Mont Blanc: Homme Exceptionnel

24.04.08 | autor Ada

Tuto novinku jsem vyzkoušela předevčírem. Nechtělo se mi hned psát recenzi. Dneska jsem se podívala do svého oblíbeného blogu Now Smell This a co nevidím: článek, který si utahuje z neustále stejných, nudných, svěžích pánských vůní, jimiž je zaplavován trh. Pro autora byl impulsem Hugo Boss Pure, neboť Hugo Boss je přímo pravzorem firem, jež chrlí jednu k uzoufání univerzální vůni za druhou. Zvláště se zmiňuje o synteticky zavánějících ingrediencích, všudypřítomných ‚mořských‘ a ‚ozonických‘ tónech, metalicky citrusových začátcích a totální generičnosti všech složek.
Už asi tušíte, že. Ale ještě jedna odbočka. Kromě zmíněného článku jsem nedávno četla část knihy The Perfect Scent, v níž autor dští síru na ty samé generické svěží vůně a speciálně na chemikálii dihydromyrcenol, metlu moderních pánských vůní. Podle něj je prý cítit jako nějaké svěží čistidlo rozlité na hliníkovém pultu; a je všude, a přesto ho výrobci neustále cpou do dalších a dalších vůní ve snaze prorazit na trhu plném svěžích kolínských s tou svojí svěží kolínskou, která je pak ovšem stejná jako všechny ostatní svěží kolínské.
Nevím, jestli je v Homme Exceptionnel dihydromyrcenol a v jaké dávce, ale všechny indicie tomu nasvědčují. Chandler Burr zmiňuje v souvislosti s touto syntetickou látkou Crave od Calvina Kleina, a složku, která v Crave dominuje, jsem vyčenichala i v Exceptionnel. A kromě toho věrně imitoval to čistidlo na hliníkovém pultu; je pronikavě svěží, na začátku to bylo jako nalít si do nosu Persil Color a vůbec to nechtělo přejít (znám i jiné vůně, které začínají jako děsivý prací prášek a krásně se rozvoní). I když jsem si cca po hodině ruku lehce umyla, což pomáhá na ‚zaseklou‘ hlavu parfému (dostanete se tím rychleji k základu), nepomohlo to a Exceptionnel byla pořád stejná. Metalický tón nechyběl, ani citrusy, ani generický základ.
Vzhledem k elegantnímu flakonu a slibné hnědé barvě jsem čekala nějaký orient, snad dokonce ve stylu hnědé Gucci, ale místo toho na mě vybafla protivná modrá svěžest. Obsah flakonu je v takovém rozporu s formou, že Exceptionnel při nejbližší příležitosti raději vyzkouším ještě jednou - nějak se mi to nezdá :)
Máte-li s touto vůní zkušenost, napište do komentářů, jak vám voní.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Montblanc Homme Exceptionnel (2008)
  • Složení:

    HLAVA: káva, mandarinka, levandule
    SRDCE: šalvěj, máta, zázvor
    ZÁKLAD: pižmo, pačuli, pravá ambra

 Váš příspěvek
 
tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4618 příspěvků 23.05.10 17:48

Před několika dny jsem ji zkusila v parfumerce na papírek, protože mě upoutal flakon. Líbila se mi hned při nastříkání. Cítím hlavně kávu a levanduli a sladký podtón, pro mě ta vůně odpovídá své koňakově zlatohnědé barvě, je elegantní. Vůbec nic mořského, kovového ani svěžího necítím. Zkušební papírek jsem dnes vytáhla z kapsy bundy a i po čtyřech dnech je na něm vůně intenzivní a plná.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.05.08 20:16

Máš pravdu, pod článkem je podepsaný Kevin - v recenzi jsem to opravila.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 03.05.08 14:24

Citala som ten clanok! Hehe. Spresnujem, ze autorom je muz ( tinyurl.com/6zj2v4 ), co dodava tomu clanku este vacsiu validitu. Chudaci muzi. Kovove desy su este horsie ako ovocne sirupy.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist