Miller Harris: Noix de Tuberéuse

24.08.08 | autor Ada

Od této značky jsem zatím vyzkoušela jen jednu vůni, Fleur Oriental, a vidím v nich jistou podobnost, která možná bude pro značku typická: harmoničnost, tichost, potenciál "uklidňující" vůně. Noix de Tubéreuse není protivná a pro milovníky tuberózy by mohla být tím, čím je Fleur Oriental pro milovníky orientů - vůní, do které se lze příjemně zahalit a strávit v ní útulný večer nebo s úsměvem proplouvat stresovým dnem v práci.

První dojem z Noix de Tubéreuse byl ‚vstoupila jsem do parfumerie‘. Má charakter takové té směsi, která vznikne, když je někde hodně parfémů pohromadě - dokonale slitá, bez ostrých hran a výčnělků. Od této značky jsem zatím vyzkoušela jen jednu vůni, Fleur Oriental, a vidím v nich jistou podobnost, která možná bude pro značku typická: harmoničnost, tichost, potenciál ‚uklidňující‘ vůně. Noix de Tubéreuse není protivná a pro milovníky tuberózy by mohla být tím, čím je Fleur Oriental pro milovníky orientů - vůní, do které se lze příjemně zahalit a strávit v ní útulný večer nebo s úsměvem proplouvat stresovým dnem v práci.

Hlavní složkou je pochopitelně tuberóza, která voní od začátku, ale ne úplně do konce, po vyprchání srdce zůstane z Noix jemně santalový orientální základ (ne sladký, ne těžký). Umírněně opojná mimóza s jetelem tuberózu doprovázejí na pozadí. Druhým výrazným tónem Noix de Tubéreuse je ovoce. Tuberóza často sama mívá pronikavý, lepkavý ovocný charakter, který připomíná broskve a meruňky (viz Fracas), ale do Noix Lyn Harrisová (jestli jsem to z webu značky správně pochopila, všechny parfémy jsou dílem její zakladatelky, klasicky školené parfumérky Lyn) použila ‚máslovou‘ tuberózu, tu jemnou, snad i lehounce zemitou, jakou známe z Carnal Flower nebo La Chasse Aux Papillons, a doplnila ji ovocem podle vlastního výběru - fíkem.

Zralým, šťavnatým, sametově sladkým fíkem; když jsem to ještě nevěděla (na webu značky fík uvedený není, ale v podrobnějším složení, které koluje po e-shopech a blozích, napsaný je), pokládala jsem ho za extrémně hebkou, jemnou meruňku. I když je to možná jedno, protože v Noix de Tubéreuse není vyždímaná šťáva z fíku, nýbrž pomocí různých vonných látek sestavená Lynina interpretace fíku, což znamená, že kdokoli jiný ji může vnímat jinak. Třeba jako meruňku.

Vůně se každopádně hodí převážně pro milovnice tuberózy a bílých květin vůbec. Není těžká a omamná jako čistý jasmín, ale je hutná a trochu opojná, protože tuberóza už je prostě taková. Aplikujte s rozumem a noste kdykoli a kamkoli.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.09.08 08:05

Moje oblíbená, akorát já ji cítím pudrově - zároveň s tuberózou cítím výrazné pudrové fialky…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26055 příspěvků 24.08.08 14:28

Dík za krásnou a lákavou recenzi. Tuhle vůni musím co nejdříve vyzkoušet!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Trvale odstranění chloupků - je to možné?

 

Chloupky nás vytáčí všechny. Nechci ani počítat kolik hodin jsem já sama strávila jejich odstraněním a kolik jsem vyhodila peněz za veškeré epilace, depilace a nakonec jsem stejně skončila s žiletkou v ruce. Po pár nezdařilých pokusech se ale řešení přeci jen našlo.

Celý článek »
TOPlist