Masakï Matsushïma: Mintea

02.08.07 | autor Ada

Název této vůně od japonského návrháře napovídá, o co asi půjde - mint je máta, tea čaj. A kdyby vám snad nenapověděl název, složení už nikoho na pochybách nenechá - citron, okurky, meloun, bambus, lotos, samé atributy do zelena laděné, čiré, vodní svěženky. Mintea přesně takový je - zelená svěží vodička, která moc dlouho nevydrží a zároveň v ní není nic otravného, takže na léto jako dělaná. Vůni si představte jako směs uvařeného zeleného čaje, suchých čajových lístků, sušených bylin, okurkové šťávy a malé špetky máty. Zpočátku je hodně patrný ještě citron (a Mintea se podobá Green Tea od Elizabeth Arden). Doporučuji na léto a používat jako osvěžující deodorant.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Masakï Matsushïma Mintea (2006)
  • Složení:

    HLAVA: zelený citron, jalovec
    SRDCE: meloun, okurka, lotos, bambus
    ZÁKLAD: mahagon, křišťálové pižmo

 Váš příspěvek
 
Pavla
Učednice 80 příspěvků 14.08.11 15:19

Rozhodně je to vůně, která není obvyklá. Očichávala jsem ji asi rok než jsem si ji pořídila a mám dobrý pocit, že je taková zvláštní a čajová.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
delfin32
Parfémová maniačka 748 příspěvků 16.06.09 11:50

Rozhodně souhlasím s tím, že vůně není tuctová! Bohužel pro mne není ani osvěžující a naopak - OMLOUVÁM SE - po rozležení smrdí jako spocený neumytý chlap. Rozhodně nedoporučuji nákup naslepo!

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 19 odstřiků 147 vzorků V tužebníku 75 parfémů
 
Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 02.12.07 23:44

Nevím proč je v názvu řeč o mátě, když v samotné vůni není po mátě ani stopa:( Je cítit naprosto přesně jako obyčejný černý čaj s citrónem a má hodně chabou výdrž.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
EEEVE  04.10.07 14:43

Popis sedí, je to příjemná vůně, vůbec není tuctová…milovnicím svěžích vůní určitě doporučuji, bohužel vůně nevydrží dlouho.

 
Zdenka  19.09.07 09:13

Popis je přesný. Příjemná, zelená, osvěžující vůňka, v jednu chvíli podobná Green Tea. Na osvěžení ve velkém horku ideální.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist