Nina Ricci: Phileas

09.06.09 | autor Ada

Phileas je pánská chypre. Nejen že obsahuje větvičník a vetiver, typické složky chypre vůní, dokonce je v něm přímo cypřiš, po němž chypre vůně dostaly jméno. A je tam dost výrazně cítit od samého začátku. Trochu mě udivil ve složení uvedený celer; dočetla jsem se, že v Phileasu je opravdu znatelně cítit a teď, když jsem ho vyzkoušela, musím těm tvrzením dát za pravdu. Štiplavou, kořeněně zelenou vůni celeru v Phileasu záhy odhalíte. Najde se i trocha citronu, cedru a pačuli… ale naprosto převládá kombinace chyprových složek. Philease by s klidem mohla použít i žena, která miluje klasické chypre vůně - není tak zřetelně pánský, aby to vadilo. Žena, která miluje Miss Dior a uvítala by něco ještě chyprovějšího, dřevitějšího, beze stop květin, by z Philease nejspíš byla nadšená.
Pokud však ctíte moderní trendy, musím upozornit, že Phileas se vám nejspíš bude zdát poněkud staromódní.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Nina Ricci Phileas (1984)
  • Složení:

    větvičník, cypřiš, císt, celer, citron, santalové dřevo, pačuli, cedrové dřevo, pelyněk, vetiver, jasmín

 Váš příspěvek
 
Arome marťa
Nováček 2 příspěvky 09.06.09 09:48

Dostala jsem vzorek parfému PHILEAS od kamarádky z Francie. Je to nádherná - trochu pánská vůně, ale pro osoby, které mají rádi - rády originální vůni mohu vřele doporučit. Je ojedinělá - v metru či tramvaji budete jediná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist