Levandulová, sladká, gurmánská...

23.07.10 | autor Ada

...ale kdepak vůně! Jdu vám představit novou parfemovanou čokoládu, kterou jsem objevila. Je od belgické značky Newtree a u nás ji koupíte, jak jsem tak koukala, jen na internetu (svetovacokolada.cz) a v některých lahůdkářstvích.

…ale kdepak vůně! Jdu vám představit novou parfemovanou čokoládu, kterou jsem objevila. Je od belgické značky Newtree a u nás ji koupíte, jak jsem tak koukala, jen na internetu (svetovacokola­da.cz) a v některých lahůdkářstvích. Tak jsem k ní přišla i já, v nové prodejně v Brně na Kobližné ulici, kterou otevřeli teprve nedávno a nabízejí tam převážně italské lahůdky (sýry, salámy, olivy, vína atd.). Čokoládu mají Michel Cluizel, Domori, Pacari a Newtree, což jsou dobroty vyšší ceny (od padesáti Kč nahoru), ale také patřičně vynikající kvality.

Newtree nabízí tmavé i mléčné čokolády bez příchuti nebo s různými příchutěmi, většinou tradičními: s pomerančem, praženými mandlemi, zázvorem, třešněmi, pepřem, skořicí atd. Mezi méně typické patří čokoláda levandulová a tymiánová. Tyminánovou zkusím příště, protože první na řadu šla přirozeně levandulová.

Recenzovala jsem už levandulovou čokoládu Dolphin (také belgická značka). Ta je tmavá a kromě levandulové silice obsahuje přímo kousky sušené levandule. Ne tolik, aby to lezlo mezi zuby, jen to příjemně křupe. Vzhledem k tomu i vzhledem k vyššímu obsahu kakaa je to tvrdší a v chuti ostřejší čokoláda, v níž jemná květinová vůně tvoří zajímavý kontrast.
Naproti tomu Newtree Lavande je mléčná (33 % kakaa, samozřejmě žádné rostlinné tuky) a levandulí je pouze navoněná. Kromě levandule obsahuje lipový extrakt a vanilku. A je přesně taková, jak naznačuje její podtitul Tranquility: navozuje stav blaženého klidu, přesně jako v těch reklamách na levné čokolády, v nichž si maminka ukousne a rázem se z domácnosti plné vřeštících dětí přenese někam na dovolenou. Vzhledem k obsahu poctivého kakaového másla se Lavande sama roztéká na jazyku, takže stačí jen tak povalovat v puse a inhalovat uvolňující se levandulové aroma. To ladí s hebkou mléčnou čokoládou stejně dobře jako s hořkou, jen v této kombinaci lépe uklidňuje.
Takže jestli vám voní levandule a navíc máte radši čokoládu mléčnou než hořkou a nevadí vám za dobré mlsání pustit nějakou kačku, levandulovou Newtree vřele doporučuji.

(Vím, že je ošklivé psát články o čokoládě o víkendu, když je všude zavřeno.)

Líbil se vám článek?
 Váš příspěvek
 
natt
Nováček 1 příspěvek 17.02.12 20:16

Je opravdu skvělá! Kupuju jí u nás v jednom moc hezkém voňavém obchůdku jménem Levandule http://www.mojelevandule.cz/levandule.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome Olga
Učednice 33 příspěvků 26.07.10 08:15

Pro Sáru: výbornou čokoládu prodávají v Ostravě-Porubě na ul.Opavské. Je tam speciální obchůdek s čokoládou. Pokud vím, mají tam snad jen čokoládu italskou, ale je fakt moc dobrá a mají velký výběr.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 24.07.10 16:45

Ten obchůdek je vynikající :-)Mám vyzkoušenou Pacari surovou čokoládu a to je božská záležitost… Škoda že ta levandulová není hořká, ale možná ji i tak zkusím :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 24.07.10 15:35

Ado, slintám..regulérní I.P.Pavlov…roz­tékající se čokoláda na jazyku…

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 24.07.10 11:22

čokoládu miluju, kupuju si pokud možno tu kvalitní (nebo o které si myslím, že je kvalitní) s vysokým obsahem kakaa a tu sním někdy i na posezení, škoda že tady u nás jsem žádnou z těch co o nich Ada píše neviděla, holky poraďte kde na Ostravsku koupit pravou belgickou?

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
Jean  23.07.10 22:35

Ado,
nedělej chutě /ale stejně nesmím mléčnou, jen hořkou/.
Ale Dolphin jsem nesehnala v celém Brně, tak snad budu mít teď štěstí. Máš pravdu, už jsem to tady také jednou psala, na svetovacokolada.cz je obrovský výběr.

 
Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.07.10 19:54

Děkuji za tip na dárek pro jednu milovnici čokolád, hned příští týden tam běžím.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
 
Fleur  23.07.10 18:28

Zrovna dnes jsem zmiňovaný obchod náhodně navštívila a odnesla si zázvorovou a tymiánovou - ty jsou hořké.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist