Nina Ricci: Les Belles - Delice d'Epices

08.11.07 | autor Ada

Délice d'Épices začíná ovocně-květinovým závanem. V hlavě je nejnápadnější jablko a hned po něm třešeň. Za chvíli následuje směs květin a koření, nejvíc jsem cítila hřebíček a skořici. Je kořeněná, ale ne příliš orientální, ovocně laděná, ale ne ve stylu současných ovocně-květinových kompozic. Nejvíc mi připomínala jablko s napíchanými kousky koření, ze kterého cítíte tu svěží jablečnou vůni, tu provokativní směsici hřebíčku a skořice. Je jemná a spíš slabší, neobtěžující - Les Belles Ricci jsou toaletní vody. Nakonec do kompozice vstoupila ještě vanilka a sladší složky ze základu, a to už jsem cítila i cukroví. Délice d'Épices je naprosto vynikající vůně pod vánoční stromeček :)

Komu a kam bych ji doporučila? Máte-li rády orientální či sladké gurmánské vůně, ale opájíte se jimi jen doma, protože na běžné nošení jsou pro vás příliš těžké, mohla by se vám líbit Délice d'Épices, která se díky jablečné příchuti a nižší koncentraci řadí mezi lehké kořeněné vůně. Také se podle mě hodí na zimu, na podtržení atmosféry chladných dnů, kdy si vaříme horký čaj zamíchaný ruličkou skořice a studujeme recepty na cukroví.
V létě zapůsobí jako provokativní závan něčeho, co jakoby do léta až tak nepatří („ovoce, no dobrá… ale proč cítím to koření?“). Navrhovala bych ji spíš pro mladší ženy a dívky.
Po vyvonění zbyl z Délice d'Épices jen takový lehký, jednoduchý závan, vůně očividně postrádá nějaký širší, pevný základ, nebo je to možná tou koncentrací. Na druhou stranu by s takovým základem nejspíš ztratila svou lehkost.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Nina Ricci Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight (1999)
  • Složení:

    HLAVA: červené jablko, grapefruit, španělská třešeň
    SRDCE: čínská skořice, indonéský hřebíček, egyptský jasmín, pepř, kardamon, jabloňový květ, jasmín
    ZÁKLAD: bourbounská vanilka, tonka, cedrové dřevo, pižmo

 Váš příspěvek
 
Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 14.07.10 10:33

Kdyby na mě držela tři hodiny,tak si budu výskat.Já bych ji potřebovala na měsíc tak litřík,takže za mě palec dolů už kvůli té výdrži.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
anna  08.02.10 13:45

Tuhle vůni miluju a vracím se k ní, kupodivu pravidelně v létě. Cítím z ní skořici a na léto mi přijde příjemná. Jen souhlasím s tím, že kýčovitější ten flakon už být nemohl.

 
Kochichice
Nováček 13 příspěvků 24.02.09 00:24

To Hanka: Mně flakony téhle řady přijdou všechny hnusné, takové prasečí… Ale vůně je to pěkná. Kdyby jen trochu déle držel ten první vjem, byla by ještě pěknější. Na mně bohužel drží tak tři hodiny, pak mizí.

Na poličce 10 parfémů 25 miniatur 0 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Je to strašnej smrad  24.11.08 21:43

Tahle žlutá bella je strašnej smrad, kterej se vás navíc drží pevně jako buldok.

 
Hanka
Učednice 98 příspěvků 30.09.08 00:26

mam ji rada, jen ten flakon je hnusny, na mne kupodivu drzi cely den

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 40 parfémů
 
Dagmary
Učednice 112 příspěvků 04.09.08 22:38

Tak na mě zase drží a fest.Skoro lituju,že nedrží ta hlava - za malinkou chvíli nastupuje skořice a hřebíček a tohle je ten držák,který na zápěstí neodstraní ani časté máčení ve vodě při domácích pracech.Na kůži je to přímo kořeněný úder,ale příjemný,cítím i jablíčka,ale nějak v pozadí.Fakt přesně na vánoce : - ))Na Jednorožci je ovšem za pár korun a u nás jsou zimy dlouhé a studené,to bude ono.

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 20 odstřiků 78 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 
Arome Ella
Nováček 6 příspěvků 21.11.07 12:00

Je nádherná, ale bohužel musím souhlasit s Veronikou - NEDRŽÍ :-( Jelikož ale voní tak krásně zimně a vlastně i vánočně - je na toto období ideální a i obsah flakonku vystačí tak akorát na advent + leden. Kdo by se s ní chtěl vonět déle, doporučuji 100ml balení.

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
veronika  10.11.07 13:11

Úžasná, ale podobně jako její zelená sestra na mě bohužel nevydrží.škoda, jinak je opravdu skvělá a na zimu by byla dokonalá

 
kamila  08.11.07 15:10

Pokud nevíte která vůně na zimu je nejlepší, tak vězte, že jste ji našli:-)!

Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist