Montale: Soleil de Capri

17.08.07 | autor Ada

Na webu Montale je Soleil de Capri uvedená jako pánská vůně, ale po přičichnutí mě to rozhodně nenapadlo. Spíš bych ji označila jako unisexovou, ostatně třeba na Basenotes najdete všechny Montale označené jako unisexové, zatímco výrobce je dělí na dámské a pánské.
Soleil de Capri je velmi příjemně svěží vůně. Kombinuje citrusy s bílými květinami a špetkou koření, a výsledek je vskutku lahodný; ne že by v hlavě byly výrazné citrusy (chvíli teda jo) a ty potom zmizely a udělaly místo květinám, přičemž šev mezi oběma částmi by byl zřetelně viditelný, spíš se harmonicky prolínají do sebe. Květiny tak nejsou opojné, ale osvěžené citrusovou vůní, a citrusy nejsou ostré ani nevoní nepříjemně synteticky. Pižmo v základu vůni ‚polidšťuje‘, ale neobtěžuje. Výsledný dojem je opravdu letní a středomořský, stinné místo v prohřáté zahradě někde nedaleko moře. Soleil de Capri bych se nebála vzít ve kteroukoli roční dobu a všude, kde bych potřebovala něco jemného, milého mně i okolí.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Montale Paris Soleil de Capri
  • Složení:

    citrusy z Itálie, grapefruit, kumkvat, bílé květiny, bílé pižmo, středomořské koření

    920 - 1579 Kč
 Váš příspěvek
 
janali
Nevyléčitelná závislačka 1543 příspěvků 08.10.10 23:14

Hm, tento typ vône je pekný na občasné očuchanie, ale zdá sa mi príliš fádny na normálne nosenie. Ľahko sa vám môže stať, že si vás spletú s ktoroukoľvek pubertiačkou v escade. Aspoň ja mám taký dojem, no je pravda, že mnohé montaly, ktoré som skúšala, nie sú originálne - ba ani ten jeden, ktorý vlastním. Či si dáte Crystall flowers, Chypre fruity, alebo Soleil, či nebodaj Boise Fruite, nikto nepríde na to, že nosíte nikovku (ak si dáte nejakú montalovskú aoudovku alebo aspoň Sweet Oriental Dream, možno zbystria pozornosť, ale vo vyššie uvedených prípadoch pochybujem, že to urobia preto, že také čosi nikdy a nikde necítili). Takéto z Montalov sú proste len kvalitné a solídne vystavené, a tak v prípade, že ovocné vône sú vaša šálka čaju na leto, po Soleil môžete siahnúť. Ja zatiaľ nemám odvahu si také čosi „pořídiť“ a pravidelne nosiť.

Na poličce 18 parfémů 2 miniatury 44 odstřiků 391 vzorků V tužebníku 94 parfémů
 
Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 14.01.09 13:22

velmi podobná I Am Bali 7:15 od Kenza - podle mě příjemný letní unisex

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
Lenka Ambrožová  27.11.08 19:06

je to nádherná vůně, ketrá se líbí nejen mě a manželovi, asle pochvalně se o ní vyjádřilo i okolí. Pravda je, že opravdu moc nedrží.

 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 25.07.08 22:14

Mne sa velmi paci. Prekrasna letna citrusova vona.Vnimam ju jednoznacne ako unisex, aj ked radsej by som ju priradila ženám. Kumquat je tam krasne citit, je to vona leta a slnka…Velmi prijemna zaležitosť.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Jenka  17.08.07 14:12

ale je to nedržák, v mém případě vyhozené peníze, i Light Blue má větší výdrž :(

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist