Nesyslete štětce, mějte po ruce jen ty nejdůležitější

22.12.16 | autor Zuzana

Také se divíte, kolik kosmetických štětců dokážeme my ženy vlastnit? Opravdu jich potřebujeme tolik? Zaměřte se spíše na kvalitu než na kvantitu – a místo spousty štětců si pořiďte jen ty nejdůležitější.

Bezchybný make-up

Toho docílíte štětcem zvaným „stippling brush“. Ten se skládá z kratších černých a delších světlých chlupů. Je velice jemný a můžu potvrdit, že nanášení make-upu je s ním vysoce návykové. Hodit se vám bude spíše na tekutější make-up, který nanesete krouživými pohyby. Pokud vlastníte ale make-up v tužší konzistenci, zvolte plochý štětec se zakulacenou špičkou. Využijete ho i na doladění make-upu v záhybech obličeje.

Zdroj: MAC, Madame L'ambreZdroj: MAC, Madame L'ambre

Fixujte pudrem

Štětců na pudr je nepřeberné množství, ale bude vám určitě stačit jeden, maximálně dva. Jedním z nejoblíbenějších je takzvaný Kabuki. Velký, zakulacený a hustý štětec s krátkou rukojetí se hodí zejména pro sypké a minerální pudry. Přepudrujete jím obličej v cukuletu. Bohužel se vám ne vždy vejde do taštičky.

Pokud chcete zůstat věrná klasice, kupte si husté kulaté či oválné štětce s dlouhou rukojetí. Jste-li detailistka, pořiďte si ho i v menším provedení na přepudrování okolí v oblasti očí a nosu. Ženy s citlivou pletí by měly mít štětec co nejjemnější.

Potřebujete nanést větší vrstvu pudru? Sáhněte po štětci s krátkým chlupem, který je na konci rovný, takže vytváří jednotnou plochu. Pokud máte mastnější pleť, určitě se vám v taštičce neztratí.

Zdroj: ZAO, Avon, VizartZdroj: ZAO, Avon, Vizart

Zvýrazněte tváře

Na nanášení tvářenky, bronzeru nebo rozjasňovače si pořiďte štětec se zkosenými chlupy. Díky jeho tvaru bude konturování obličeje hračka. Pokud si na to nepotrpíte, vystačíte si s klasicky zakulaceným štětcem, který by měl být menší než ten pudrový.

Zdroj: Sefiros, CliniqueZdroj: Sefiros, Clinique

Vystínujte oči

Aplikátorům už odzvonilo, obzvlášť když je máte v paletce téměř u každých stínů. Pokud chcete nanést stín na celé víčko, sáhněte po malém plochém štětci. Na stínování, zejména v oblasti očního oblouku, použijte jemný kulatý štěteček. Precizního a výrazného nanesení stínu pak docílíte tvrdším plochým štětcem se zkosenými chlupy. Jste-li zručná a chcete si vykouzlit „kočičí“ oči, vybavte se i tenkým štětečkem na oční linky.

Zdroj: Barbara Hormann, Milani, ZAO, W7Zdroj: Barbara Hormann, Milani, ZAO, W7

A bez kterých kosmetických štětců se neobejde vaše taštička?

.
Líbil se vám článek?
 Váš příspěvek
 
Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1523 příspěvků 22.12.16 17:00

Hurá, tak sme sa dočkali po dlhšom čase opäť revolučného článku :mrgreen: :dance: Ďakujem za životne dôležité informácie o štetcoch :mrgreen:

Na poličce 170 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 35 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist