Ralph Lauren: Lauren

29.11.10 | autor Ada

Lauren je první dámská vůně, kterou Ralph Lauren vypustil do světa. Stalo se tak v roce 1978.
Hlava Lauren je taková staromódně zeleně-lesně-květinová, trochu svěží, po vyprchání svěžesti se usadí na lehce zatuchlé jehličnaté vůni. Něco jako lesík u hřbitova. Karafiátová vůně (kterou můžete znát třeba z L'Air du Temps - je to taková nostalgicky působící, lehce kořeněná květina) v té kompozici nepůsobí zvláštně, dodává jí přívětivou zastaralost.
Asi se divíte, proč o Lauren mluvím celkem pozitivně, když zatuchlé babkovské vůně nesnáším - Lauren se mi kupodivu celkem líbí, i když nosit bych ji nechtěla. Její zatuchlost je totiž paradoxně svěží, do zelena, není to staroba kadidla a podobných těžkých složek. Chcete-li něco na způsob zelených či chypre vůní, šmrncnutého příjemnou zastaralostí, zkuste Lauren.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Ralph Lauren Lauren (1978)
  • Složení:

    HLAVA: zelené tóny, fialka
    SRDCE: růže, karafiát
    ZÁKLAD: koření, dřeva

 Váš příspěvek
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 07.07.12 14:39

A to já bych ji nosit chtěla! Mám miniaturku a tak s ní musím šetřit.
Připomíná mi L'air du Temps, ale tahle je mnohem příjemnější: je oblejší - asi růže a santal. Ve složení má být ještě jasmín a ten ji dělá příjemnou a teplou.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 26.05.10 10:24

Flakón se mě taky líbí,ale ve vůni mě rovněž něco vadí a nosit bych ji nedokázala.Ale na jiných si ji představit dokážu a může být i docela příjemné vyskytovat se v jejich blízkosti.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 08.10.09 19:40

Já v ní cítím něco jako anýz? :-o zkrátka dost koření. Něco zeleného v ní je taky, květiny nejspíš taky, ale celek mě dohromady nevoní, nevím co si mám o té vůni myslet. Nic určitého v ní na mě nevyniká a ta směska mi nesedí. Flakon je krásný.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist