Levandulová, sladká, gurmánská...

23.07.10 | autor Ada

...ale kdepak vůně! Jdu vám představit novou parfemovanou čokoládu, kterou jsem objevila. Je od belgické značky Newtree a u nás ji koupíte, jak jsem tak koukala, jen na internetu (svetovacokolada.cz) a v některých lahůdkářstvích.

…ale kdepak vůně! Jdu vám představit novou parfemovanou čokoládu, kterou jsem objevila. Je od belgické značky Newtree a u nás ji koupíte, jak jsem tak koukala, jen na internetu (svetovacokola­da.cz) a v některých lahůdkářstvích. Tak jsem k ní přišla i já, v nové prodejně v Brně na Kobližné ulici, kterou otevřeli teprve nedávno a nabízejí tam převážně italské lahůdky (sýry, salámy, olivy, vína atd.). Čokoládu mají Michel Cluizel, Domori, Pacari a Newtree, což jsou dobroty vyšší ceny (od padesáti Kč nahoru), ale také patřičně vynikající kvality.

Newtree nabízí tmavé i mléčné čokolády bez příchuti nebo s různými příchutěmi, většinou tradičními: s pomerančem, praženými mandlemi, zázvorem, třešněmi, pepřem, skořicí atd. Mezi méně typické patří čokoláda levandulová a tymiánová. Tyminánovou zkusím příště, protože první na řadu šla přirozeně levandulová.

Recenzovala jsem už levandulovou čokoládu Dolphin (také belgická značka). Ta je tmavá a kromě levandulové silice obsahuje přímo kousky sušené levandule. Ne tolik, aby to lezlo mezi zuby, jen to příjemně křupe. Vzhledem k tomu i vzhledem k vyššímu obsahu kakaa je to tvrdší a v chuti ostřejší čokoláda, v níž jemná květinová vůně tvoří zajímavý kontrast.
Naproti tomu Newtree Lavande je mléčná (33 % kakaa, samozřejmě žádné rostlinné tuky) a levandulí je pouze navoněná. Kromě levandule obsahuje lipový extrakt a vanilku. A je přesně taková, jak naznačuje její podtitul Tranquility: navozuje stav blaženého klidu, přesně jako v těch reklamách na levné čokolády, v nichž si maminka ukousne a rázem se z domácnosti plné vřeštících dětí přenese někam na dovolenou. Vzhledem k obsahu poctivého kakaového másla se Lavande sama roztéká na jazyku, takže stačí jen tak povalovat v puse a inhalovat uvolňující se levandulové aroma. To ladí s hebkou mléčnou čokoládou stejně dobře jako s hořkou, jen v této kombinaci lépe uklidňuje.
Takže jestli vám voní levandule a navíc máte radši čokoládu mléčnou než hořkou a nevadí vám za dobré mlsání pustit nějakou kačku, levandulovou Newtree vřele doporučuji.

(Vím, že je ošklivé psát články o čokoládě o víkendu, když je všude zavřeno.)

Líbil se vám článek?
 Váš příspěvek
 
natt
Nováček 1 příspěvek 17.02.12 20:16

Je opravdu skvělá! Kupuju jí u nás v jednom moc hezkém voňavém obchůdku jménem Levandule http://www.mojelevandule.cz/levandule.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome Olga
Učednice 33 příspěvků 26.07.10 08:15

Pro Sáru: výbornou čokoládu prodávají v Ostravě-Porubě na ul.Opavské. Je tam speciální obchůdek s čokoládou. Pokud vím, mají tam snad jen čokoládu italskou, ale je fakt moc dobrá a mají velký výběr.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 24.07.10 16:45

Ten obchůdek je vynikající :-)Mám vyzkoušenou Pacari surovou čokoládu a to je božská záležitost… Škoda že ta levandulová není hořká, ale možná ji i tak zkusím :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 24.07.10 15:35

Ado, slintám..regulérní I.P.Pavlov…roz­tékající se čokoláda na jazyku…

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 24.07.10 11:22

čokoládu miluju, kupuju si pokud možno tu kvalitní (nebo o které si myslím, že je kvalitní) s vysokým obsahem kakaa a tu sním někdy i na posezení, škoda že tady u nás jsem žádnou z těch co o nich Ada píše neviděla, holky poraďte kde na Ostravsku koupit pravou belgickou?

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
Jean  23.07.10 22:35

Ado,
nedělej chutě /ale stejně nesmím mléčnou, jen hořkou/.
Ale Dolphin jsem nesehnala v celém Brně, tak snad budu mít teď štěstí. Máš pravdu, už jsem to tady také jednou psala, na svetovacokolada.cz je obrovský výběr.

 
Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.07.10 19:54

Děkuji za tip na dárek pro jednu milovnici čokolád, hned příští týden tam běžím.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
 
Fleur  23.07.10 18:28

Zrovna dnes jsem zmiňovaný obchod náhodně navštívila a odnesla si zázvorovou a tymiánovou - ty jsou hořké.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist