Lolita Lempicka: Fleur Défendue / Forbidden Flower

09.06.08 | autor Ada

Na základě proma, které tvrdilo, že jde o ‚novou květinovou vůni, vyvinutou parfumérkou Annick Menardovou‘, jsem čekala, že Forbidden Flower bude od původní Lolity odlišná. Ani v podstatě stejný flakonek mě nevaroval - a tak jsem se divila, když se z něj na mě vylinula známá fialková vůně. Rozdíly tu jsou - Flower je jemnější, pudrovější, méně lékořicová než fialová Lolita; fialkovou pudrovostí je víc podobná Midnight Fragrance, ale postrádá její dusivost. Připomíná starý Aviril s jeho pudrovou, jemně fialkovou vůní. Cítit je i pivoňka a mandle, jinak jsem nic moc zvláštního nezaznamenala, snad jen na začátku.
Rozhodně doporučuji k vyzkoušení milovníkům původní Lolity a fialkových vůní vůbec.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
naja1
sv. Parfema z Kecálburgu 3792 příspěvků 16.06.11 20:16

Já jsem se zamilovala, původní Lolita mi moc nesedí, vadí mi tam ten pendrek, ale tohle je přesně podle mého gusta. Pod Adinou recenzí se podepisuji.

Na poličce 23 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 41 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
la.reina  31.03.10 19:48

Milovnice prominou, ale tohle je děsiný (nebo spíš děsivý) puchejř. Fialovou Lolitu EdT nosím dlouho a ráda, ale tahle verze je strašlivá. Dopaluje mě tam něco, co mi silně připomíná chemickou příchuť kapek proti kašli s rádoby lékořicovou chutí. Tahle dusivá složka ve mně vzbuzuje dojem, že už se nenadechnu - NIKDY. A bohužel je (aspoň na mě) nesmrtelná - nevyvoní, nevyvane, neodezní, takže dětský pudřík s fialkami na který jsem se tolik těšila, se ani v nejmenším nekonal. Veliké zklamání. :-(

 
Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 04.10.09 14:01

Začátek vůně je příjemný, nahořkle pelyňkový, ale tím veškeré příjemné tóny končí.Jakmile se ztratí pelyněk, nastává laciné, svěženkově květinové peklo, které si nezadá s tržnicovými parodiemi na parfémy.Vůně má celkově výrazný potenciál ke zvedání žaludku :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  23.06.08 12:11

V tejto vôni ma niečo vyrušuje. Totálne sklamanie, i keď flakón krásny.

 
eva  18.06.08 15:12

Přiklonila bych se k názoru uživatelky dior - možná by květinovost v této vůni mohly být právě konvalinky, marně jsem si lámala hlavu, ale asi konvalinky jsou nejbližší celkovému dojmu, do toho špetka zeleně. Výdrž podrůměrná až horší. U mne po pudrovosti také ani stopy.

 
anonymní  18.06.08 15:10

Já fialky skoro necítím, spíš zeleň a nějaké květy, ale na mně se divně rozkládá i původní Lolita, jediná stravitelná je pro mne pouze Midnight Fragrance.

 
ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 11.06.08 22:13

Ještě dodatek - forbidden flower -v angličtině - zakázané květy. je to nomen omen - neboť mě se zdálo,že ty květiny muj nos necítil dlouho, pak je pěkryla vuně třešní, čili opravdu „zakázané“. Ale asi jenom pro některé nosy

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 11.06.08 13:24

Tak já jsem byla hrozně zvědavá na tuto Lolitu, málem jsem si ji koupila naslepo, ale odolala jsem a udělala jsem dobře. Vyzkoušela jsem ji nejdříve ve Fannu. Muj čich tam zaregistroval nějaké květy, ale všechno po chvíli vonělo tak ovocně, ano jako bon pari, nebo jiné ovocné bonbonky,bylo to pro mě zklamání. Papírek voněl intenzivně ještě druhý den, a teprve pak jsem to dešitrovala - je to třešeň, samá třešeň, ale taková jakoby umělá esence. (Snad bych příšté méla vyzkoušet na ruce, ale nemám odvahu).

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Gep
Učednice 218 příspěvků 10.06.08 14:27

Jsem milovnice Lolity a musím říct, že i na mě nová vůně udělala podobný dojem, jako na Adu. Možná na mě není pudrová, ale když jsem Forbidden vyzkoušela poprvé, bylo jasné, že jde o jemnou odnož původní Lolity. Byla to ta moje stará a dobře známá vůně, méně sladká, doplněná o lehce svěží tóny, dokonce i sem tam nějakou bylinku cítím. Co mě mrzí je výdrž, která je slabší, než u Midnight. V podstatě bych ale řekla, že milovnicím Lolity se opravdu bude líbit, respketive nemůže je zklamat. Cítím se v ní příjemně a na léto, nikoli však do velkých veder, se hodí.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
dior  09.06.08 19:04

…bohužiaľ nemôžem súhlasiť s touto recenziou:-d Kedže som zaťažená na Lolity a zbieram ich, Forbidden bol pre mňa skôr šokom ako potešením. Absolútne nemá s klasickou Lolitou nič spoločné… je hooodne zelená, hodne svieža, skoro konvalinková. Kupila som si ju len kvôli tomu, že Lolity zbieram, inak by som si ju určite nekupila. Bohužiaľ teda pre milovníčky Lolity… nie je to nič podobné, pre mňa nič pudrové…

Vložit nový komentář

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist