Lancôme: Miracle Homme L'Aquatonic

06.12.07 | autor Ada

Rebarbora, originální a úžasná/smrtící (nehodící se škrtněte) složka z Brit Red, vrací úder na pánském břehu. Tentokrát ve svěžejší podobě; a bude se chválit i kárat. Pochválím začátek, ten má příjemný, zeleně vodní charakter, přičemž pod pojmem vodní si nepředstavujte syntetické mořské tóny, je to opravdu taková příjemná voda se svěžími zelenými šťávami. Příjemný je i závěr, sladce hebká dřeva s nádechem do zelena, která vám v nose možná půjdou až do vanilkova či jiným sladkým směrem.
Horší je to mezi tím - uprostřed mi vůně prostě neladila a chvíli mi z ní bylo trochu nanic. Zelené a sladké tóny se tvrdě střetnou a nějakou dobu se perou, než hlava ustoupí a přenechá vládu základu; působí to jako zelené rajče polité vanilkovým šodó, nebo smetanový dortík posypaný čerstvou bazalkou, nebo jako když si omylem osolíte kafe, nějak to k sobě prostě nejde.
Pro jistotu tedy počítejte s tím, že Aquatonic může být divná a nekupujte raději naslepo.
Druhá výtka směřuje k výdrži, té svěžesti a jemnosti je tolik, až zapomíná držet. Po dvou hodinách jsem na ruce neměla skoro nic.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Lancôme Miracle Homme L'Aquatonic (2003)
  • Složení:

    HLAVA: lístky koriandru, listy pomerančovníku, listy rebarbory
    SRDCE: cedr
    ZÁKLAD: guajakové dřevo, palisandrové dřevo, vetiver

 Váš příspěvek
 
Pavla
Učednice 80 příspěvků 14.08.11 15:44

Manžel ji měl a moc se mu líbila, pak mu ji ve skříni objevil syn, který byl dosud jen na Addidasu a tak se mu líbila, že si ji půjčoval. Je tam opravdu jakýsi zvláštní tón nějaké rostlinky, ale to ji dělá výjimečnou.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
radulllinka
Znalkyně 450 příspěvků 23.02.08 17:44

Tak tady mám uplně stejný názor jako Ada,koupila jsem jej příteli naslepo,protože byl za opravdu báječnou cenu.A hned 125ml,jenže přítel se jaksi tvářil docela rozpačitě.Ne že by mu smrděla,ale voní opravdu hodně zeleně,jako posečená tráva.Tak šla z domu.tráva sice voní,ale na příteli ji nemusím.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist