Nina Ricci: Love Fills l'Air du Temps

16.02.09 | autor Ada

Odnoží není nikdy dost. Ninu Ricci mám ráda a proto se je snažím poctivě zrecenzovat (a to už jsou zase na světě nějaké nové, které ještě ani nedorazily do parfumerií); některé jsou sice takové kapánek moderní, ale vyloženě zklamaná jsem zatím ničím nebyla.

Odnoží není nikdy dost. Ninu Ricci mám ráda a proto se je snažím poctivě zrecenzovat (a to už jsou zase na světě nějaké nové, které ještě ani nedorazily do parfumerií); některé jsou sice takové kapánek moderní, ale vyloženě zklamaná jsem zatím ničím nebyla.
Sehnat vzorek Love Fills l'Air du Temps mi chvíli trvalo, nakonec mi ho poslala Slimek, které tímto děkuji.
Složení straší durmanem, kdo by nebyl zvědavý, jak to voní, zvlášť zná-li pod pojmem durman třeba takovou Daturu Noir. Ale nakonec to nic omamného nebylo.

Love Fills je taková mírná vodní vůňka, typově mi připomněla Fleur d'Eau či Eau d'Eden. Od začátku voní okurkově, pak se přidá něco jako šeřík a velká kytice smrdutých květin. Až se uklidní a přestanou páchnout, ucítíte konvalinky - na můj vkus byly zbytečně silné, až chemické. Musela jsem ještě chvíli čekat a asi tak za půl hodiny se Love Fills definitivně rozhodla, jak bude vonět - lehká květinová vůně s konvalinkami, vodními květinami, vodními tóny a okurkou. Spíš než modrá barva by jí možná slušela světle zelená nebo modrozelená. Ladění do zamženého světlého odstínu je ovšem trefa.

Z popisu a přirovnání k jiným vůním už máte nejspíš jasno, jestli by vám Love Fills seděla nebo ne. Hodila by se jistě do teplého počasí a jelikož je relativně nekonfliktní (jakmile pomine zmatená první fáze), dala by se využít k různým příležitostem.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5279 příspěvků 16.02.09 19:53

flakonku by slušela spíše než vodní vůně vůně pudrová.Hodně pudrová. Tato odnož není hodna tradice NR.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
anonymní  16.02.09 18:20

Proto je pořád ve výprodeji za mrzkou cenu v Makru

 
ppjmh
Znalkyně 336 příspěvků 16.02.09 14:59

Já jsem si opatřila odstřik také od Slimka:-), ale není to můj šálek čaje. Od začátku do konce jsem cítila Iron ( Okenu ) a nebylo mi to moc příjemné. Klasické holubičky se mi líbí víc, ale nosit je také nemusím.

Na poličce 15 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist