Nina Ricci: Premier Jour Soleil

06.06.07 | autor Ada

Nelekněte se vůně těsně po stříknutí, vyletí z ní takový hutný smrdutý oblak. Počkejte minutku a teprve potom si přičichněte. Nejspíš ihned identifikujete Premier Jour, stejně jako letní verze Premier Jour pour L'Ete se i Soleil drží sladce hladké květinové kompozice, která se točí kolem hrachoru, růže a gardénie. Vnáší do ní však ostřejší pepřový tón, typický pro udatně svěží „sprchové vůně“, a trochu zelenější ladění, jako byste do květinové Premier Jour přimíchali i rozemnuté listy květin.

Jestli vás zajímá kokos - je tam, ale poměrně dost mi splýval s květinami, pokud tedy chcete Soleil kvůli kokosovému tónu, doporučuji vyzkoušet, co na to váš nos. Kokosovější se mi zdála až v samém závěru, kdy mi trochu připomněla jedno oblíbené, příjemně parfemované kokosové mýdlo.

Jak vůně rozkvétá, připomíná stále víc zmíněné svěží „sprchovky“ a stále méně Premier Jour. Dá se říct, že jsou obě části nakombinované úplně perfektně, při očichávání mi v nose utkvíval velmi příjemný ocásek připomínající vůni čerstvých orosených květin na záhonku (celých - květů i stonků s listy, i trochu té vlhké země tam je).
Vyměnila bych Premier Jour za Premier Jour Soleil? Nejspíš ano, sladká květinovost Premier Jour už se mi trochu omrzela a svěžejší verzi bych uvítala, i když příliš nefandím pepři, jehož suchá štiplavost sice není v Soleil zdaleka dominantní, ale je tam.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Nina Ricci Premier Jour Soleil (2003)
  • Složení:

    HLAVA: červený pepř, petitgrain, hrachor
    SRDCE: gardénie, kokosový ořech, tiaré, růže
    ZÁKLAD: heliotropin, pižma, santal

 Váš příspěvek

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist