Nina Ricci: Les Belles - Belle de Minuit

01.03.08 | autor Ada

Konečně se mi dostala do rukou poslední z pětice Les Belles, která mi ještě chyběla do sbírky. Belle de Minuit se na trhu jen tak mihla a hned zase zmizela - nevím proč, třeba žlutá Belle se prodává přes deset let a teprve teď se končí s její výrobou. Možná se špatně prodávala, i když podle mého názoru by k tomu nebyl důvod. Minuit mezi ostatní Belles v pohodě zapadá, není výrazně horší nebo extravagantnější. Možná spotřebitelky děsil temně modrý flakonek s metalickým leskem.

Podle flakonku i podle názvu se dá čekat, že to bude něco těžšího, nejspíš orient - a taky že ano. Složení uvedené u článku jsem horko těžko našla na internetu a není z příliš spolehlivého zdroje, a po otestování vůně bych navrhla úplně jiné, asi takovéhle:

hlava - ovocná směs - hlavně bergamot, trochu jablka, rybízu;
srdce - jasmín, ylang-ylang nebo heliotrop, skořice, kardamom;
základ - santalové dřevo, vanilka, čokoláda

Úplně nejvíc v Minuit vyniká skořicově kardamomová směs říznutá ovocem. Kardamom, jestli ho neznáte (kupte si ho, je to vynikající koření a v kuchyni se neztratí), je koření s pikantními citronovými tóny, hojně používané ve svěže kořeněných pánských vůních (zkuste Blv pour Homme, kde je ho koňská dávka, proto Blv voní tak kysele, jako po citronech a citronové trávě, a přitom kořeněně), a Minuit dává takový příjemný říz. Ve spojení s ovocnou hlavou, vonící (možná to byl jen výplod mého mozku, protože se to tak snadno nabízelo) částečně po jablku, získáte na nějakou dobu orient a la jablečný štrůdl. Ale skutečně dobrý štrůdl :) Jako by firma chtěla udělat něco na motivy žluté Délice d'Epices, která také obsahuje jablko a koření (hlavně hřebíček), ale voní víc vánočně a je slabší. Minuit by mohla být její výraznější a jinak laděná sestra.

Když se ze základu začne vynořovat vanilka, koření postupně slábne a místo štrůdlu tu máme vanilkové cukroví s kořením. V samém závěru jsem pak našla takový zemitě sametový tón, proto jsem do srdce zařadila ylang-ylang nebo heliotrop - s oběma těmito složkami mám zkušenost, že přesně tohle dělá. Možná vám bude připadat spíš čokoládový než sametový.

Velkým mínusem Belle de Minuit byla výdrž, stejně jako u ostatních Belles. Celý vývoj od začátku po poslední slaboučké závany trval asi čtyři hodiny, což není na kořeněnou vůni se sladkým základem nic moc. I sama vůně působila tak nějak řídce, opět stejně jako ostatní Belles - zkrátka od začátku bylo jasné, že moc dlouho nevydrží.

Podobné vůně: žádná taková, která by v sobě měla všechny vrstvy Belle de Minuit, mě nenapadá. Ale kořeněná část je celý Gaultier2; přilijte do něj All About Eve kvůli tomu ovoci a máte Belle de Minuit.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Nina Ricci Les Belles: Belle de Minuit (2000)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, grapefruit, hořký pomeranč, černý rybíz
    SRDCE: pomerančový květ, konvalinka, jasmín, heliotropin
    ZÁKLAD: moka, santal, myrha, tonka

 Váš příspěvek
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 26.01.09 19:50

žluta belle, nic moc mi do toho není, ale to nezní jako vypovídající popis pro ty, co vůni neznají…Nebylo by něco popisnějšího?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
žluta belle  21.11.08 14:25

Větší hnus jsem nečuchala. Smrdí jak barová kurva.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist