Paul Smith: Paul Smith Floral

autor Ada

Při svém putování po parfumeriích jsem narazila na několik vůní, které se snažily napodobit nenapodobitelnou vůni napudrovaného miminka; například Petits et Mamans, která to o sobě přímo tvrdí, skončila záhy po startu jako přeslazená cukrová vata. Pěkně něžný, mléčně čajově pudrový nádech má Thé Rouge stejné značky, ale čaj převažuje. Paul Smith Floral je další parfém, který se chopil pudrového tématu a nutno říct, že poměrně úspěšně - od avirilové dokonalosti ho dělí jen míra sladkosti, která je o něco vyšší. Začátek mě nenadchl, vypadalo to na další ovocenku, ale po rozvonění už jsem byla spokojená. Ne natolik, abych Floral nosila (dala bych přednost o něco méně sladkým tónům), ale rozhodně natolik, abych ho doporučila k vyzkoušení. Floral je velmi něžná vůně s jemně slaďoučkým, pudrově ambrovým základem a květinovým srdcem, které voní po fialkách, magnólii a za sebe bych dodala, že možná i trochu po čaji. Floral noste pokaždé, když budete chtít v okolí vzbudit ochranitelské pudy.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Paul Smith Floral (2005)
  • Složení:

    HLAVA: pomeranč, růžový grapefruit, leknín
    SRDCE: magnólie, orchidej, vonokvětka
    ZÁKLAD: ambra, pižmo

 Váš příspěvek
 
Tanushka
Znalkyně 256 příspěvků 24.08.09 20:40

Příjemná sladce svěží vůně. Má ji moje mamka i s tělovým mlékem, a moc mi na ní voní

Na poličce 51 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
neko  22.07.09 15:45

Mně voní nádherně svěže.

 
Bára  21.11.08 17:10

Ne, že bych měla Light Blue nějak extra načichané, ale to, co mi z něho v mé čichové paměti zbylo bylo přesně to, co jsem cítila z Floral. A to natolik, že jsem hned psala sms kamarádce, která se svého Light Blue velmi nerada vzdává, ať si vyzkouší toto jako méně profláklou alternativu..No a pak jsem papírek zahodilo, ambra a pižmo jsou pro mě vždy zaručené bolehlavy..

 
Soňa  21.11.08 13:47

Já mám od Paula Smithe vůni Rose a jsem spokojená,je to opravdu příjemná vůně.Není agresivní a vydrží poměrně dlouho vonět.

 
anonymní  11.12.07 23:20

Mně taky zaujal flakon, ale vůně je příliš slabá, nevýrazná.

 
Zdenka  17.09.07 15:12

No a já jsem na závěr mezi květinami cítila něco jako vůni krabičky od cigaret nebo nezapálenou cigaretu. Připadá mi to dost zvláštní přirovnání, ale je to prostě tak.

 
anonymní  13.07.07 14:33

Ano, flakon je mily, ale vona je slaba aj s tym pudrikom, vydrz tiez chaba… Ingrid to cele presne vystihla.

 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 11.07.07 20:47

Tahle vůně mne velice lákala,pro svůj zábavně vypadající flakonek,ale byla jsem dost zklamaná,čekala jsem svěží letní a veselou vůni a ucítila něco,co silně připomínalo Light&Blue podmalované tím zmiňovaným pudrem,takovou ambrovou sladkostí,dalším mínusem u mne byla slaboučká výdrž.Nečekala jsem nic originálního,ale tohle bylo neoriginální až moc.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist