Nina Ricci: Premier Jour Soleil

06.06.07 | autor Ada

Nelekněte se vůně těsně po stříknutí, vyletí z ní takový hutný smrdutý oblak. Počkejte minutku a teprve potom si přičichněte. Nejspíš ihned identifikujete Premier Jour, stejně jako letní verze Premier Jour pour L'Ete se i Soleil drží sladce hladké květinové kompozice, která se točí kolem hrachoru, růže a gardénie. Vnáší do ní však ostřejší pepřový tón, typický pro udatně svěží „sprchové vůně“, a trochu zelenější ladění, jako byste do květinové Premier Jour přimíchali i rozemnuté listy květin.

Jestli vás zajímá kokos - je tam, ale poměrně dost mi splýval s květinami, pokud tedy chcete Soleil kvůli kokosovému tónu, doporučuji vyzkoušet, co na to váš nos. Kokosovější se mi zdála až v samém závěru, kdy mi trochu připomněla jedno oblíbené, příjemně parfemované kokosové mýdlo.

Jak vůně rozkvétá, připomíná stále víc zmíněné svěží „sprchovky“ a stále méně Premier Jour. Dá se říct, že jsou obě části nakombinované úplně perfektně, při očichávání mi v nose utkvíval velmi příjemný ocásek připomínající vůni čerstvých orosených květin na záhonku (celých - květů i stonků s listy, i trochu té vlhké země tam je).
Vyměnila bych Premier Jour za Premier Jour Soleil? Nejspíš ano, sladká květinovost Premier Jour už se mi trochu omrzela a svěžejší verzi bych uvítala, i když příliš nefandím pepři, jehož suchá štiplavost sice není v Soleil zdaleka dominantní, ale je tam.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Nina Ricci Premier Jour Soleil (2003)
  • Složení:

    HLAVA: červený pepř, petitgrain, hrachor
    SRDCE: gardénie, kokosový ořech, tiaré, růže
    ZÁKLAD: heliotropin, pižma, santal

 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist