Ralph Lauren: Lauren

29.11.10 | autor Ada

Lauren je první dámská vůně, kterou Ralph Lauren vypustil do světa. Stalo se tak v roce 1978.
Hlava Lauren je taková staromódně zeleně-lesně-květinová, trochu svěží, po vyprchání svěžesti se usadí na lehce zatuchlé jehličnaté vůni. Něco jako lesík u hřbitova. Karafiátová vůně (kterou můžete znát třeba z L'Air du Temps - je to taková nostalgicky působící, lehce kořeněná květina) v té kompozici nepůsobí zvláštně, dodává jí přívětivou zastaralost.
Asi se divíte, proč o Lauren mluvím celkem pozitivně, když zatuchlé babkovské vůně nesnáším - Lauren se mi kupodivu celkem líbí, i když nosit bych ji nechtěla. Její zatuchlost je totiž paradoxně svěží, do zelena, není to staroba kadidla a podobných těžkých složek. Chcete-li něco na způsob zelených či chypre vůní, šmrncnutého příjemnou zastaralostí, zkuste Lauren.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Ralph Lauren Lauren (1978)
  • Složení:

    HLAVA: zelené tóny, fialka
    SRDCE: růže, karafiát
    ZÁKLAD: koření, dřeva

 Váš příspěvek
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 07.07.12 14:39

A to já bych ji nosit chtěla! Mám miniaturku a tak s ní musím šetřit.
Připomíná mi L'air du Temps, ale tahle je mnohem příjemnější: je oblejší - asi růže a santal. Ve složení má být ještě jasmín a ten ji dělá příjemnou a teplou.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 26.05.10 10:24

Flakón se mě taky líbí,ale ve vůni mě rovněž něco vadí a nosit bych ji nedokázala.Ale na jiných si ji představit dokážu a může být i docela příjemné vyskytovat se v jejich blízkosti.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 08.10.09 19:40

Já v ní cítím něco jako anýz? :-o zkrátka dost koření. Něco zeleného v ní je taky, květiny nejspíš taky, ale celek mě dohromady nevoní, nevím co si mám o té vůni myslet. Nic určitého v ní na mě nevyniká a ta směska mi nesedí. Flakon je krásný.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist