Les Parfums de Rosine: Rose de Feu

07.02.08 | autor Ada

Rose de Feu (‚ohnivá růže‘) je… růže, samozřejmě, u Parfums de Rosine to ani jinak nejde, tentokrát s kořením. Hlavními složkami (kromě růže) je perníkové koření a kardamom - kardamom je takové to kysele pikantní koření, které voní po citronu a citronové trávě a nejvíc ho je asi v Blv pour Homme od Bvlgari. V Rose de Feu je patrné hlavně ze začátku, pokud vůni nanesete na papírek nebo na oblečení, vydrží kardamom velmi dlouho výrazný. Přímo na kůži záhy mizí a vůni kraluje teplá, příjemná perníková směs. Začátek má dokonce snahu snad lehce do chyprova (je zřetelně cítit vetiver), ale to je falešná stopa. Rose de Feu je květinově kořeněná a svým charakterem spíš orientální.
Pro milovníky sladce, perníčkově kořeněných vůní je Rose de Feu jasná volba k vyzkoušení - bohužel musím zkritizovat výdrž, která je mizerná, skoro katastrofální. To nejzajímavější se odehraje během necelé hodinky a pak zbyde jen takový kořeněný odérek; za další hodinu jsem se vysprchovala, přemáchla jsem si tílko a zkušební vzorek, byť štědře nanesený, mi z ruky beze stopy zmizel. Počítejte tedy s tím, že se budete muset spíš polít než lehce ‚prsknout‘, a během dne nejspíš párkrát obnovit.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Les Parfums de Rosine Rose de Feu (2005)
  • Složení:

    HLAVA: kardamom, bergamot, ylang-ylang, magnólie
    SRDCE: perník, růžový olej, jasmín
    ZÁKLAD: santal, vanilka, benzoin, bílé pižmo, ambra, vetiver

 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist