Nina Ricci: Farouche

17.02.08 | autor Ada

Farouche je vůně z roku 1974, navíc obsahuje aldehydy, a proto jsem byla připravena na trochu „nemoderní“ zážitek. Farouche by opravdu u zásadové milovnice módních květinových vůní s ovocem neobstála, ale její začátek je díky citrusově ovocné hlavě příjemně svěží. Abyste získali správnou představu, doplňte si k citrusům a broskvi i typickou mýdlovou vůni aldehydů a trochu zeleného galbana.
Po rozvonění se ukáží květiny. V ten moment se mi Farouche nějak přestala líbit, svěžest byla ta tam a výsledek měl takovou divně dřevitou, kořeněnou, až houbovitou vůni. Zřejmě se na tom podepsal chyprově laděný základ, každopádně jsem nemohla najít žádný výrazně květinový tón - jasmín, konvalinku, karafiát, zkrátka nic. Farouche mi na ruce omdlel a ne a ne se probrat. Na druhou stranu to však nemusíme nutně pokládat za nevýhodu - tlumená, převážně květinová vůně s aldehydovými a chyprovými podtóny, ani příliš ostrá, ani příliš sladká, přesto ne tuctová, může být pro někoho to pravé, co hledá. Nedoporučila bych ji pro mladou dívku a volila bych ji ke všedním, ne slavnostním příležitostem.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
lamerienda  17.02.11 18:43

Moje miniaturka se tedy shodovala s originálem. Dnes mi došel odstřik č.p. Farouche a jsou totožné ;) Zdá se mi podobná částečně s Fleur de Fleurs, ale mnohem méně květin.

 
ivka  02.01.10 18:37

z miniaturek nejpravdivěji voní Love in Paris, Premier a L´Air du Temps jdou, vůni Fleur de Fleur vonívala jinak, i Farouche - maminka ji nosívala, podle mého to ty vůně nejsou, je to ale můj názor. Pápá

 
ivka  02.01.10 18:36

z miniaturek nejpravdivěji voní Love in Paris, Premier a L´Air du Temps jdou, vůni Fleur de Fleur vonívala jinak, i Farouche - maminka ji nosívala, podle mého to ty vůně nejsou, je to ale můj názor. Pápá

 
Nora  13.05.08 11:12

Vlastním miniaturky a ze všech se mi nejvíc líbila maličká Premier Jour, kterou jsem si hned pořídila ve větším. Po delší době mě ale zaujal Farouche. Rozhodně bych mu dala přednost. Zatím jsem tuto vůni nikde neobjevila. K miniaturkám tohoto druhu mám výhrady- parfém se napaple na ruce a požitek veškerý žádný. Flakonky mají umělohmotné uzávěry nic moc pěkné a vystavené nevydrží, unikají a kazí se.

 
anonymní  08.03.08 23:20

Miniaturka Farouche je součástí sady Nina Ricci, dá se najít v aktuální nabídce internetových parfumerií, zkus zadat název vůně v některém vyhledávači.

 
Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 17.02.08 11:55

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli se tato vůně dá někde sehnat? Je to vůně mojí maminky, která na ní velice často vzpomíná, ale bohužel na ní už velmi dlouho nemůžeme nikde narazit. Chtěla bych jí udělat radost, proto vítám jakoukoliv radu. Předem díky moc.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist