Laura Biagiotti: Due Donna

autor Ada

Po prvních přičichnutích to vypadalo na slabou, nudnou svěženku, ale po rozvonění vyšlo najevo, že Due Donna je především květinová vůně. Výrazně voní po magnólii a přísahala bych, že v ní cítím konvalinky. Naopak růže jsou tam jen tak na dokreslení, takže jestli nesnášíte růže, nemusíte se Due Donny bát. Základ je teplejší, hlava šťavnatá a pikantní, celkový dojem je jako stát za příjemného, teplého dne v zahradě plné opojných květin. Due Donna je lehká vůně, aplikujte však v rozumném množství, protože v případě bílých květů „lehká“ neznamená „nemůže se ti ze mě zamotat hlava“!

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Laura Biagiotti Due Donna (2006)
  • Složení:

    HLAVA: mandarinka, pomerančový květ, elemi
    SRDCE: jasmín, magnólie, bulharská růže
    ZÁKLAD: peruánský balzám, ambra, cedr, pižmo

    489 Kč
 Váš příspěvek
 
JanaK  03.03.10 21:23

pro mě trochu zklamání.Cítím v ní něco čpavého, rušivého.

 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 13.02.10 22:40

Tak už ji mám a jsem spokojená. Mám konečně květinovou vůni! Cítím tam hlavně růži, pak magnólii a cedrový základ ji neshazuje mezi drogerky. Myslela jsem, že když je jemnější, že bude mít malou výdrž, ale opak je pravdou.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Leny
sv. Parfema z Kecálburgu 2436 příspěvků 07.12.09 12:03

Sladká, sladší, nejsladší ! Nikdy více !

Na poličce 30 parfémů 4 miniatury 20 odstřiků 54 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5733 příspěvků 27.03.09 17:25

Mně připadala dost pronikavá. Něco mi v ní vadilo. Zkoušela jsem ji několikrát na kůži, ale necítila jsem se v ní.

Na poličce 49 parfémů 19 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
 
anonymní  03.02.09 17:23

nejpřiléhavější výraz - čerstvá a šťavnatá, ale ne ve smyslu ovocná nedejbůh ulepená. a připadá mi na jek obdělaná na lezavý únor. jen mne mrzí menší výdrž.

 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 18.11.08 10:14

Zkoušela jsem ji na zápěstí s Parfum d'Ete. Due Donna má menší výdrž. Taky je ostřejší (v porovnání s dĚte), asi ten cedr s pižmem. Je hezká, růže je tam lehce cítit. Zajímavé je, že tam shledávám podobu s pánskou Due Uomo v základu. Ale Due Donna pánsky nepůsobí.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Myskamaus  21.07.08 08:28

Souhlasím s názorem.že je trochu podobná Miracle so Magic!,ale ta se mě zdá přece jen povedenější.Je svěžejší a šmrncovnější.Výdrž nic moc,ale to se u letní vůně dá předpokládat.

 
Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 16.07.08 08:33

Já tam naopak ty růže cítím nejvíc, je to opravdu decentní vůně, trošku mi připomíná Lancome Miracle so Magic!, ale ta je taková jiskřivější, jásavější, v Donně je ta růže jemnější. Není vůbec špatná.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
wich
Učednice 149 příspěvků 23.11.07 20:30

Tuto vůni jsem před půl rokem dostala od tchýně k narozeninám. Je to moc pěkná vůně, líbí se mi, každý mi ji chválí, ale nějak si na ni pořád na sobě nemůžu zvyknout. Přijde mi, že jsem v opojném lihovém závanu :-D

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 11.07.07 20:51

Ano magnolie,ale hlavně cítím to pižmo,dovolím si to opsat výrazem: white musk z jednoho aromaolejíčku,co mám doma,prostě mošusová vůně,nezdála se mi opojná,spíše decentní.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist