Moschino: Oh! de Moschino

11.06.07 | autor Ada

Oh! je květinově pudrová vůně. Má výrazné květinové srdce, které nevoní ani tak po konkrétní květině (možná po pivoňce a růžovém dřevu), je to spíš taková příjemná květinová směsice všeho možného. Ta však není až tak důležitá - Oh! má teplý, suchý základ, dal by se přirovnat k suchému dřevu, ale i když si čichnete k nějakému „obyčejnému“ vyschlému dřevu, třeba smrkovému, je lehce nasládlé, a to základ Oh! není. Je spíš suše anti-sladký, jako kdyby v něm byla špetička tabáku nebo suchého listí.

Vzhledem k rozkvetlému květinovému srdci, které se od nositelky Oh! bude s úsměvem šířit do celého okolí, však suchý základ neudává charakter vůně. Celek působí asi jako když třepnete s pudrovací labutěnkou a vznese se suchý bílý oblak, který ovšem vůbec nedusí (to snad jedině kdybyste to přehnali) - Oh! je teplá a pudrová, ale lehká a neobtěžující. Vlastně mi Oh! svým způsobem připomínala Cheap and Chic, která je sice dost odlišná (je spíš svěžejší, něžnější, nenápadnější), ale je stejně bílá, optimistická a… a zkrátka Moschino :)

Oh! bych doporučila na zimu, protože zahřeje a bude kolem sebe šířit veselou vůni květiny, ale můžete ji nosit prakticky kdykoli kromě nejhorších veder.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Moschino Oh! de Moschino (1996)
  • Složení:

    HLAVA: broskev, meruňka, bergamot, fialka
    SRDCE: růže, kosatec, jasmín, heliotropin
    ZÁKLAD: cedr, santal, vanilka, ambra

 Váš příspěvek
 
Lucias.1982
Nováček 1 příspěvek 22.10.14 21:50
Opravdu ji neseženu???

Byla to moje první voňavka v 16ti letech.Nikdy mě neomrzela.Vyz­koušela jsem i jiné parfémy,ale k Oh! jsem se vždy vrátila.Přijde mi to jako dětská,čistá vůně.Prostě mi sedí. Prosim nevíte něko, kde bych ji mohla sehnat?Děkuji

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2020 příspěvků 25.06.09 11:37

Krásná jemná pudrovka s bílýma květinama. Jenž na mě vydrží asi 5 minut a je pryč. Škoda.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 16.06.09 10:56

Dlouho přetrvávající citron s dřevem a chvilkami probleskuje jakási krémovost. Je to lehká vůně, neobtěžující. Ale nemusím ji mít.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1582 příspěvků 19.01.09 17:11

Pro mne typ květinově vodní,sladší,dosti výrazná a omamná,svého času moje No.1,nosila jsem ji v létě v zimě,až s emi torchu převoněla,ale dneska občas zauvažuju,jestli ji nemám koupit znova.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
ludmila  21.07.08 19:25

podla mna je to velmi dobra vona, pretoze velmi nemusim vone tohto typu, ale je zaujimava hlavne preto, lebo spominana pudrovost neprechadza to niecoho tahsieho, co mne osobne nevadi, ale ostava v sviezej rovine, patri k tym lepsim od moschina a menej komercnejsim…

 
Brokerbaby  31.05.08 12:30

Taky jsem jí měla, myslím, že je vhodná pro dívčiny a velmi mladé blondýnky, je jemňoulinká, mýdlová, voní čistotou, ale taky rychle vyprchá.

 
klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 30.04.08 14:06

Tak tu jsem kdysi (asi před sedmi lety) dostala od přítele k Valentýnu a nosila jsem ji moc ráda. Dnes už tíhnu k charakterově jiným vůním, ale asi si ji budu muset připomenout, pamatuji si, že byla hodně pěkná.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
anonymní  30.04.08 13:48

Mě tato vůně přide naprosto umělá,něco jako Barbínkovské vůně pro malé holky. Dostala jsem ji jako dárek a od začátku jsem z ní měla pocit, že ji mám nedopatřením. Je opravdu hodně umělá, tak trochu bych jí přirovnala tou umělostí černobílému vykřičníku Exlamation.

 
anonymní  11.06.07 10:40

Na tuhle vůni jsem se opravdu těšila a vzoreček, který mi před chvíli přišel jsem rozbalovala hodně netrpělivě. Ze začátku mi popravdě řečeno přišla opravdu odporná, přes květinový pudr se drásá cosi - asi to bude to suché dřevo, když se hooodně soustředím, uznávám, že tam vážně je, jenže moje čichové bunky to klasifikovali spíše jako jakýsi štiplavý akord zaschlé moči. Jak čichám a čichám, tak se to postupně už víc blíží tomu dřevu, takže si dovedu představit, že po pár zkouškách z n budu nadšená. Toť můj první dojem. Doporučuju alespon vyzkoušet, rozhodně je zajímavá.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist