Paco Rabanne: XS Pour Elle

08.03.08 | autor Ada

Vůní XS se mi Paco Rabanne docela trefil do vkusu, je to totiž svěží, čerstvá květinová vůně - sestavená nikoli z květin doladěných ovocem do svěžího celku, ale přímo ze svěže vonících květin, především z frézie, jejíž sladce čerstvá vůně parfému naprosto dominuje. Dokreslená je trochou neroli a jasmínu a celek je lehký, trochu vlhký, jásavý, pro někoho možná až omamný. Má i lehounce mýdlový nádech.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Paco Rabanne XS Pour Elle (1994)
  • Složení:

    HLAVA: mandarinka, vodní jasmín
    SRDCE: neroli, frézie
    ZÁKLAD: ylang-ylang, santal, pižmo

 Váš příspěvek
 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 15.04.09 13:50

Já cítím vodní meloun, lehce nahořklý. Ale je velmi jemná, výdrž nic moc.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
Markéta
Učednice 43 příspěvků 18.02.09 14:54

Tuto vůni používám více než deset let (je mi 33), změnil se obal, dříve byl žlutý. Měla jsem příšerný strach, že jí přestali vyrábět :-)))) Hodně lidí mi jí chválí a dokonce mě poznají že jsem jela třeba před 15 min. ve výtahu :-)

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 11.06.08 11:54

Je moc pěkná, zkusila jsem ji už několikrát a fakt se mi líbí.
Nejvíce cítím frezie a ten santal, společně a dlouho. Je na té kůži taková dobře usazená, jako skvěle padnoucí oblečení. Mám z ní podobný pocit, jako z letní YSL Elle, musím přezkoumat složení, něčím mi sedí stejně, i když na papírku jsou rozdílné. To budou ty frezie!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
sLenka
Parfémová maniačka 990 příspěvků 24.04.08 13:31

Měla jsem ji už dvakrát a to s tělovým mlékem. Nebyla nějak zvlášť výrazná, ale navýsost příjemná a podmanivá, hladká, nasládlá, úžasná kombinace neroli a frézie a do toho jemné santalové dřevo. Doporučuji.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
me  17.03.08 16:13

Docela pěkná, ale já tam cítím jakoby lilie nebo co, a to mi trochu kazí celkový dojem.....

 
Arome keksik  08.03.08 23:46

Miluji všechny vůně Paco Rabane, skvěle vyvážená cena, originalita a výdrž. Na mé pokožce dokáže obzvlášť XS vonět i po sprše, na vlasech i po umytí, nááádhera, a přestože nemusím vyloženě květinové nebo sladké vůně,tahle je opravdu povedená,výrazná a na mě voní nejlépe v létě večer.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist