vzduchu tetelícího se nad hromádkami sena, záhony květin a korunami lip. Na jaře, na podzim, v létě do města mezi nudné paneláky nebo na nějaký romantický prázdninový večer.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Lacoste Lacoste for Women (1999)
  • Složení:

    HLAVA: pomeranč, jablko, hruška
    SRDCE: růže, bílý tulipán, lipové květy, frézie
    ZÁKLAD: ledový čaj, mrkvový extrakt, santal, pižmo

 Váš příspěvek
 
Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 28.12.10 19:16

Omlouvám se ale byl to komentář k jinému parfému,tenhle prostě miluju,voní krásně jemně-zvláštně.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 28.12.10 19:14

Nevím ale mě bohužel šíleně vadí.Dnes jsem si ho u kamarádky stříkla na svetr a doma ho musela sundat protože mi to fakt vadilo.Pro mě to voní jako pánský parfém a to na sobě nemusím.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome Ela
Nováček 25 příspěvků 03.11.10 09:28

mě voni jako miminko

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome simona
Nováček 12 příspěvků 25.01.10 10:33

Měla jsem ji dlouho v merku, nakonec jsem neodolala. Zpočátku velmi jemná, jako čerstvě posekaná tráva, ovoce jsem necítila. Po rozvonění se rozbalí květiny - nejprve celkem silně /asi lipové květy/- potom síla ustupuje a vůně zůstává svěže - suchosladká. Je velmi zvláštní, výborně drží - výdrž až do večera, něčím mi připomíná Eternity ale jen vzdáleně. Shrnuto: tuto vůni budu nosit na jaře nebo na podzim, stačí 1 stříknutí a jste oblečená do nepohody:))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4618 příspěvků 18.09.09 17:13

Vnímám ji přesně tak, jak je popsáno v recenzi - lipový květ, sušená růže a čaj. Jen na začátku cítím ještě dost intenzivně ten citrus a i když brzy vyprchá, slabounkou stopu po něm cítím celou dobu. Je moc pěkná, nesladká, suchá.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
chechtalka
Učednice 77 příspěvků 17.01.09 21:55

tato vůně se mi líbí, jen ji nemohu nosit do uzavřených prostor, když déle řídím auto, nebo sedím někde, kde se moc nevětrá, tak mi z ní začne urputně bolet hlava…zjistila jsem, že na některé vůně jsem prostě alergická, začne mi bolet hlava

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Anuška  06.01.09 14:14

Dnes jsem si jí objednala, tak jsem zvědavá. Až mi přijde, napíšu svůj dojem:-)

 
Evelina
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 06.11.08 18:27

Krásná nesladká vůně. Evokuje mi prázdninový letní večer a procházky po sluníčkem prohřátých a dosud teplo vyzařujících loukách a pasekách:-).

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
Sylva  26.08.08 18:08

Tuto vůni jsem objevila víceméně náhodou. A jsem z ní nadšená - neuvěřitelně mi připomíná moji milovanou Chanson d'air, která už bohužel není k sehnání. Doufám, že Lacoste for Women nepostihne stejný osud.

 
Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 17.08.07 16:05

Tuhle vůni jsem si na sebe vzala do kostela na koncert a byl to zážitek na druhou. Její velkou předností je, že není sladká ani pronikavě květinová, takže se mi jen tak neovoní:o)

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist