Lanvin: Éclat d'Arpège Summer

autor Ada

Na novinku od Lanvinu jsem se těšila jako malá. Obrázky slibovaly roztomilou lahvičku, příbuznost s mým oblíbeným Éclatem zase pěknou vůni. Jakmile se tedy objevil v parfumerii, spěchala jsem ho vyzkoušet.
První zklamání na mě čekalo už ve chvíli, kdy jsem flakon vzala do ruky. Éclat d'Arpege má flakon průhledný, z čirého skla, obrázky letní verze nenaznačovaly, že by tomu mělo u jejího flakonu být jinak, ale je. Flakon je neprůhledný, z mléčně modrého skla a na něm jsou natištěné mašličky, v nichž je napsaný i název parfému, což by všechno bylo v pořádku, jenže kvalita tisku (i ta modrá neprůhledná vrstva je natištěná, nejde o klasické mléčné sklo) je jako z tržnice! Nápisy v mašličkách jsou prakticky nečitelné, samy mašličky mají roztřepané okraje a barvy jsou nevýrazné. Nemusíte se ani dívat moc zblízka, abyste viděli jednotlivé tiskové body. Situaci jakž takž zachraňuje střapec z různobarevných stužek, který je opravdu takový jako na obrázku. Promo parfému mluví o unikátní sublimační technologii, kterou byl flakon potištěn, mně se zdá, že to chtělo ještě trochu poladit a použít třeba až při další vůni. My, obyčejné zákaznice, které o problematice potiskování parfémových flakonů nic nevíme, budeme vzhled posuzovat jinak.
Druhé zklamání bohužel čekalo uvnitř flakonu. Éclat d'Arpege je mezi letničkami poměrně originální - i když mu trochu straním, protože je to jedna z mých oblíbených vůní, i objektivně se dá jeho pronikavě svěží kombinace šeříku a broskve označit za nadprůměrnou. V Summer verzi jsem žádnou originalitu neobjevila. Už složení mi bylo podezřelé - nic konkrétního, vybočujícího z průměru, jen krotká směska obvyklého svěžího ovoce s obvyklými květinami. Stejně tak na ruce jde o průměrnou až lehce podprůměrnou, univerzálně líbivou květinově ovocnou vůni. Venku v teple dokonce chytala takový divný houbovitý odstín (někdo mu říká „tužky“ - aroma ořezaných tužek), zkrátka někdo tam dal moc cedru. Slibované oříšky jsem necítila.
Jestliže se vám líbí Éclat d'Arpege a těšily jste se, jak si rozšíříte sbírku, čeká vás nejspíš zklamání. Na druhou stranu, aspoň ušetříme na nějakou opravdu pěknou letničku…

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Lanvin Éclat d'Arpège Summer (2007)
  • Složení:

    HLAVA: liči, karambola, citron, grapefruit
    SRDCE: růže, jasmín, fialka
    ZÁKLAD: pižmo, vanilka, cedr, pralinky

 Váš příspěvek
 
Mili  24.02.11 12:38

nic moc zklamání

 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3305 příspěvků 17.07.08 23:33

Nudná nuda.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9434 příspěvků 08.02.08 20:43

Mám na to stejný názor, těšila jsem se na krásný přírůstek a zklamal mě. Formou i obsahem.

Na poličce 0 parfémů 2311 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 23 parfémů
 
Zdenka  21.09.07 10:28

Souhlasím, původní Eclat je nádhera nádherná, ale tohle… byla jsem moc zklamaná, vůně je nezajímavá a ke konci mi tam něco dost vadilo.

 
Arome Lea
Nováček 2 příspěvky 11.08.07 22:10

Tragická vůně, Eclat mám ráda, tohle voní tak NIJAK, velké zklamání…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist