Nina Ricci: Fleur de Fleurs

29.07.08 | autor Ada

Fleur de Fleurs byla představena v roce 1980. Je to květinová vůně s výrazným mýdlovým a pudrovým nádechem. Na svěží hlavu zapomeňte, nic takového neucítíte; čekejte jasmín s magnólií, rozostřené a ztěžklé ylang-ylangem. Postupně začne nabývat dřevitého charakteru a ztratí hodně ze své mýdlovosti, teple pudrový nádech však zůstává až do konce. Přesto Fleur de Fleurs není těžká vůně, označila bych ji s klidem za jemnější a lehčí. Úplný základ je 100% pudrový, suchý jako jemně rozemletý mastek vysypaný na rozpálený kus santalového dřeva.
Je to vůně, jakou si po přičichnutí nejspíš automaticky spojíte se zralou dámou. Přestože mám do takové dámy ještě daleko, Fleur de Fleurs se mi líbila - je taková příjemně nekomplikovaná (aniž by byla jednoduchá), přiměřeně hřejivá a přitom ne těžká, a pudrová přesně do té míry, která je pro můj vkus perfektní. Poté, co trochu zeslábne a ztratí mýdlovou výraznost, je už věkově nevyhraněný. Patří mezi parfémy, které jsou zdálky nenápadné a teprve zblízka svou vůní upoutají pozornost.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Nina Ricci Fleur de Fleurs (1980)
  • Složení:

    HLAVA: květiny, zeleň, bergamot, aldehydy
    SRDCE: konvalinka, jasmín, růže, magnólie
    ZÁKLAD: santal, pižmo, cibet

 Váš příspěvek
 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 29.07.08 12:27

Po nastříknutí dost výrazná(ostrá?)-připomíná mi pačuli.
Asi po 15min se rozvoněla do květinově dřevitého tónu na teplém základě-to bylo příjemné..
Ale nakonec zůstal spíš pocit hořkých květin nebo to pačuli?..,pudr minimálně.
No, moje favoritka to nebude

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist