Lalique: Flora Bella

autor Ada

Po příjemné zkušenosti s Eau de Lalique jsem vyzkoušela i toaletní vodu Flora Bella, která se prodává v prakticky identickém flakonu. Název napovídá, že by mělo jít o květinovou vůni, a proto jsem se těšila na ženštější, květinovější verzi unisexové Eau de Lalique. Ale nedočkala jsem se - Flora Bella je spíš květinově ovocná, s výrazným zeleným nádechem a až orientálním základem. Kombinuje těžkou vůni tropických květin a vlhké zeleně s mandarinkovým džusem a sladkým základem z ambry a vanilky.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Lalique Flora Bella (2005)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, mandarinka, červený pepř, fialka
    SRDCE: oleandr, frangipani, modrá frézie, černý rybíz
    ZÁKLAD: ambra, bílé pižmo

 Váš příspěvek
 
bylinka  06.04.09 10:42

Práve dnes mi dorazila a som ňou unesená. Vyvoláva u mňa asociácie, ako keby som bola v rozkvitnutom ovocnom sade posiatom fialkami. Super.

 
anonymní  15.11.08 12:03

Čekala jsem okouzlující vůni.Musím říct že jsem velmi zklamaná vůně mi je nepříjemná a každý kdo přivonil mi tvrdil totéž.Myslím že se nepovedla.

 
ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 10.04.08 16:25

Toto je jeden z mých „omylu“, koupených naslepo. Nechala jsem se unést akciovou cenou /6OO,–Sk/a popisem složení. Není pro mne - je na začátku květinová, později spíše to koření, pak opět květinová, ale nesedla mi.Ani po opakovaných pokusech. Spíše pro mladou dívku. Darovala jsem ji kamarádčině dceři, která nosila nějakou příšernou vuni pro starší osoby. Ale jestli ji sedla - nevím.

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 09.09.07 20:17

Tak musím poopravit svůj předchozí komentář.Po delší době jsem Floru vytáhla a dneska se mi nejevila už tak vlezle a starosvětsky pudrová,ale ucítila jsem tam i ty vlhké a zemitě zelené tóny,takže mi přestala být nepříjemná,za­plaťpánbu.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 06.09.07 11:59

Souhlasím se sladkým ambrovým základem,pro mne je to ovšem nepříjemná vůně,ambru vnímám jako starý pudr,do kterého spadly atlasové bonbóny a dítě chtivé cukroví se snaží ten pudr ofoukat a nakonec to strčí do pusy i tak,že to nějak přežije a ocumlá.Přesně takový pocit mám,jinak necítím už nic zajímavého,kromě pepře,který je cítit na začátku a občas ještě vykoukne,aby z Fora Bella udělala ještě větší guláš.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist