Články autora munu

Příběh parfému Poison Girl: 150 stupňů k úspěchu

Voňavý život, 08.05.2017
 

Krycí jméno bylo RAL 45. Ručně napsané na etiketě vzorku, čekajícím v laboratoři v Grasse na verdikt. A spolu s ním dalších 149. Jen Francois Demachy, mistr parfumér domu Dior, věděl, co tajemný kód znamená. Francouzský výraz pro rtěnku, „rouge à lèvre“. Těch 150 vzorků čekalo na posouzení,...

20 vůní z celého světa, které musíte zažít

Voňavý život, 22.03.2017
 

Jsou krajiny, místa a města, která mají svou charakteristickou vůni. A jsou místa s vůní tak jedinečnou a neopakovatelnou, že se prostě musí aspoň jednou v životě zažít.

Parfémové niche jaro v Itálii

Voňavý život, 08.03.2017
 

Už je to tady zase. Oslava jara a niche parfumerie v jednom – výstava Esxence v italském Miláně. Vždyť jak nejlépe může milovník parfémů oslavit začátek jara, než tím, že vyzkouší parfémové novinky, potká jejich tvůrce a dá si skleničku se starými známými, se kterými jej spojuje stejná vášeň.

Pečujte o svůj nos, vyplatí se to!

Voňavý život, 08.02.2017
 

Čich. Nejvíc opomíjený smysl. Pokud se hlouběji nezabýváme parfémy, vínem nebo jinými gurmánskočichovými prožitky, nebereme tento smysl téměř vůbec vážně. Jedině snad ve spojení s negativním prožitkem, když nám něco zapáchá.

Le Jardin Retrouvé: návrat zahrady vůní

Voňavý život, 16.12.2016
 

Nedávno proběhla Facebookem a Instagramem nabídka, jíž se prostě nedalo odolat. Šlo o možnost objednat si tři vzorečky vůní zcela zadarmo. Žádná symbolická cena a žádné poštovné. Michel Gutsatz takto vsadil na sociální sítě, aby rozšířil povědomí o své pařížské značce Le Jardin Retrouvé.

Sonia Rykiel: královna nejen úpletu

Krása, 21.11.2016
 

Tak jí říkali, královna úpletu. Štíhlé, všestranné umělkyni se zářivě oranžovými vlasy, úzkým nosem a vizí. Ženě, která každý den své hvězdné kariéry vstávala s obavou, že dnes skončí. Skončí, protože někdo přijde a řekne jí, že na špici módního průmyslu nepatří, že nic neumí.

munu | 0 komentářů Celý článek »

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

Voňavý život, 29.10.2016
 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně...

Tlustý elektrikář, garáž nebo humr? Bizarní vůně pro každou příležitost

Voňavý život, 20.07.2016
 

S parfémy je to jako s moderním uměním. Někdy se musím ptát, jestli si z nás pan umělec nedělá dobrý den. Nebo jestli dotyčnému v dětství neublížili. Jak jinak si vysvětlit vůně humru, garáže nebo vulvy?

Profumum Roma v Praze

Voňavý život, 01.07.2016
 

Minulý týden proběhla v Praze malá, ale významem důležitá akce. V parfumerii Ingredients byla uvedena známá italská značka Profumum Roma. Důležité je to nejen tím, že přijeli osobně zástupci značky, ale hlavně tím, že Profumum Roma je prodávána zcela exkluzivně, pouze na 60 místech na světě. A...

L’Artisan Parfumeur: dort se čtyřiceti svíčkami

Voňavý život, 25.05.2016
 

L’Artisan Parfumeur je jednou ze značek, které stály u zrodu niche odvětví parfumerie. Letos slaví své čtyřicáté narozeniny.

Parfémoví Oscaři FIFI a ti druzí

Novinky, 27.04.2016
 

Před několika týdny proběhlo s velikou pompou v pařížském kabaretu Lido předávání francouzské národní sekce parfémových cen The Fragrance Foundation Awards, dříve FIFI Awards.

Řekněte to květinou! Co která znamená?

Voňavý život, 08.04.2016
 

Přišlo jaro, čas květin a také čas lásky, čas oslav a svátků. K tomu patří i rituál obdarování květinami. Nejčastěji spojujeme darování květiny právě s láskou. A nejčastěji darovanou květinou je růže, královna květin, královna lásky.

Monsieur i kovboj: výběr z jarních novinek

Novinky, 01.03.2016
 

Do astronomického jara sice zbývá ještě měsíc, ale kdybychom se měli orientovat podle počasí venku a zpěvu ptáků, tak je skutečné jaro dávno tady. Dokonce jsem při víkendové procházce objevila keř jívy obsypaný kočičkami, na zahradě mi raší modřence a ty mňoukající kočičky pořádají divoké noční...

Ann Gerard: parfémy s něžnou elegancí

Recenze, 02.02.2016
 

Ann Gerard je úspěšná designerka žijící v Paříži. Od roku 1994 vytváří jemné, stylizované klenoty pod svou vlastní značkou a patří k nejuznávanějším světovým šperkařům.

André Courrèges: básník kosmického věku

Voňavý život, 13.01.2016
 

Módní návrhář a zakladatel stejnojmenné značky, André Courrèges, zemřel 7. ledna tohoto roku v úctyhodném věku 92 let.

Trendy 2016: Jak budeme vonět v novém roce?

Novinky, 04.01.2016
 

Seven Scents vydala jako každý rok nové trendy i pro nadcházející sezonu 2016. Vládnout budou vůně od pralinek, přes fialky až po podmanivý oud. Která z nich dostane vás?

Proč milujeme vůni Vánoc

Voňavý život, 18.12.2015
 

Proč jsou vůně tak hluboce spojeny s našimi emocemi a vzpomínkami? Proč nás závan čerstvě upečeného cukroví přenese ve vzpomínkách do máminy kuchyně? Odpověď je v unikátním spojení mezi čichem a mozkem.

By Kilian: Voulez-vous Coucher Avec Moi?

Recenze, 02.12.2015
 

Stačí si jednou přečíst název této nové vůně z dílny charismatického tvůrce Kiliana Henessyho a už se toho nezbavíte. Bude se vám dokola omílat v hlavě: Hey sister, soul sister, flow sister… Giuchie, Giuchie, ya ya dada… voulezvous coucher avec moi ce soir, Proč voní vůně s tak vyzývavým...

Jul et Mad: Když muž potká ženu

Novinky, 30.10.2015
 

Je to jako z romantického filmu. On mladý Pařížan, ona krásná Američanka a jejich osudové setkání v nejromantičtějším městě na světě Paříži. Společný příběh Juliena a Madaliny se začal psát právě takto. Náhodným setkáním na terase kavárny v jedné z nejkrásnějších čtvrtí Paříže, Saint Germaine.

Dokonalá růže podle Francise Kurkdjiana

Voňavý život, 09.10.2015
 

V parfumerii není důležitější květiny, nežli růže. S růží stojí a padá mnoho klasických parfémů. V některých je centrální složkou, kolem níž se odvíjí celý příběh vůně, v jiných je nezjistitelnou, ale důležitou a určující součástí.

Ve florentinské lékárně vznikají exkluzivní vůně již přes sedm století

Voňavý život, 01.10.2015
 

Úzká místnost s vysokými stropy, skříně ze stářím ztmavlého dřeva, tyčící se po jejích stranách. Snad miliony malých šuplíčků, lákajících k otevření a prozkoumání a nad nimi, v policích, lahvičky se zabroušenými zátkami. Mezi tím vším se tiše pohybuje přísný pán v bílém plášti, odhánějící...

Jak se dělá vlastní parfém v Grasse aneb když pejsek a kočička pekli dort

Voňavý život, 26.08.2015
 

Původní cíl návštěvy Grasse byl trochu jiný: chtěla jsem investigativně objevit a nafotit pole růží a jasmínů pěstovaných speciálně pro Chanel. Chtěla jsem najít místo, kde se rodí slavná pětka.

Za parfémovými poklady se vydejte do Košic!

Voňavý život, 05.08.2015
 

Košice, město na tom vzdálenějším konci Slovenska, pro někoho z nás možná skoro „konec světa“. Ve skutečnosti jsou ale Košice druhé největší slovenské město a v posledních letech se z nich stalo i významné kulturní centrum.

Bruno Acampora: barevné retro překvapení

Voňavý život, 25.06.2015
 

Vrhla jsem se na hromady vzorečků, co se mi vrší na psacím stole, s dobrým úmyslem udělat v tom konečně pořádek. Jenže mi chybí jakýkoli systém: vlastně jen postupně vzorky odšpuntovávám a přičichávám, a tak vnáším spíš ještě větší chaos. Ještě jsem nestihla vyzkoušet všechno z výstavy v Miláně a...

munu | 0 komentářů Celý článek »

Madame Carven: odešla módní legenda 20. století

Novinky, 17.06.2015
 

Žena, která oblékala Edith Piaf, letušky Air France i dopravní policii. Žena, která v těžkých poválečných letech založila úspěšný módní dům prosperující dodnes. Žena, která vytvořila zelený parfém, když byly v módě těžké, pačuliové … Madame Carven.

munu | 0 komentářů Číst celou novinku »

Top 10 nejdražších vůní na světě

Voňavý život, 03.06.2015
 

Taky byste si mysleli, že nejdražší vůně nebo flakon na světě bude od nějaké tradičně luxusní značky jako je Clive Christiana, Chanel, Caron, Guerlain, nebo tak něco? Až donedávna tomu tak skutečně bylo. Primát, zapsaný i do Guinessovy knihy rekordů, držela vůně Clive Christian Imperial Majesty...

Jak se vyrábí vůně deště

Voňavý život, 11.05.2015
 

Ke vzniku Taj Mahal se váže příběh lásky, který dojímá již celé generace návštěvníků. Když šáhovi Jahanovi zemřela milovaná manželka Mumtaz, rozhodl se postavit pomník jejich lásce. Šáh svou ženu velmi miloval a jejich společnou vášní byly i attary – indické parfémy na olejové bázi. Říká se, že...

TOP 10 kontroverzních parfémových reklam

Voňavý život, 20.04.2015
 

Je téměř pravidlem, že reklamní kampaně na produkty módního a kosmetického průmyslu využívají spíše metafor, imaginace, někdy až extravagance. Nezaměřují se na produkt samotný. Speciálně to platí o reklamách parfémových.

Fík story

Voňavý život, 08.04.2015
 

Taky tak neradi jezdíte do Chorvatska? Městečka jsou tam všechna na jedno brdo, s cenami si Chorvati už nevidí do úst stejně jako pražští taxikáři, v přímořských restauracích najdete akorát škrobové hranolky na sto způsobů, drahé ryby a „mješano maso“.

Miller Harris „od betonu ke květinám“

Voňavý život, 26.03.2015
 

Mám ráda značku Miller Harris. Je na ní poznat, že je to s láskou dělané řemeslo. Jejich vůně neprochází nějakými výkyvy, drží všechny laťku kvalitního řemesla vysoko nasazenou. Možná ve vás nevyvolají takové to prvotní nadšení, to „wow“, ale při bližším seznámení je musíte ocenit pro jejich...

4160 úterků podle Sarah McCartney a zločiny z vášně

Novinky, 17.03.2015
 

Víte, kolika úterků se dožijeme, za předpokladu, že tu pobudeme 80 let? Podle Sarah McCartney je jich přesně 4160. Já to počítat nechci, tak jí budu věřit.

munu | 0 komentářů Číst celou novinku »

Esteban: japonské pojetí francouzských parfémů plus letošní novinka

Novinky, 04.03.2015
 

Esteban je u nás nepříliš známá a tak trochu i tajuplná značka. Na eshopech jejich produkty najdete málokde a butiky mají pouze v Paříži a v Tokyu a moc informací o ní nenajdete. Nedostupná už ale není, jejich eshop posílá i do České republiky.

Jaro 2015: Stále stejné trendy

Novinky, 26.02.2015
 

Taky to už na vás jde? Na mě teda rozhodně, i když tentokrát mám poněkud zvláštní příznaky.

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist