Naomi Campbell: Sunset

autor Ada

Testovaná verze: deo. Prodává se v odlišném flakónu než EdP, který je na obrázku.
Sunset mě na začátku porazil ohavnou silnou sladkou vůní pouťové vanilky, žádné ovoce se nekonalo. Když se odér trochu uklidnil, zůstalo něco, co bych označila termínem „vanilková plastelína“ - sladká vanilková vůně s modelínově umělohmotnou příchutí. Připadala mi jako nepovedený pokus o vanilkovou orientální vůni; je celkem nudná, lineární, žádné pomalé rozvíjení a složitě sladěná harmonie, jenom prostě postupně slábne. Podle popisu má být tou vanilkovou složkou květina crinium, která vydává vůni podobnou vanilce (ve skutečnosti Sunset kolem žádné květiny ani nešla).
Sunset je pro mě bolehlav a nevzala bych si ji ani pod pohrůžkou násilí. K vyzkoušení doporučuji výhradně milovnicím vanilky (vanilky trochu ve stylu Burberry for Women, ale stejnou jemnost, vyváženost a kvalitu nečekejte ani omylem).

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Naomi Campbell Sunset (2004)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, pepř, šťavnaté ovoce
    SRDCE: crinium „Tampolo Beach“ a další květiny
    ZÁKLAD: pižmo, santal, vanilka, ambra

 Váš příspěvek
 
Martina  18.05.11 10:18

Tato vůně se mi strašně líbila, asi před 7 lety jsem ji dostala od babičky a uchvátila mě. Ovšem tehdy to byl vlastně můj první dražší parfém a ztělesňovala pro mě luxus a svůdnost, nevím, jestli by se mi dnes ještě tak líbila, ale s recenzí každopádně nesouhlasím, je to dobrá vůně. Ovšem měla jsem EdP (nebo EdT? prostě to co je tady na obrázku) a pak jsem měla deosprej a ten už byl opravdu pouťový a umělý. Vůně není jen o vanilce, i když ta hraje hlavní roli; je výrazná, ale přitom taková hedvábně jemná, svým způsobem uklidňující opravdu jako západ slunce. Nevíte, jestli se ještě vyrábí? Vypadá to, že asi už ne! To fakt nechápu! Proč zrovna tuhle stáhli? Všechny ostatní vůně od Naomi Campbell jsou absolutně příšerné a odporné a oni stáhnou tu jedinou povedenou?! Asi to lidi nekupovali protože nemají vkus :-(

 
albereta  23.06.10 15:30

Sunset (podľa mojej skúsenosti - edt) potrebuje na aplikáciu teplo. Je pravda, že názory na túto vôňu sú rozdielne a protirečivé. Buď je to vôňa u ľudí obľúbená, alebo zatracovaná, málokedy sú názory v strede. Ja ju mám medzi obľúbenými. V chladnejšom počasí oveľa viac dominuje vanilka zo základu, v teplejšom je krásne citiť ovocie, derie sa do pozornosti hlavne niečo ako maliny so šlahačkou. Doporučujem ju vyskúšať aspoň dvakrát v rozdielnych teplotných podmienkach. Drží celkom slušne a v závere (nezabite ma!) :-) mne pripomína coco mademoiselle, síce trošku v drsnejšej, ale stále príjemnej a akceptovateľnej forme. Myslim, že si zaslúži šancu :-)

 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 03.11.07 11:52

Sunset jsem dostala od manžela a tím by mohlo být řečeno vše v rámci přísloví o darovaném koni.Jenže já hleděla anejen na zuby.První přičichnutí bylo strašné,žádná vanilka,ale silný ambrovo pudrový závan.Později se na povrch prodralo něco,jako jemné kytičky,ale pořád mi v ní něco vadilo,unosila jsem ji,celkem jsme si na sebe i zvykly,ale hlavním kladem,který jsem vnímala byla její velká prchavost,takže jsem ji na sobě téměř nevnímala.Časem jsem uznala,že existují horší vůně,ale vícekrát už nikdy.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist