Letošní Burberry Summer & Boss Jour

14.08.13 | autor Ada

Letní limitky svěžích vůní většinou netestuju. Pokud mají nějaký originál, ze kterého vycházejí, bývá dost často slabý už ten a další "vylepšování" mu nepomáhá. Ale občas se přemůžu a nějakou limitovanou edici zkusím. Co myslíte, jak to dopadlo tentokrát?

Jestli nesnášíte, když vás někdo napíná, přeskočte o odstavec dál. Nejdřív vám totiž povím, jaká je Boss Jour pour Femme, bílá sestra loňské Nuit.

Nuit jsem ještě netestovala (chtěla jsem, ale tester byl prázdný, očividně jsou na ni zvědaví všichni). Podle složení jsou v ní také bílé květiny, zřejmě v temnějším provedení. V Jour mám problém rozšifrovat, která bílá květina by měla převládat, už proto, že vůně bohužel nemá moc dobrou výdrž a do dvou hodin je prakticky po ní; ale bude to asi gardénie nebo směs jasmínu s růží. Konvalinku bych tak úplně nehádala, snad jen ze začátku, který je svěže pudrový s náznaky fialek a dalších jarních květinových tónů. K bílým květům se přidává už jen špetka lehce kouřového dřeva a to je celé. Jour je příjemná, univerzální, ale taková nějaká uhlazená a vyretušovaná jako chudák Gwyneth v reklamě.

Co bych vám řekla o letošních letních limitkách Burberry? Ach jo. Nekupovat. Nevšímat si jich. Nechte je prostě ležet v regále a nemrhejte cenným místem na rukách, které můžete využít pro testovací střiky něčeho zajímavějšího. Proč si kupovat x-tou variantu na nudné svěží téma jen proto, že má na sobě lákavou značku? Dát vám tohle někdo v obyčejném flakonu, ani si toho nevšimnete.

Dámská verze začíná citrusově a rozvine se, dá-li se tomu tak říkat, do přibližně broskvového nebo jahodového nebo možná nějakého úplně jiného bonbonu. Prostě z toho voní nějaké generické ovoce a generická květina. Podle složení by to mělo být granátové jablko, ale… ne, fakt ne.

Pánská verze začíná citrusově a po několika štiplavých minutách se promění v něco tak strašného, že i slovo „generikum“ by se mohlo urazit, kdybych ho použila. Podle složení bych měla cítit mátu, jalovec a tymián na dřevitém základu, to vše zřejmě obloženo ledem, prostě úžasná představa - jenže cítím calon, calon a zase calon. Calon je chemická vonná látka, která připomíná směs zelené kůry melounu, okurky a mořského vánku, ale sama o sobě nevoní rozhodně tak hezky, jak by se z popisu mohlo zdát. Hezká je až ve vhodné směsi, což ovšem pánská Burberry pro rok 2013 není. Ta je cítit jako mix maximálně tří nejlevnějších chemek používaných v pánských parfémech, je nudná, slabá, nemá žádný vývoj, nevoní mužně, nevoní ani použitelně pro ženy, zkrátka škoda lihu a skla.

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
dusty  15.08.13 20:07

Dnes som v Marionnaud zažila konflikt medzi predavačkami: „Čo sa furt špricuješ s týmto bielym /Boss Jour/, nám potom nič nezostane.“ :mrgreen: Boss Jour mi v niečom pripomína Jasmin Noir - veľmi zriedený a veľmi prchavý.

 
barbucha  15.08.13 19:52

Řekla bych, že příčetnýho zájemce musej odradit už jen ty Burberry flakony. A to mívali docela lidský!

 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.08.13 11:05

Tohle je teprve druhá, a pánská dokonce první.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Bambitka9mm
sv. Parfema z Kecálburgu 3127 příspěvků 14.08.13 21:49

Ta reklama s GP je otřesná.Její nejhorší foto.Je to dílo jakéhosi homosexuálního pakouna,jinak si to neumím představit.A o­pravdu nic proti Gayům.Vypadá tam jako vosková figurína.A ty vrásky kolem rtů by ji mohl závidět leckterý klaun.Chybí jen barvičky. :roll:…a ještě ta póza s ramenem nahoru…je to celé prapodivné :think:

Příspěvek upraven 14.08.13 v 21:50

Na poličce 29 parfémů 7 miniatur 3 odstřiky 725 vzorků V tužebníku 89 parfémů
 
katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 14.08.13 21:37

Mě se taky Burberry Summer líbí, citrusy, frézie, konvalinky, za mě :palec: :mavam:

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
 
Alex
sv. Parfema z Kecálburgu 2161 příspěvků 14.08.13 21:36

na to, že nerada skúšaš letné limitky, testuješ letné limitky burberry zbytočne často…

Na poličce 42 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Bambitka9mm
sv. Parfema z Kecálburgu 3127 příspěvků 14.08.13 18:39

K Burberry Summer:‚Já cítím docela příjemnej citrónek,který jde po chvilince do mýdla.Úplně špatná není a myslím,že od této značky patří k těm lepším.Flakonek je taky docela pěknej.‘

Na poličce 29 parfémů 7 miniatur 3 odstřiky 725 vzorků V tužebníku 89 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist