Nina Ricci: Phileas

09.06.09 | autor Ada

Phileas je pánská chypre. Nejen že obsahuje větvičník a vetiver, typické složky chypre vůní, dokonce je v něm přímo cypřiš, po němž chypre vůně dostaly jméno. A je tam dost výrazně cítit od samého začátku. Trochu mě udivil ve složení uvedený celer; dočetla jsem se, že v Phileasu je opravdu znatelně cítit a teď, když jsem ho vyzkoušela, musím těm tvrzením dát za pravdu. Štiplavou, kořeněně zelenou vůni celeru v Phileasu záhy odhalíte. Najde se i trocha citronu, cedru a pačuli… ale naprosto převládá kombinace chyprových složek. Philease by s klidem mohla použít i žena, která miluje klasické chypre vůně - není tak zřetelně pánský, aby to vadilo. Žena, která miluje Miss Dior a uvítala by něco ještě chyprovějšího, dřevitějšího, beze stop květin, by z Philease nejspíš byla nadšená.
Pokud však ctíte moderní trendy, musím upozornit, že Phileas se vám nejspíš bude zdát poněkud staromódní.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Nina Ricci Phileas (1984)
  • Složení:

    větvičník, cypřiš, císt, celer, citron, santalové dřevo, pačuli, cedrové dřevo, pelyněk, vetiver, jasmín

 Váš příspěvek
 
Arome marťa
Nováček 2 příspěvky 09.06.09 09:48

Dostala jsem vzorek parfému PHILEAS od kamarádky z Francie. Je to nádherná - trochu pánská vůně, ale pro osoby, které mají rádi - rády originální vůni mohu vřele doporučit. Je ojedinělá - v metru či tramvaji budete jediná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist