Paco Rabanne: Ultrared for Women

15.07.08 | autor Ada

Škoda, že Rabanne nepojmenoval novou vůni Infrared - byla by to s Ultraviolet taková pěkná dvojka. Ale je to holt ultračervená, musíme se s tím smířit.

Druhá škoda je, že ty barvy nejsou opačně. Podle mě by se k Ultraviolet hodil spíš červený flakonek a k Ultrared ten fialový. V Ultraviolet totiž nejsou žádné fialky (pár lidí mi sice napsalo, že je tam cítí, ale já ne a i většina názorů mluví spíš o ovoci - já jsem cítila cosi meruňkového, jedna uživatelka pod recenzí zase píše o borůvkovém pudinku), zato v Ultrared jsou tóny, které je přinejmenším úspěšně připomínají.

Ultrared je taková hebká, pudrová, jako když hladíte krátkosrstý samet - podobnou hebkost známe z kosatcových vůní. Druhou výraznou součástí je ovoce, i když kyselý červený rybíz určitě ne, spíš jemný jahodový bonbónek. Lehkým lékořicovým tónem mi Ultrared připomněla Lolitu Lempickou. V základu nechybí špetka vanilky.

Ultrared bych doporučila nechat až na podzim, ta sladká pudrovost bude v horku spolehlivě dusit (stejně jako Ultraviolet, která se měnila v cukrovou vatu). Milovnice pudrových vůní by ji každopádně neměly přehlédnout.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 01.03.09 22:13

dnes jsem ji zkoušela a moc se mi líbí, je to trochu jako Ultraviolet v jahůdkovo rybízovém provedení - NÁDHERA

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
anonymní  16.07.08 09:25

Mám doma.Určitě bude lepší do chladnějšího počasí,ale dá se nosit i v teple,je svěží,hodně drží,cítím z ní především jahody a vanilku, necítím pudrovost:-(.Nepříjde mi nijak zvlášt originální, připomíná mi spoustu jiných vůní-třeba wish,nebo armaniho vůně.Nejsem,ale žádný odborník a toto je můj 1.příspěvek vůbec.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist