Paloma Picasso: Minotaure

03.04.09 | autor Ada

Minotaur byl oblíbený tvor Pabla Picassa, najdete ho na mnoha jeho kresbách a obrazech. Než začal malovat minotaury (nebyl v té době sám, minotaury a ostatní mýtická témata volili v té době i jiní umělci), zpodobňoval býky - ostatně byl Španěl, k býčím zápasům a býkům neměl daleko. Na počest oblíbeného motivu dostala první a zatím poslední pánská vůně Palomy Picasso jméno Minotaure.

Minotaur byl oblíbený tvor Pabla Picassa, najdete ho na mnoha jeho kresbách a obrazech. Než začal malovat minotaury (nebyl v té době sám, minotaury a ostatní mýtická témata volili v té době i jiní umělci), zpodobňoval býky - ostatně byl Španěl, k býčím zápasům a býkům neměl daleko. Na počest oblíbeného motivu dostala první a zatím poslední pánská vůně Palomy Picasso jméno Minotaure.
Jestli znáte Mon Parfum, víte, že je to hodně zvláštní a originální parfém. Tak nějak jsem čekala, že Minotaure také bude plná chyprových tónů a temného kouře. Je to jinak, ale originality je tu také dost na to, aby Minotaure zaujala i náročnější pány.
Vůně je orientální, s ovocnými a (orientálně) svěžími tóny. Ovoce sice není ve složení uvedené, je však cítit, zvlášť když Minotaure zachytíte z dálky - s nosem přímo u kůže jsem víc vnímala sladší orientální tóny. Základ je hodně sytý, takový temnější, plný zastřené vanilky a těžkých dřev, je mírně živočišný, ale ne tolik, aby působil odpudivě na citlivé nosy. Srdce je lehčí a základ vyvažuje; voní z něj zmíněné ovoce, koření a rozostřené květiny. Minotaure je hodně mužná a bude se líbit pánům, kteří hledají sytější, hřejivou vůni. V porovnání s některými dnešními sladkými vůněmi je víc ‚ze staré školy‘, neopakují se v ní dnes tak omílané tóny, které na vás vybafnou z každého flakonu.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Paloma Picasso Minotaure (1992)
  • Složení:

    HLAVA: citrusy
    SRDCE: levandule, pelagónie, jasmín
    ZÁKLAD: santal, vanilka, kůže

    978 - 1145 Kč
 Váš příspěvek
 
Hanka
Učednice 98 příspěvků 08.04.09 16:16

Před několika lety jsem pořídila Minotaura příteli a tajně jsem se s ním voněla sama. Byl úžasný a znamenal luxus.

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 40 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist