Les Parfums de Rosine: Rose de Feu

07.02.08 | autor Ada

Rose de Feu (‚ohnivá růže‘) je… růže, samozřejmě, u Parfums de Rosine to ani jinak nejde, tentokrát s kořením. Hlavními složkami (kromě růže) je perníkové koření a kardamom - kardamom je takové to kysele pikantní koření, které voní po citronu a citronové trávě a nejvíc ho je asi v Blv pour Homme od Bvlgari. V Rose de Feu je patrné hlavně ze začátku, pokud vůni nanesete na papírek nebo na oblečení, vydrží kardamom velmi dlouho výrazný. Přímo na kůži záhy mizí a vůni kraluje teplá, příjemná perníková směs. Začátek má dokonce snahu snad lehce do chyprova (je zřetelně cítit vetiver), ale to je falešná stopa. Rose de Feu je květinově kořeněná a svým charakterem spíš orientální.
Pro milovníky sladce, perníčkově kořeněných vůní je Rose de Feu jasná volba k vyzkoušení - bohužel musím zkritizovat výdrž, která je mizerná, skoro katastrofální. To nejzajímavější se odehraje během necelé hodinky a pak zbyde jen takový kořeněný odérek; za další hodinu jsem se vysprchovala, přemáchla jsem si tílko a zkušební vzorek, byť štědře nanesený, mi z ruky beze stopy zmizel. Počítejte tedy s tím, že se budete muset spíš polít než lehce ‚prsknout‘, a během dne nejspíš párkrát obnovit.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Les Parfums de Rosine Rose de Feu (2005)
  • Složení:

    HLAVA: kardamom, bergamot, ylang-ylang, magnólie
    SRDCE: perník, růžový olej, jasmín
    ZÁKLAD: santal, vanilka, benzoin, bílé pižmo, ambra, vetiver

 Váš příspěvek

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist